Porady

Zmarszczki pod oczami. Jak się ich pozbyć?

lut 17, 2017 przez

Od wieków twierdzi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Już od starożytności kobiety przywiązują szczególną uwagę nie tylko do ich odpowiedniego wyeksponowania, eksperymentując z makijażem, ale przede wszystkim dokładają wszelkich starań, by zmarszczki pod oczami były jak najmniej widoczne. Wiedza o tym, jak wygładzić zmarszczki pod oczami to podstawa profilaktyki i walki z tymi, które już widzimy na swojej twarzy. Pamiętaj jednak, że zmarszczki wokół oczu to naturalna rzecz, na którą powinnaś patrzeć z dystansem. Krem pod oczy na zmarszczki pozwoli ci zniwelować ich widoczność i skutecznie pielęgnować wrażliwą i cienką skórę tej części twarzy.

zmarszczki pod oczami

Nie taki diabeł straszny

Zmarszczka kojarzy się jednoznacznie negatywnie. Na samo hasło marszczymy brew i zastanawiamy, co zrobić, by ją unicestwić. Warto więc w tym momencie podkreślić, że zmarszczka jest wynikiem naturalnych procesów, które zachodzą w ciele każdego człowieka. Pomarszczona twarz kojarzy się ze starością i zaniedbaniem, a przecież już skóra dwudziestoletniego człowieka może je mieć. Może to wynikać np. z aktywnej mimiki twarzy. Osoba, która często się uśmiecha i twarzą wyraża swoje emocje, będzie narażona na szybsze powstanie zmarszczek. Słońce działa równie niekorzystnie. Zmarszczki mogą wystąpić na twojej skórze nawet podczas snu, na szczęście szybko znikną. Największą zmorą są zmarszczki grawitacyjne. Na szczęście te coraz rzadziej są świadectwem naszego wieku, a świadczą raczej o zaniedbaniu właścicielki. Odpowiednia i przede wszystkim systematyczna pielęgnacja przyczyni się do wygładzenia zmarszczek pod oczami.

Kremy, maski i inne sposoby

Zmarszczki występują przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie, a także dłoniach i stopach. Te najbardziej widoczne to zmarszczki twarzy, a przede wszystkim zmarszczki wokół oczu. Pierwsze zmarszczki pod oczami mogą wystąpić już u nastolatek. Dlatego już koło 20. roku życia możesz stosować krem na pierwsze zmarszczki pod oczy. W kosmetyce, podobnie jak w medycynie, lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego krem pod oczy na pierwsze zmarszczki powinien być zawsze obecny w twojej kosmetyczce. Im jesteś starsza, a twoje skóra staje się bardziej wymagająca, krem powinien być bogatszy np. w witaminę e, która jest świetna na zmarszczki pod oczami. Wybierając serum pod oczy wygładzający zmarszczki kieruj się przede wszystkim jego składem. Nie unikaj stosowania maseczek na zmarszczki pod oczy. Ich unikalna receptura będzie dodatkowym zastrzykiem dla skóry. Maseczka pod oczy na zmarszczki jest bardziej skondensowana, więc najczęściej wymaga usunięcia przed nałożeniem makijażu. Są jednak również takie maseczki, których nakłada się niewielką ilość, a ich żelowa konsystencja pozwala na wykonanie zwyczajowego make-upu. Pamiętaj jednak, że oprócz regularnego stosowania kremu i maseczki pod oczy na zmarszczki, konieczne jest wykonanie odpowiedniego masażu okolicy oczu. Postaraj się poświęcić temu rytuałowi kilka minut dziennie, a efekty zauważysz już po kilku dniach. Delikatne uciskanie i masowanie poprawi cyrkulację krwi, zmniejszy opuchliznę i pozwoli kosmetykom na lepsze działanie. Do masażu możesz również użyć kostki lodu.

zmarszczki pod oczami

Jeśli poświęcisz swoim oczom parę chwil każdego dnia odwdzięczą się spojrzeniem świadomej swojego piękna kobiety. Na pewno wartą taką być!

Wygładzające serum pod oczy PURE marki ORPHICA – NUTRIDOME Jak pozbyć się cieni pod oczami? Poznaj serum PURE i zapomnij o niedoskonałościach. Sprawdź, jak zahamować zmarszczki.  
Print Friendly