Fit&Sexy

Awaria przed wyjściem? – co zrobić, gdy wszystko idzie źle?

paź 23, 2016 przez

Każdej z nas na pewno się to wydarzyło. Już trzeba wyjść a tu awaria  –  dziura w rajstopach, makijaż się rozmazał, rzęsy posklejały, paznokieć się złamał, czy po prostu lakier odprysł, a jak wiadomo  wszystko, co najgorsze oczywiście zdarza się w ostatniej chwili. Co zrobić, żeby w razie nagłej awarii zachować twarz? Jak na minutę przed wyjściem uratować makijaż przed katastrofą? Są na to sprawdzone sposoby!

Niestety chyba każdej z nas zdarzyło się doświadczyć takich niechcianych i nieprzyjemnych sytuacji. Jednak trzeba sobie radzić!

rajstopy

OCZKO W RAJSTOPACH

Dziura w rajstopach? Już nasze babcie wiedziały, że kiedy „pójdzie” oczko w rajstopach to bezbarwny lakier do paznokci jest na wagę złota. Posmaruj lakierem początek oraz koniec pęknięcia, odczekaj aż wyschnie i gotowe. Oczywiście, jeżeli kraksa nastąpiła w widocznym miejscu, wtedy najlepiej założyć nowe rajstopy i dlatego właśnie idealnie mieć zapasowy egzemplarz, tak na czarną godzinę…

lakiery do paznokci

ODPRYŚNIĘTY LAKIER NA PAZNOKCIACH

Dłonie to wizytówka damy. Nie możesz pozwolić sobie na odpryski na paznokciach. Jeśli już do tego dojdzie, masz dwie możliwości. Pierwsza, usuwasz lakier z całości paznokcia, na którym są braki lakieru i malujesz go od nowa, lub jeśli rzeczywiście jesteś pod presją czasu domalowujesz ubytek tym samym lakierem, którym pomalowana jest reszta płytki paznokcia. Drugi sposób jest dużo prostszy i zdecydowanie szybszy, pod warunkiem, że masz brokatowy lakier do paznokci, najlepiej w kolorze beżu, który pasuje do niemalże każdego odcienia lakieru. Możesz pomalować nim wszystkie paznokcie lub tylko niektóre, pamiętając o tych z odpryskami. Drobinki brokatu odbijają światło, dzienne i to sztuczne, dzięki czemu nikt nie zauważy wpadek, a cały efekt uzna za zamierzony.

tusze do rzęs

ROZMAZANY TUSZ DO RZĘS

To zdecydowanie nieestetyczny widok. Efekt pandy, choć np. w zabawach Halloween może być całkiem na miejscu, nie należy do pożądanych. Na szczęście jest coś takiego jak korektor do usuwania zabrudzeń makijażowych, w formie mazaka lub w pędzlu. Na zabrudzone miejsca nałóż korektor i wszystko wróci do normy. Z tuszem nie wodoodpornym poradzi sobie patyczek kosmetyczny zwilżony płynem micelarnym lub preparatem do demakijażu. Pamiętaj też, żeby nie machać rzęsami tuż po nałożeniu maskary, poczekaj moment aż tusz do rzęs zdąży wyschnąć.

cienie do powiek

OBSYPANY CIEŃ DO POWIEK

Porządne cienie do powiek nie mają prawa się obsypywać. Niektóre kobiety wolą mieć dużą gamę kolorystyczną, inwestują w ilość, nie w jakość i mają do tego pełne prawo. Dlatego porządna baza pod cienie to podstawa i nie powinno się na niej oszczędzać. Co zrobić, kiedy nie każdą z nas stać na luksus i kiedy nieszczęśliwy wypadek już nastąpił? Zabrudzoną powierzchnię przetrzyj delikatnie wacikiem kosmetycznym nasączonym tonikiem lub płynem micelarnym – problem powinien zniknąć. Jeśli zauważyłaś, że razem z obsypanym cieniem zmył się też podkład, małą ilością kosmetyku uzupełnij braki.

tusz do rzęs

SKLEJONE RZĘSY I GRUDKI NA RZĘSACH

Tusz do rzęs nakładany gorączkowo potrafi przysporzyć zmartwień. Pośpiech zdecydowanie nie jest tu najlepszym doradcą. Nie każda rzęsa zostanie przykryta odpowiednią ilością tuszu, jedne zostaną pominięte, a drugie dostaną go za dużo, w efekcie czego skleją się. W takiej sytuacji można liczyć na fachową pomoc. Szczoteczka do rozczesywania rzęs zwilżona w płynie do demakijażu to wybawienie. Tak, jak nanosisz tusz na rzęsy, tak samo użyj szczoteczki. Na grudki na rzęsach można zachować szczoteczkę po zużytym tuszu do rzęs. Należy ją umyć w płynie do demakijażu. Grudki powinny bez oporu oderwać się od rzęs.

róż do policzków

ZA DUŻO RÓŻU NA POLICZKACH

Zdarza się, że podczas przygotowań do wielkich wyjść, kiedy to nie tylko Ty się robisz na bóstwo, ale chociażby jeszcze jedna kobieta, łazienka bez przerwy jest okupowana i zmuszona jesteś poszukać innego miejsca. Światło, do którego jesteś nieprzyzwyczajona, może spowodować, że źle ocenisz kolor i natężenie swojego makijażu. Najczęstszym błędem jest… róż do policzków w nadmiarze. Nadmiar różu usuniesz jasnym podkładem lub pudrem transparentnym. Nanieś niewielkie ich ilości na miejsca, które chcesz rozjaśnić.

A Wy jakie miałyście awaryjne sytuacje? Jakie są Wasze sprawdzone sposoby na problemy z makijażem i nie tylko? Czekamy na Wasze komentarze!

Print Friendly