Porady

Szczoteczka soniczna do mycia twarzy – jak oczyszczać nią twarz?

maj 26, 2017 przez

Elektryczne szczoteczki do mycia twarzy budzą duże zainteresowanie, mimo iż ceny niektórych z nich sięgają nawet kilkuset złotych. Podobnie jak w przypadku elektrycznych szczoteczek do mycia zębów, warto samemu przekonać się, na czym polega ich fenomen… i zacząć oszczędzać na wybrany model!

szczoteczka soniczna do twarzy

Jak działa szczoteczka soniczna?

Z pewnością używałaś już manualnej szczoteczki do mycia twarzy. Szczoteczka soniczna działa podobnie, ale oczywiście dużo szybciej i dokładniej. Producenci podają, że skuteczność elektrycznej szczoteczki jest pięciokrotnie większa niż klasyczne mycie twarzy rękami. Co więcej, urządzenie to doskonale sprawdzi się także przy myciu skóry szyi i dekoltu, a nawet pleców. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. Szczoteczka nie jest przeznaczona do usuwania makijażu z oczu i ich okolic, dlatego demakijaż tych części twarzy musisz wykonać tradycyjnie. Wybieraj dobrej jakości mydła i żele, a także pamiętaj o pielęgnacji po zabiegu. Główkę szczoteczki należy wymieniać co 3 miesiące. Cały zabieg nie powinien trwać dłużej niż jedna minuta, ale jeżeli obawiasz się reakcji swojej skóry możesz zacząć od 30-sekundowego mycia Przy czyszczeniu skóry twarzy szczoteczką soniczną należy zachować umiar. Zazwyczaj wystarczy korzystać z niej raz w tygodniu. Zbyt częste stosowanie może podrażnić skórę, a nawet pozbawić jej ochronnej warstwy lipidowej. Przesada nie jest więc wskazana.

Dlaczego warto używać szczoteczki do twarzy

Jak w przypadku innych urządzeń elektrycznych, które ułatwiają nam życie, szczoteczka soniczna jest po prostu skuteczniejsza i wygodniejsza niż tradycyjne mycie twarzy. Na rynku dostępne są urządzenia z różnym wyposażeniem i stopniowaną prędkością wirowania. Możesz wybrać takie, które posiada komplet wymiennych nasadek (od skóry wrażliwej do tej z rozszerzonymi porami), kosmetyki do mycia twarzy, timer odliczający czas użycia, a także ładowarkę zamiast baterii, co zmniejszy koszty utrzymania. Przede wszystkim jednak warto sięgnąć po nią dla efektu. Soniczna szczoteczka ma bowiem świetny wpływ na kondycję i wygląd skóry:

  • dokładnie usuwa makijaż i zanieczyszczenia
  • złuszcza martwy naskórek
  • poprawia krążenie
  • przywraca skórze blask i jędrność
  • oczyszcza pory
  • zmniejsza napięcie i relaksuje
  • sprawia, że zmiany na skórze i naczynka są mniej widoczne
  • przygotowuje skórę do przyjęcia substancji odżywczych z kremów i maseczek

szczoteczka soniczna

Wygoda nie dla każdego

Niestety nie każdy może korzystać z uroków sonicznego wynalazku. Elektryczna szczoteczka do twarzy nie jest polecana posiadaczkom bardzo suchej, naczynkowej lub nadwrażliwej skóry. Nie powinno się z niej korzystać także przy atopowym zapaleniu skóry, alergiach, urazach i stanach zapalnych. Warto pamiętać, że na początku zdarza się, że skóra jest lekko podrażniona, a jej stan ulega pogorszeniu. Podobny efekt możesz zaobserwować, gdy po długiej przerwie wracasz do regularnych ćwiczeń lub zaczynasz korzystać z sauny. Skóra mocniej pracuje, oczyszcza się, więc pojawiają się na przykład wypryski. Przeczekaj jednak pierwsze tygodnie. Przy regularnym stosowaniu na pewno zauważysz pozytywne zmiany i nie będziesz mogła rozstać się z tym cudeńkiem.

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>