Makijaż

Tęczowy makijaż. Zaszalej z kolorami w stylu rainbow makeup

maj 27, 2019 przez

Tęczowy makijaż czyli ekstremalnie kolorowy makijaż oka, który znajdziemy w kolorowych pismach pod hasłem rainbow makeup to propozycja nie tylko na zimową szarość. Równie dobrze wygląda też wiosną i latem. Spróbuj zaszaleć z kolorami

Tęczowe cienie do oczuKobiety uwielbiają eksperymentować. Makijaż oka to świetna okazja do testowania nowych trendów. Jeśli coś Ci się nie spodoba nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś zrobiła demakijaż i zaczęła od nowa. Tęczowy make up jest bardzo czasochłonny i odważny, ale świetnie prezentuje się na wieczornych wyjściach. Sprawdź komu pasuje i jak go zrobić. Być może Twoje ulubione trendy w makijażu wzbogacisz o nową pozycję?

Dla kogo tęczowy makijaż?

Multikolorowe makijaże to bardzo ekstrawagancki pomysł. Nie każda kobieta będzie czuła się w nim dobrze. Jeśli nie lubisz się rzucać w oczy i zdecydowanie nie chcesz wyróżniać się z tłumu lepiej wybierz inny rodzaj make upu. Tęczowe kolory będą przyciągały wzrok ciekawskich gapiów. Idealnie będą pasowały paniom, które lubią błyszczeć i szaleć. Tęczowe kolory to niezbyt dobry pomysł na makijaż dzienny. Nawet jeśli jesteś bardzo odważna. Jednak świetnie sprawdzi się jako makijaż wieczorowy. Szczególnie gdy wybierasz się na taneczną imprezę. Będzie połyskiwał w blasku klubowych świateł i z pewnością zrobisz mega wrażenie na niejednym bywalcu takiego miejsca. :)

Tęczowy makijaż  – od czego zacząć ?

Po pierwsze dokładnie oczyść skórę na powiekach i wokół oczu. Tęczowy makijaż ujawni każdą niedoskonałość. Zwłaszcza, jeśli dwa kolory cieni spotkają się w miejscu, gdzie widoczne są np. pozostałości po cieniach z poprzedniej stylizacji. Zacznij makijaż od nałożenia podkładu na całą twarz. Zastosuj korektor, gdy to konieczne. Szczególnie przy dolnej linii brwi. Sprawi to, że makijaż oka będzie wyglądał bardziej precyzyjnie i estetycznie. Przygotuj sobie różne kolory cieni – pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy. I zaczynamy.

Tęczowy makijaż

Jak tęczowy makijaż oka?

Makijaż oka rozpocznij od nałożenia białej bazy na ruchomą część powieki. Dwa  najjaśniejsze cienie – żółty i pomarańczowy nałóż na górną powiekę, zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Następnie weź dwa błyszczące cienie: jasnozielony i turkusowy bądź jasnoniebieski, aplikując je jeden obok drugiego na środek powieki. Pamiętaj, by granice między sąsiadującymi cieniami były dokładnie roztarte. Na zewnętrzną część powieki nałóż fioletowy błyszczący cień. W samym kąciku oka zaś ciemny, matowy fiolet, który rozetrzesz w górę. Ten ostatni zabieg pomoże Ci optycznie powiększyć oko. Sięgnij po szary cień. Precyzyjnie nałóż go tuż na fioletami i rozetrzyj. Na sam koniec umaluj nim również dolną powiekę. Nie zapomnij o czarnej, wyciągniętej kresce na górnej powiece. Wykończ makijaż tuszując rzęsy ulubioną mascarą. Do tęczowego make upu pasuje błyszczyk lub pomadka w naturalnych odcieniach.

Wykonując tęczowy makijaż możesz wybrać dowolne kolory. Najważniejsza zasada, jaką musisz się kierować to nakładanie cieni od najjaśniejszych do najciemniejszych. Skusisz się?

Print Friendly