Makijaż

Wyszczuplający makijaż twarzy – krok po kroku

gru 23, 2015 przez

Masz kwadratową lub okrągłą buzię i marzysz by wyglądała szczuplej? Możesz optycznie ją odchudzić stosując wyszczuplający makijaż twarzy. W tym artykule podpowiemy Ci jak go wykonać.

RL_wyszczuplajacy_makijaz_1

Spece od makijażu twierdzą, że odpowiedni makijaż potrafi zdziałać cuda! Ukryje niedoskonałości, poprawi owal twarzy, pokaże jej zalety. Jeżeli nie za bardzo podoba Ci się kształt Twojej twarzy, zrób wyszczuplający makijaż twarzy.

Wyszczuplający makijaż twarzy – Unikaj błyszczących kosmetyków

Zanim zabierzesz się do robienia makijażu pamiętaj, byś nie używała kosmetyków opalizujących lub perłowych, gdyż to co błyszczy podkreśla wypukłości i krągłości. Unikaj produktów rozświetlających, z drobinkami, gdyż te optycznie poszerzają twarz. Najlepsze będą podkłady, pudry i cienie satynowe, długotrwale matujące. Dobierz fryzurę pasującą do owalu twarzy, by dopełniła wyszczuplający makijaż.

63

Wyszczuplający makijaż krok po kroku

Makijaż powinnaś rozpocząć od nałożenia podkładu w dwóch odcieniach. Podkład o ton jaśniejszy od Twojej cery nałóż na całą twarz oraz w miejsca, gdzie twarz łączy się z szyją. Podkład o ton ciemniejszy od Twojej skóry nałóż na miejsca, które chcesz wyszczuplić lub zmniejszyć, np. wysokie czoło (podkład nałóż na zewnętrzne części czoła), szeroką brodę (podkład nałóż po bokach brody).Ciemniejszy kosmetyk aplikuj na skronie, uszy, wzdłuż linii włosów i po bokach policzków. Przyciemnione partie wydadzą się mniejsze, wklęsłe i mniej widoczne. Jeśli chcesz wyszczuplić zbyt szeroki nos, pod oczy i na środkową część nosa nałóż jasny podkład, puder lub korektor w pisaku, a na górną powiekę i boki nosa nałóż ciemniejszy podkład lub puder. Dokładnie rozprowadź kosmetyki. Kiedy kolory się stopią, makijaż stanie się prawie niewidoczny.

Te z Was, które chcą wyszczuplić drugą brodę, powinny na nią oraz na linię żuchwy nałożyć ciemniejszy podkład. Podkład aplikuj pędzlem o sztywnym włosiu.

Teraz wymodeluj twarz pudrem brązującym. Nałóż go na policzki tuż pod kością policzkową. Kosmetyk nanoś za pomocą pędzla skośnymi muśnięciami, od środka ku górze i w stronę uszu. Jeśli chcesz optycznie wydłużyć twarz, nałóż bronzer na żuchwę i po obu stronach czoła. Nie wykonuj ruchów poziomych, gdyż w ten sposób poszerzysz twarz.

Punktowo na wysokości skroni i na koniuszku nosa możesz nałożyć rozświetlasz, to pomoże wyszczuplić twarz.

Ma koniec nałóż róż. Wykorzystaj pędzelek o ściętym, miękkim włosiu. Róż nakładaj pod i w obrębie kości policzkowych.

64

Uwagę od pulchnej buzi odwrócisz starannym makijażem oczu lub kuszącymi ustami. Jeżeli pragniesz nadać swojemu spojrzeniu kuszącego wyrazu, możesz wykorzystać kosmetyki marki Orphica, np. eyeliner, kredkę czy maskarę.

 Reklama

Kosmetyki do makijażu - Nutridome

Kosmetyki do makijażu – Nutridome

Print Friendly