Makijaż

Sposoby stylizacji brwi. Jak je odpowiednio podkreślić?

lut 23, 2017 przez
Jeśli pomyślisz o swojej twarzy jak o obrazie, to brwi są z pewnością jego ramą. Dobra stylizacja brwi będzie pięknym dopełnieniem makijażu. Pamiętaj, by zarówno ich kształt, jak i kolor, dobrać do swojej urody. Brwi mają idealnie współgrać z odcieniem skóry, włosów oraz makijażem oka. Poznaj podstawowe sposoby stylizacji brwi oraz kosmetyki, by wybrać te najbardziej odpowiednie dla ciebie. stylizacja brwi
Kosmetyki do brwi

Na rynku jest wiele kosmetyków do brwi. Do najpopularniejszych i używanych od wieków należą kredki do brwi. W drogerii znajdziesz kredki w różnych odcieniach brązu oraz czarne. Możesz wybrać kredki bardziej twarde lub miękkie, najważniejsze, żeby były trwałe i się nie rozmazywały. Do bardzo popularnych kosmetyków należą również cienie do brwi. Możesz dobierać ich odcień nie tylko w zależności od barwy swoich naturalnych brwi, ale np. odpowiednio do okazji i makijażu oka, który akurat wybrałaś. Jeśli wykonałaś np. smoky eyes, możesz sobie pozwolić na bardziej zdecydowany kolor. Jeśli akurat wyczarowałaś swoim eyelinerem „kocie oczy” brwi także możesz bardziej zaznaczyć. Stylizacja brwi powinna współgrać z charakterem makijażu twarzy. Na rynku kosmetycznym znajdziesz całe paletki, które oferują różne odcienie produktów do brwi. Popularnym kosmetykiem są także różnego rodzaju żele do brwi. Możesz wybrać bezbarwny żel do brwi, który pozwoli ujarzmić niesforne włoski, a także utrwalić makijaż. W tym drugim przypadku nakładasz go na użyty wcześniej cień lub kredkę. Żele do brwi występują również w kolorach najczęściej wykorzystywanych do malowania brwi. Ich spiralne szczoteczki stanowią dodatkowe ułatwienie w stylizacji brwi.

Kolor do podstawa

Wybierając produkty do brwi bezwzględnie powinnaś się kierować ich kolorem. Cienie do brwi dla brunetek na pewno będą inne od tych, które wybierze blondynka. Ogólna zasada jest taka, że im ciemniejsze są twoje naturalne włosy, tym ciemniejszą kredkę do brwi możesz użyć. Najbardziej bezpieczne jest eksperymentowanie z odcieniami brązu. Popularna czerń raczej rzadko jest używana do malowania brwi przez stylistów. Cień użyty do brwi powinien być zawsze odrobinę jaśniejszy niż naturalne włosy.

Kształt równie ważny

Z pewnością przeglądając magazyny modowe nieraz natknęłaś się na zdjęcia z pokazów mody, gdzie modelki paradowały z dziwacznie wystylizowanymi brwiami. Cóż, co innego świat wybiegów, a co innego codzienne życie. Wybierając kształt brwi nie powinnaś dobierać go do ubrania, a do kształtu twarzy. Najlepiej wybrać się do profesjonalnego gabinetu, gdzie doświadczona kosmetyczka nada im prawidłowy bieg, usunie zbędne włoski. Taka wizyta ułatwi ci zadanie, bo utrzymanie ich w określonym kształcie będzie później łatwym zadaniem. Wystarczy, że systematycznie będziesz usuwać pojawiające się włoski i dodatkowo stosować odpowiednio dobrane kosmetyki do brwi, a będziesz zadowolona z efektu.

przybory do brwi

Do malowania brwi potrzebujesz przede wszystkim kosmetyku w odpowiedniej tonacji kolorystycznej, a także lusterka i właściwego oświetlenia. Po wykonaniu makijażu warto odejść kilka kroków od lustra, by sprawdzić, czy wybrałaś dobre produkty do brwi, nadałaś odpowiedni kształt i kolor pasujący zarówno do twarzy, jak i całego makijażu.

Print Friendly