Porady

Szablony do brwi – jak je stosować?

mar 28, 2017 przez

Tanie, proste w użyciu i bardzo wygodne – szablony do brwi cieszą się obecnie ogromną popularnością. Dowiedz się, jak odpowiednio dobrać wzornik do brwi, jak go stosować krok po kroku i jak wykorzystać nie tylko do regulacji, ale też do modelowania brwi.

brwi_680x380

Piękne, regularne i dopasowane do twarzy brwi – która z nas o nich nie marzy? Dla większości kobiet ujarzmienie brwi wymaga jednak profesjonalnego podejścia – oczywiście najlepiej wyreguluje je specjalista w gabinecie kosmetycznym czy salonie fryzjerskim. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić na częstych wizytach w salonach piękności, wykorzystaj szablony do brwi – wystarczy nabrać trochę wprawy, a ich regulacja stanie się prosta i sprawna!. Jak najlepiej dobrać kształt brwi do naszej twarzy ?. O tym przeczytasz w artykule –  Jak właściwie regulować brwi w zależności od kształtu owalu twarzy?.

Nadaj brwiom piękny kształt

Wzorniki do brwi są coraz bardziej popularne. Kupisz je w drogeriach, u konsultantek firm zajmujących się dystrybucją kosmetyków, a także przez Internet. Jeśli lubisz prace manualne, szablon do brwi możesz też ściągnąć ze strony internetowej do pobrania, wydrukować i wyciąć za pomocą nożyka. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny szablon, zwróć uwagę, czy pasuje on do twojej twarzy. Wzór powinien być jak najbardziej zbliżony do kształtu twoich naturalnych brwi. Zapewne nie raz widziałaś osoby z brwiami wyregulowanymi wprawdzie prawidłowo, jednak zupełnie nienaturalnie – kształt takich brwi przykuwa uwagę zapewne o wiele bardziej, niż chciałaby ich właścicielka. Wybierz więc dobrze, a jeśli szablon okaże się nietrafiony, zmień go na inny.

Stosowanie szablonu do brwi – krok po kroku

Zanim przystąpisz do regulowania brwi za pomocą wzornika, przeczesz dokładnie włoski – dzięki temu pozbędziesz się tych słabych, które i tak wypadłyby przy regulowaniu. Następnie przyłóż szablon do brwi – upewnij się, iż zrobiłaś to równo i w naturalnym ułożeniu. Wypełnij go cieniem lub jasną kredką. Odłóż szablon i wyrwij wszystkie włoski, które nie zostały pomalowane. Gdy już to zrobisz, przyłóż wzornik ponownie do brwi – jego kształt powinien idealnie pokrywać się z kształtem twoich brwi. Tę samą czynność powtórz nad drugim okiem.

szablony do brwi

Modelowanie brwi za pomocą szablonu

Szablon to znakomite narzędzie nie tylko do regulowania, ale też do modelowania brwi. Aby nadać im piękny wygląd, przyłóż wzornik do łuku, a następnie za pomocą pędzelka nałóż cień do brwi lub użyj kredki. Odłóż wzornik i zamaluj przerwę, którą tworzy mostek szablonu. Tę samą czynność powtórz na drugiej brwi. Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, twoje brwi zapewne wyglądają idealnie! Jeśli jednak nie wszystko udało się tak, jak zaplanowałaś, nie poddawaj się! Zapewne wystarczy kilka prób, aby nabrać wprawy w regulowaniu brwi za pomocą szablonu. Czasem efekt może nie do końca spełniać nasze oczekiwania, ponieważ wzornik został nieprawidłowo dobrany. Jeśli tak się stanie pomyśl, jaki kształt lepiej pasowałby do twojej twarzy. Na szczęście szablony na brwi nie są drogie, dzięki czemu możesz swobodnie wypróbować nawet kilka opcji. Gdy już nabierzesz wprawy, będziesz mogła idealnie regulować brwi kiedy tylko zapragniesz!

Reklama:

1583753989378screen

Print Friendly