Makijaż

Jak oswoić zalotkę do rzęs? Czyli jak poprawnie używać zalotki do rzęs

lut 25, 2020 przez

O zalotce słyszała niemal każda kobieta, jeśli nie, nie przejmuj się, tylko czytaj dalej!

Zalotka to przyrząd kosmetyczny służący do podkręcania rzęs uwielbiały już nasze babcie. I słusznie! Rzęsy dzięki zalotce wydawały się grubsze, dłuższe i przede wszystkim podkręcone tak, że kobiety wręcz kusiły spojrzeniem.

Istnieje wiele mitów mówiących o niekorzystnym działaniu zalotki, ale takie opinie mogły snuć kobiety, które nieprawidłowo używały zalotek. Niby prosty przyrząd, ale źle używany może sprawiać ból i łamać rzęsy, przez co stają się nieatrakcyjne.

Rodzaje zalotek

Istnieją dwa rodzaje zalotek: mechaniczna (tradycyjna) i elektryczna (termiczna).

Zalotka mechaniczna – kształtem przypomina małe nożyczki, z zaciskaną na rzęsach końcówką, zamiast ostrzy. Ważne, aby zalotka była dobrze wyprofilowana, co ułatwi nam złapanie wszystkich rzęs u nasady, a nie tylko tych najdłuższych, osadzonych na środku powieki.

Jak używać zalotki

WSKAZÓWKA: ważne by w przypadku zalotek z wymiennymi gumkami, regularnie je wymieniać, ponieważ mogą się zużywać i uszkadzać lub nawet ucinać rzęsy! Jeśli zalotka nie ma wymiennych gumek, po ok. roku jest do wyrzucenia! Kiedy wymienić gumkę w zalotce? Kiedy zaczyna zmieniać kolor, klei się, czasem może brzydko pachnieć i pękać. Nie ryzykuj!

Zalotka elektryczna – posiada funkcję nagrzewania się, co wpływa na lepszy efekt podkręcenia rzęs. Dodatkowa zaletą zalotek elektrycznych jest to, że doskonale rozdzielają rzęsy, więc ich tuszowanie staje się o wiele prostsze i przyjemniejsze.

Rodzaje zalotek

WSKAZÓWKA: niektórzy eksperci od makijażu odradzają używanie zalotek elektrycznych i skłaniają się ku zalotkom mechanicznym, z gumkami. My również na początek rekomendujemy wypróbowanie tej mechanicznej.

Jak zatem prawidłowo używać zalotki?

ZŁOTA ZASADA: Najpierw używaj zalotki, potem nakładaj maskarę! Rzęsy przed zastosowaniem zalotki powinny być oczyszczone ze wszystkich kosmetyków. Stosowanie zalotki po nałożeniu tuszu do rzęs spowoduje ich sklejenie, a co gorsza ich wyrwanie.

1. Aby uzyskać lepszy efekt, zalotkę mechaniczną możesz podgrzać strumieniem ciepłego powietrza suszarki. Uważaj jednak aby zalotka nie była za gorąca – łatwo się poparzyć i zniszczyć strukturę włosków. Zalotki elektryczne posiadają wskaźnik temperatury, przez co są bezpieczniejsze w stosowaniu.

2. Zalotkę trzymamy kciukiem oraz palcem środkowym lub wskazującym (tak by było najwygodniej!), co daje nam lepszą kontrolę nad przyrządem.

3. Opieramy dłoń na policzku i chwytamy górne rzęsy u ich nasady (dolnych nie ruszamy, ponieważ są podkręcone naturalnie ku dołowi). Jeśli robisz to pierwszy raz, możesz oprzeć łokieć na blacie, aby mieć pewniejszą rękę. Dobierz pozycję ciała, tak by było Ci najwygodniej.

4. Zaciskamy rzęsy zalotką na 10 sekund. Rozluźniamy uścisk, przesuwamy zalotkę nieco dalej od linii rzęs i ponownie zaciskamy na 10 sekund. Tę czynność potarzamy do uzyskania pożądanego efektu. Kilkukrotne zaciskanie sprawia, że rzęsy wyglądają naturalnie i sprężyście.

5. Po podkręceniu rzęs możemy przystąpić do ich tuszowania.

Zalotka

Trening czyni mistrza, zatem nie zniechęcaj się po pierwszym razie. Po kilku razach powinnaś wypracować swoją, indywidualną, najwygodniejszą dla siebie metodę.

