Makijaż

Tatuaż na usta – makijaż bez konieczności częstego poprawiania

kwi 24, 2017 przez

Na pewno masz takie dni, kiedy wydaje ci się, że wszystko już w makijażu było. Tymczasem pomysłowość speców od kosmetyki nieustannie nas zaskakuje. Poznaj bajecznie kolorowy tatuaż na usta! Masz ciarki na plecach? Nic z tych rzeczy, jest całkiem bezbolesny, a jedyne emocje, których może ci dostarczyć, to ekscytacja.

tatuaż na ustach

Jak ugryźć tatuaż na usta?

Tak naprawdę nazywanie tego sposobu ozdabiania warg tatuażem, to lekka przesada. Oczywiście ze względu na efekt końcowy podobieństwo jest duże, ale technika wykonania całkowicie różna. Czym jest tatuaż na usta? To nic innego jak zaprojektowane przez stylistów wzory kalkomanii w kształcie warg, które możesz nanieść na usta. Wzorów jest tak dużo, że nie sposób wszystkie wymienić. Obok popularnych grafik, jak tęcza, kropki, gwiazdki, paski, czy zwierzęce cętki i skóry, znajdują się flagi państw, napisy, a także zachwycające wzory z brokatem, które wyglądają niczym zdjęcie fragmentu kosmosu. Takich wzorów nie wyczarujesz żadną szminką!

Odrobina szaleństwa

Jeżeli nie masz przekonania do takiej nowinki, przyjrzyj się pracom francuskiej artystki makijażu Violette Serra. Jej wizja kobiecych ust, także z wykorzystaniem kalkomanii, zachęci cię do eksperymentów. Nie musisz od razu przełamywać schematów i maszerować w kolorowych ustach do biura. Na pewno jednak znajdziesz okazję do takiego makijażu. Świetnie nada się na specjalne okazje, jak szalona impreza, sylwester, czy romantyczna randka z ukochanym. Tatuaże na usta rozbudzają zmysły, a duży wybór wzorów gwarantuje ci nieskończoną ilość stylizacji i naprawdę świetną zabawę. Niektóre firmy proponują też małe naklejki, czyli komplet kilkudziesięciu malutkich tatuaży, którymi nie musisz pokrywać całych ust. Możesz zdecydować się na mały detal na jednej z warg, który zaintryguje, ale nie będzie się zanadto rzucał w oczy.

tatuaż na usta

Jak nałożyć grafikę na usta?

Przy aplikowaniu tatuażu na pewno przyda ci się doświadczenie z naklejaniem dziecięcych tatuaży i kalkomanii. Usta muszą być doskonale czyste i suche. Możesz przedtem zrobić peeling, żeby pozbyć się suchego naskórka. Następnie wycinasz usta lub wybrany motyw z plakietki, zdejmujesz folię ochronną i nakładasz wzór na wargi. Wystarczy zwilżyć papier z nadrukiem wodą, na przykład za pomocą wacika. Gdy papier namięknie, ściągasz go z wargi. Tatuaż gotowy! Tatuaże na usta produkowane są bez udziału składników zwierzęcych, więc mogą z nich korzystać także wegetarianki i weganki. Po nałożeniu grafika utrzymuje się przez mniej więcej 8 godzin. Zawartość witamin sprawia, że tatuaż jest gładki i lśniący. Jeżeli chcesz go usunąć, wystarczy sięgnąć po oliwkę dla dzieci lub oliwę. Musisz nasycić nią usta, znów wykorzystując wacik, odczekać około pół minuty i zetrzeć wzór. Tatuaż na usta wygląda jak zabawa, ale pamiętaj, żeby kupować tylko sprawdzone marki. Dzięki temu będziesz miała pewność, że wybrany produkt cię nie uczuli, nie zatruje, a skóra na wargach nie będzie podrażniona. To bardzo ważne, zwłaszcza, że z tatuażem na ustach możesz pić, jeść, a nawet całować się!

Print Friendly