Fit&Sexy

Witamina A – sekret młodości i zdrowia

lut 18, 2018 przez

Każda z nas chce wyglądać młodo i cieszyć się zdrowiem jak najdłużej. Istnieje wiele recept, które pomagają to osiągnąć. Jedna z nich jest jednak wyjątkowo prosta. Należy po prostu zadbać, by  organizm dostawał dziennie odpowiednią dawkę witaminy A. Czy wiesz, jak działa witamina A i w jakich produktach możesz ją znaleźć?

Pewnie kojarzysz witaminę A jako jedną z najważniejszych substancji, które zapobiegają wielu chorobom oczu. To prawda. Już w starożytności wiedzieli, że aby zapobiec tzw. „kurzej ślepocie” trzeba jeść produkty, które są jej źródłem. Jednak witamina A to nie tylko zdrowe oczy. Będąc silnym przeciwutleniaczem wzmacnia ona odporność organizmu oraz znakomicie pielęgnuję skórę. Dodatkowo poprawia metabolizm, wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi oraz neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników. Dokładnie tego potrzebujesz, żeby cieszyć się długim, zdrowym życiem.

Witamina A w kosmetyce  - maseczka z witaminą a

Witamina A  w kosmetyce

Witamina A korzystnie wpływa na kondycję włosów, paznokci oraz skóry. Można ją nazwać nawet eliksirem młodości, gdyż odbudowuje naskórek, redukuje zmarszczki oraz zapobiega wypadaniu włosów. Dlatego też polecamy wybierać kosmetyki, które w swoim składzie zawierają retinol oraz karotenoidy (np. beta-karoten), które są dwoma różnymi postaciami witaminy A.

W dzisiejszym wpisie proponujemy domowy sposób na maseczkę z witaminą A. Już po kilku minutach Twoja skóra będzie cudownie wygładzona i odżywiona.

DOMOWA MASECZKA Z WITAMINĄ A

Przygotuj brzoskwinię oraz jogurt naturalny. Ugnieć brzoskwinię i wymieszaj z jogurtem. Tak powstałą masę nałóż na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Zostaw na 15 minut, a następnie zmyj letnią wodą. Dla przedłużenia efektu, nałóż na skórę krem nawilżający.

Więcej na temat domowych maseczek na twarz dowiesz sie   z  – Domowe maseczki na twarz – efekty i sposoby przygotowania

Źródła witaminy A

Wzbogać swoją dietę w witaminę A

Dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki witaminy A jest nie tylko ważne dla Twojej urody, ale także dla zdrowia. Niedobór witaminy A może objawiać się pogorszeniem wzroku, suchością i zrogowaceniem skóry, częstymi infekcjami oraz zmęczeniem, a nawet depresją. Gdzie więc jej szukać? Doskonałymi źródłami witaminy A są wątróbka, masło, żółtka jaj oraz ryby. Możesz ją również znaleźć w owocach i warzywach. Najlepszym sposobem na poznanie, gdzie jest najwięcej witamy A jest ich barwa. Jeśli warzywa lub owoce mają kolor pomarańczowy, żółty bądź czerwony, oznacza to, że są one bogate w witaminę A. Dlatego już dziś włącz do swojej diety dynię, marchewki, morele, mango oraz melona.

Po dzisiejszym wpisie już wiesz, jak w prosty sposób zadbać o młody wygląd. Czerpiąc korzyści z witaminy A zadbasz również o zdrowie oczu, a przecież zdrowe oczy to piękne oczy. Czy wiesz jednak, jak wykonać makijaż pod okulary? O tym będziemy pisać już w następnym artykule. Warto przeczytać!

Print Friendly