Porady

Woda termalna – ulga dla wrażliwej skóry!

lut 15, 2017 przez

Woda termalna w kosmetyce używana jest do pielęgnacji skóry, a zwłaszcza skóry problematycznej. Bardzo czesto spotkamy ja w składzie róznych kosmetyków, ale tez mozna ją kupic  w postcji sprayu. Poznaj łagodzącą moc pielęgnacji dla cery wrażliwej!

woda termalna

Pielęgnacja skóry powinna być codziennym rytuałem. Jeśli cera jest sucha, wrażliwa, trądzikowa lub alergiczna, jej pielęgnacja wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków. Woda termalna sprawdzi się tutaj idealnie. Przeczytaj, jak powinno się ją stosować, by skóra była nawilżona, orzeźwiona i złagodzona.

Co to jest woda termalna?

Wody termalne, to nic innego jak wody podziemne, których temperatura jest wyższa, niż temperatura otoczenia. Znajdują się głęboko pod powierzchnią ziemi. Wydostając się, przepływają przez kolejne warstwy gleby, pobierając z niej drogocenne pierwiastki. Dlatego wykorzystywana w kosmetyce woda termalna, zawiera dużo cennych składników, które idealnie odżywiają skórę. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wód termalnych, a ich skład różni się. Większość z nich zawiera wapń, magnez, żelazo, potas, sód, selen, krzem, miedź, mangan i cynk. Jednak kompozycja zależna jest od miejsca, z którego wody termalne są wydobywane. Od ilości zawartych pierwiastków, zależy więc ich jakość. Woda termalna  jako kosmetyk to najczęsciej mgiełka w sprayu lub też składnik kremów, toników czy maseczek, przeznaczonych do pielegnacji skóry wrażliwej, problematycznej i skłonnej do alergii.

Jaką wodę termalną wybrać?

Wody termalne, jako kosmetyki, najczęściej występują w postaci mgiełki, uwalnianej za pomocą atomizera. Wybór odpowiedniego kosmetyku zależy od Twoich osobistych preferencji. Niektóre wody termalne uwalniane są w postaci widocznych na skórze kropelek, inne zaś w postaci mgiełki. Jeżeli chcesz używać wody do odświeżania, także makijażu, zdecyduj się raczej na tę drugą opcję. Delikatna mgiełka nie rozmaże make-upu. Jednak przy wyborze wody termalnej kieruj się przede wszystkim rodzajem swojej cery. Dla alergicznej wybierz wodę z dużą zawartością magnezu i wapnia. Dla skóry trądzikowej tę z cynkiem, manganem, krzemem, glinem i siarką. Z kolei dla cery cierpiącej na atopowe zapalenie czy łuszczycę poleca się wodę termalną z krzemionką, wapniem, fluorem i litem. Właściwości pielegnacyjne wody termalnej wykożystywane też są nie tylko kosmetykach w postaci mgiełki, ale też w wielu innych kosmetych.

Jak stosować wodę termalną?

Użycie wody termalnej jest niezwykle proste. Kiedy Twoja cera potrzebuje odświeżenia albo kiedy chcesz ją oczyścić i nawilżyć, rozpyl wodę termalną na swoją twarz z odległości kilku centymetrów. Niektóre kosmetyki tego typu wymagają, by twarz delikatnie osuszyć, przy pomocy wacików lub delikatnych chusteczek. Jeśli tego nie zrobisz, parująca woda spowoduje, że Twoja cera zostanie wysuszona, zamiast nawilżona. Możesz wybrać również izotoniczną wodę termalną, która nie wymaga wycierania. Wtedy bezpośrednio na wilgotną twarz nałóż krem nawilżający. Spowoduje on, że zawarte w wodzie biopierwiastki zostaną jeszcze lepiej przyswojone przez skórę.

kosmetyki

Dla kogo pielęgnacja skóry wodą termalną?

Wody termalnej może używać właściwie każdy. Jednak, jeśli nie masz problemów z cerą, nie zauważysz oszałamiającego efektu. Idealnie nadaje się ona do cery wrażliwej, podrażnionej, zaczerwienionej, skłonnej do wyprysków i alergii. Likwiduje opuchliznę, a pozostawiona na kilka godzin w lodówce idealnie koi skórę po opalaniu. Woda termalna nawilża, łagodzi, orzeźwia, koi i ogranicza świecenie się skóry tłustej. Nie podrażania, dlatego może być stosowana jako tonik. Po dokładnym oczyszczeniu twarzy, wystarczy ją spryskać wodą termalną, zamiast przecierać tonikiem i nałożyć krem pielęgnacyjny.

Woda termalna jako składnik kosmetyków

Woda jest podstawowym składnikiem wielu kosmetyków. Od tego, jaką wodę stosuje się do produkcji, zależna jest ich jakość. Woda termalna jest najbardziej ceniona, ze względu na właściwości i skład. Stosuje się ją zatem do produkcji kremów, maseczek, szamponów, toników, zmywaczy, płynów do kąpieli i higieny intymnej. Oczywiście cena takich kosmetyków jest wyższa, niż w przypadku tych, które zawierają zwykłą wodę. Lecz pielęgnacja Twojej skóry jest tego naprawdę warta. Chyba najpopulaniejszą marką kosmetyków w który składzie mamy wodę termalną, w własciwie plankton żyjacy w wodach termalnych jest Biotherm.

Print Friendly