Porady

Woda lodowcowa – źródło młodej, jędrnej i odżywionej skóry twarzy

mar 28, 2018 przez

Woda ma duże znaczenie dla odporności skóry, jej elastyczności oraz młodego wyglądu. To podstawowy składnik produktów do pielęgnacji twarzy. Naukowcy odkryli, że najbardziej wartościowa jest woda lodowcowa. Sprawdź, dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne na jej bazie. Poznaj wszystkie właściwości oraz zastosowanie HᴤO prosto z lodowej góry.

woda lodowcowa

Jesteś zabiegana? Żyjesz w ciągłym stresie, pijesz za mało wody i nie zawsze jesz zdrowo? Taki tryb życia może odbić się na kondycji Twojej skóry, zakłócając aktywność jej komórek. Zaburzenia równowagi lipidowej oraz wodnej mogą powodować odwodnienie, uczucie ściągnięcia i napięcia skóry. Twoja twarz zaczyna wtedy tracić blask i jędrność, a pod oczami, wokół ust i na czole pojawiają się zmarszczki. Jeżeli chcesz opóźnić ten proces, zacznij stosować kosmetyki naturalne z wodą lodowcową.

Woda lodowcowa – właściwości

Woda jest substancją bazową wielu kosmetyków. Bardzo często stanowi aż 70% ogólnej receptury kremu, żelu czy balsamu, dlatego w znacznym stopniu wpływa na jakość i działanie produktu. Dlaczego kosmetyki z wodą lodowcową są najlepsze? Woda lodowcowa pozyskiwana jest z bloków lodu o bardzo niskiej temperaturze. Dzięki temu nie rozmnażają się w niej żadne drobnoustroje i mikroby, a to gwarancja czystości biologicznej oraz najwyższej jakości kosmetyku z jej dodatkiem.

Liftingujące i przeciwzmarszczkowe działanie

Woda lodowcowa ma jeszcze kilka innych zalet. Przede wszystkim jest bezzapachowa, nie ma sztucznych barwników, nie zawiera składników GMO oraz jest hipoalergiczna. Woda ma strukturę, która pokrywa się z budową komórek skóry człowieka. Udowodniono, że kosmetyki z wodą lodowcową zapobiegają odwodnieniu się skóry, ujędrniają i uelastyczniają jej powierzchnię, a przede wszystkim działają przeciwzmarszczkowo, dlatego polecane są osobom o wrażliwej i alergicznej skórze.Krystaliczna woda lodowcowa jest bogatym źródłem minerałów oraz pierwiastków, które w naturalny sposób nawilżają, koją, rewitalizują i wzmacniają skórę.

woda lodowcowa

Jak pozyskuje się wodę lodowcową?

Proces pozyskiwania wody lodowcowej bardzo często bywa niebezpieczny, stąd wysoka cena kosmetyków z jej dodatkiem. Specjalistyczne łodzie podnoszą lód z morza i odsyłają go do brzegu. Lód jest płukany, topiony i butelkowany, a potem woda lodowcowa wykorzystywana jest do produkcji kosmetyków. Istnieje tylko kilka miejsc na świecie, gdzie pozyskuje się lód z gór lodowcowych. To arktyczne wybrzeża Archipelagu Svalbard w zachodniej Grenlandii i wschodniej Kanadzie.

Pielęgnacja cery wodą lodowcową

Mgiełka, krem lub maska na twarz, która powstała na bazie wody lodowcowej, doskonale zwiększa nawilżenie skóry i ochrania ją nawet do 8 godzin. Taki kosmetyk ma również działanie zmiękczające naskórek i wspomagające jego regenerację. Bardzo często do wody lodowcowej dodawane są inne składniki: algi morskie, które nawilżają i detoksykują skórę lub kolagen, zwiększający elastyczność skóry.

Woda lodowcowa jest wolna od toksyn, dlatego produkty na jej bazie są naprawdę wyjątkowe. Spróbuj wyszukać dobry krem, maskę lub mgiełkę do twarzy i zakochaj się w arktycznej oraz naturalnej pielęgnacji.

Print Friendly