Porady

Szydlica japońska – sposób na zmarszczki i przebarwienia

paź 25, 2017 przez

Szydlica japońska to składnik, który można znaleźć w kosmetykach anti-ageing. Produkty z jej ekstraktem skutecznie pomogą zatrzymać powstawanie zmarszczek.

szydlica japońska

Szydlica japońska, nazywana również kryptomerią japońską (Cryptomeria japonica), to drzewo iglaste z rodziny cyprysowatych. Jego rodzimym krajem jest Japonia i Chiny. Choć jest typowo ozdobne, ma również ciekawe zastosowanie w kosmetyce. Olejek eteryczny, który pozyskiwany jest z igieł szydlicy japońskiej, to składnik niejednego kremu przeciwzmarszczkowego, pielęgnacyjnego olejku, serum lub odżywczej maseczki. Japończycy i Chińczycy od lat korzystają z jego dobroczynnych właściwości.

Pielęgnacja twarzy olejkiem z szydlicy japońskiej

Naukowcy z Uniwersytetu w Korei dokładnie przebadali kryptomerię japońską i wytwarzane przez nią olejki eteryczne. Okazało się, że wyciąg z szydlicy japońskiej jest bogaty w nezukol i octan bornylu, mające działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe. Składniki te mają również świetne właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że pomagają uporać się z wolnymi rodnikami i powstrzymują powstawanie stresu oksydacyjnego. Dodatkowo szydlica japońska posiada właściwości rozjaśniające skórę, ponieważ hamuje aktywność tyrozynazy – składnika odpowiadającego za powstawanie melaniny.

Olejek z szydlicy – jak powstaje?

Tradycyjne metody produkcji olejku z szydlicy, oparte na destylacji przy użyciu pary wodnej, sprawiają, że produkt nie zawiera żadnych konserwantów, zagęstników czy barwników, dlatego można go stosować bez obaw. Niestety, rzadko można spotkać go w drogerii. Najczęściej występuje jako składnik aktywny kremu, serum lub maseczki przeznaczonej dla skóry dojrzałej.

szydlica japońska

Skuteczna pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Jeżeli Twoja skóra jest bardzo delikatna, wrażliwa i skłonna do podrażnień lub wyprysków, a chcesz skutecznie rozprawić się ze zmarszczkami, przebarwieniami na twarzy i nieestetycznymi bruzdami, które pojawiają się wraz z wiekiem, koniecznie musisz wybrać kosmetyk anti-ageing z ekstraktem lub olejkiem z szydlicy japońskiej. Dzięki niemu odpowiednio odżywisz, wygładzisz i zabezpieczysz swoją skórę. Ekstrakt z szydlicy japońskiej z łatwością przeniknie przez skórę i będzie stymulował mikrokrążenie. W efekcie komórki będą lepiej dotlenione i odżywione, a cera, która na co dzień narażona jest na działanie szkodliwych promieni słonecznych, zanieczyszczenia środowiska i mikrourazy, otrzyma kompleksowe wsparcie.

Print Friendly