Makijaż

Usta w wersji ombre!

sie 24, 2017 przez

Zastanawiasz się, jak pomalować usta? Błyszczyk wieje nudą. Kolor nude się znudził. A może by tak zrobić usta w wersji ombre?

usta ombre

Trend cieniowania przeniósł się z ubrań, włosów i paznokci na usta. Jak zrobić ombre na ustach? Wykonanie tego rodzaju makijażu jest naprawdę proste. Owszem, makijaż ombre wymaga wprawy, by prezentował się nienagannie, jednak to praktyka czyni mistrza. Naprawdę warto spróbować. :) Takie urozmaicenie makijażu to alternatywa dla odważnych! Wyraźnie zaakcentowane usta to hit, za którym podążają kobiety na całym świecie. Każda może znaleźć coś dla siebie. Jedne panie preferują pastelowe odcienie, inne uwielbiają mocne czerwienie i bordo. Wszystko jak zawsze jest kwestią gustu.

Jak wykonać makijaż ombre na ustach?

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy ten krótki i rzeczowy tutorial. Zaczynamy od przygotowania potrzebnych kosmetyków. Potrzebujesz pomadki nawilżającej do ust, konturówki, pędzelka do ust, dwóch matowych szminek do ust oraz błyszczyka.

pomadka

KROK 1 – NAWILŻENIE UST

Dobre nawilżenie ust to podstawa. Dzięki temu użyte kosmetyki lepiej się wchłoną oraz będą trzymać się zdecydowanie dłużej. Do tego celu użyj balsamu lub pomadki nawilżającej. Świetnie też sprawdzi się zwykła wazelina kosmetyczna.  Pozwól, aby kosmetyk się wchłonął, a następnie przystąp do dalszej części makijażu.

KROK 2 – ZARYSOWANIE KONTURU UST

Wybrałaś już kolor ust ombre? Stawiasz na pastele czy coś bardziej konkretnego? Jeśli np. wybrałaś czerwone usta w wersji ombre, to Twoja konturówka (może też być kredka do ust) powinna być o jeden ton ciemniejsza niż Twoja pomadka bazowa, ewentualnie w jej odcieniu. Ważne, by nie była jaśniejsza! Delikatnie obrysuj kontur ust. Zrób to możliwie jak najdokładniej i bez pośpiechu. Dodatkową opcją stosowaną przez niektóre z makijażystek, jest również delikatne „wykreskowanie” obszaru ust tuż obok linii konturówki.

KROK 3 – NADANIE KOLORU GŁÓWNEGO OMBRE

Używając pędzelka do ust nanieś na kąciki ust oraz wargi ust z pominięciem ich środkowej części pomadkę bazową. Powinna być ona matowa. Błyszcząca może nadać efektu groteski, który chyba nie jest Twoim celem, prawda?

KROK 4 – UZUPEŁNIENIE KOLORU GŁÓWNEGO OMBRE

Na usta, tam, gdzie nie nakładałaś jeszcze żadnego kosmetyku kolorowego, nałóż drugą matową pomadkę. Najlepiej znaleźć taką, która ma taki sam lub bardzo zbliżony kolor.

KROK 5 – NADANIE USTOM BLASKU

Sam środek ust delikatnie muśnij połyskującym błyszczykiem. Spotęguje on efekt ombre. Co więcej, taki trick optycznie powiększy usta i ładnie je wypełni. makijaż ombre ust

Ombre na ustach zdecydowanie przyciąga uwagę. Ciemniejszy kontur ust delikatnie przechodzi w coraz to jaśniejszy środek. Ten makijaż ust wyróżni Cię z tłumu, jest nietuzinkowy i niestandardowy.

PS Ważne, byś pamiętała, że kiedy już zdecydujesz się na usta w wersji ombre to reszta twarzy pełni rolę tła. Zatem minimalnie podkreśl rzęsy i zaakcentuj policzki.

Życzymy powodzenia z makijażem ombre na ustach! :) Powiązane artykuły: • Atrament do ust – alternatywa dla pomadki i błyszczyka! • Kosmetyki do ust Powiązane kosmetyki: • Matowa pomadka do ust w płynie NUTRIDOME. Cena, opinie • Błyszczyk do ust Nutridome. Cena, opinie
Print Friendly