Na rynku istnieje wiele rodzajów zalotek i ten wybór należy już do nas. Jedne są tańsze (mechaniczne) inne droższe (elektryczne) ale i jedne i drugie dają błyskawiczny efekt. Rzęsy są pięknie podkręcone, a spojrzenie nabiera wyrazistości.

Tego wspaniałego przyrządu (tak jak wszystkiego) należy używać z umiarem, aby nie osłabić struktury rzęs – szczególnie chodzi tu o przegrzewanie i zbyt ‘mechaniczne’ traktowanie rzęs przy wykonywaniu zabiegu.

Zalotka elektryczna – jak ją stosować?

Już nie musisz zaciskać rzęs metalowym sprzętem, który wcześniej wiele kobiet podgrzewało ciepłym powietrzem suszarki, aby efekt podkręcenia utrzymywał się na rzęsach nieco dłużej. Nadeszła pora na termiczne podkręcanie rzęs zalotką elektryczną! Jej użycie jest bardzo proste. Zalotkę termiczną wystarczy włączyć i poczekać kilkanaście sekund, aby była gotowa do użycia. Pod wpływem ciepła grzebyczek doskonale rozczesuje i podkręca rzęsy. Na rynku możesz spotkać zarówno zalotki, które podłącza się do kontaktu, jak te zasilane bateriami. Dzięki takiemu urządzeniu już nigdy nie będziesz miała zniszczonych i połamanych rzęs.

Podkręcanie rzęs tylko po użyciu maskary

Zalotkę elektryczną należy używać na wytuszowane rzęsy, aby podkreślić skręt, a zarazem utrwalić ciepłem nałożony na włoski tusz. Wystarczy kilka ruchów, podobnych do tych, które wykonujesz podczas zwykłego malowania tuszem za pomocą silikonowej szczoteczki. Elektryczna zalotka ma ergonomiczny kształt, dlatego doskonale dopasowuje się do każdej kobiecej dłoni, nawet tej najdrobniejszej. Sprzęt z małym grzebyczkiem dociera tam, gdzie niekiedy zwykła szczoteczka z tuszem nie potrafi dotrzeć, aby perfekcyjnie podkreślić włoski. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby zapobiegać szczypaniu i szarpaniu rzęs, co często ma miejsce podczas użycia tradycyjnej, metalowej zalotki.

Łatwe zastosowanie i najlepsze efekty

Użycie zalotki termicznej jest o wiele bardziej komfortowe niż podkręcanie włosków tradycyjnym sprzętem. Zalotkę elektryczną chętnie stosują również makijażyści. Największe zalety tego produktu to idealnie uniesione rzęsy, łatwość użycia oraz rzęsy bez żadnych wygięć. Pamiętaj, aby przed użyciem zalotki elektrycznej nie użyć zbyt dużo tuszu. Nałóż jedną warstwę, podkręć rzęsy, a kiedy już osiągniesz pożądany efekt, ponownie wytuszuj włoski. Dzięki tej metodzie unikniesz grudek na rzęsach z maskary.

Podkręcanie rzęs - maskara przed użyciem zalotki

Bezpieczny i higieniczny makijaż

Możesz być pewna, że ciepło wytworzone przez główkę zalotki utrwali na długo efekt uniesionych i podkręconych rzęs. Zalotka nie parzy powiek, nie przegrzewa się i jest łatwa w utrzymaniu czystości. Możesz bez problemu wyczyścić ją za pomocą patyczka higienicznego i szczoteczki, która zazwyczaj dołączana jest do opakowania. Koszt urządzenia waha się od 30 zł do 100 zł, w zależności od producenta.

Zminimalizowanie wypadania, miażdżenia i przegrzewania rzęs jest teraz w zasięgu Twojej ręki. Wystarczy, że zalotka elektryczna zawita do Twojej kosmetyczki, abyś cieszyła się idealnie podkreślonym spojrzeniem. Jeżeli dodasz do tego wyjątkowy makijaż, efekt glamour gwarantowany. Powodzenia!

Zatem do dzieła! Używajcie zalotki i koniecznie dajcie znać, jak się sprawdziła na kolejnej randce czy imprezie! Czekamy na relację, na naszym FB -> https://www.facebook.com/Realash

Print Friendly