Cera

Zmarszczki – poznaj sposoby na ich usunięcie!

cze 20, 2017 przez

Zmarszczki to problem, który w odpowiedni sposób można ukryć. Do wyboru masz szeroki wachlarz metod – od tych wykonywanych przez specjalistów, przez dedykowane kremy, aż po domowe sposoby.

Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już około 30. roku życia. Rzadko potrafimy je zaakceptować i pogodzić się z nieubłaganie upływającym czasem. Zmarszczki pojawiają się na naszych twarzach i szyjach z wielu powodów. Mogą być wynikiem zbyt niskiego stężenia kolagenu w skórze (odpowiadają za to zwykle procesy starzenia), palenia papierosów lub przyjmowania innych używek. Niekiedy też pojawiają się po nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV i mogą być wynikiem nieodpowiednio zbilansowanej diety lub zanieczyszczenia powietrza.

Zmarszczki

By zmniejszyć ryzyko pojawienia się zmarszczek, powinnaś pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przed wyjściem na plażę lub spacer w pełnym słońcu nałóż na skórę krem z filtrem UV. Ogranicz ilość spożywanego alkoholu, a jeśli palisz – jak najszybciej rzuć papierosy. Zadbaj o to, by w Twojej diecie nie zabrakło najważniejszych dla skóry składników ze zdrowymi tłuszczami na czele. Każdego dnia pij dużo wody, która świetnie odżywia skórę. Pamiętaj, że zapobieganie zmarszczkom jest dużo łatwiejsze niż ich likwidacja. Co jednak zrobić, kiedy na twarzy pojawia się coraz więcej oznak starzenia?

Laser na zmarszczki

W przypadku dużej ilości głębokich zmarszczek najlepszym rozwiązaniem będzie na pewno wizyta w dobrym salonie kosmetycznym, w którym możesz poddać się laserowemu zabiegowi usuwania zmarszczek. Skuteczność tej metody bierze się stąd, że na skórze poddanej działaniu lasera powstają niewielkie uszkodzenia. By się zregenerować, skóra odtwarza zniszczone włókna kolagenowe, w wyniku czego zmarszczki znikają lub przynajmniej stają się płytsze. Pierwsze efekty zauważysz już po kilku tygodniach, kiedy skóra się zagoi, a na pełny efekt wystarczy poczekać do dwóch lub trzech miesięcy od zabiegu.

Pamiętaj jednak, że zabieg likwidacji zmarszczek laserem, mimo że wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, jest dość bolesny, a dyskomfort możesz odczuwać także na etapie gojenia. Zabieg może być przeprowadzony tylko na skórze nieopalonej, a po nim powinnaś unikać ekspozycji słonecznej i nawet przy krótkich wyjściach z domu stosować odpowiedni krem ochronny. Zabiegowi towarzyszy także pewne ryzyko powikłań, dlatego warto starannie wybrać specjalistę, który go wykona.

Kosmetyki przeciw zmarszczkom

Redukcja zmarszczek możliwa jest także dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom. W sklepach znajdziesz mnóstwo kremów dostosowanych do potrzeb zarówno kobiet, jak mężczyzn w różnym wieku. Wybierając krem do likwidacji zmarszczek na przy ustach czy na czole, nie sugeruj się wyglądem opakowania lub zapachem produktu. Znacznie ważniejszy jest jego skład, czyli dobra baza (wyprodukowana najlepiej z olejów roślinnych) i substancja aktywna, którą najczęściej jest kolagen.

Kremy na zmarszczki

Nawet na głębokie zmarszczki na czole, pod oczami lub przy ustach w wielu przypadkach skuteczne okazują się też domowe sposoby. Jednym z najlepszych jest wcieranie w skórę oleju kokosowego, który nawilża ją i poprawia elastyczność. Pierwsze efekty będziesz mogła dostrzec już po kilku dniach używania oleju. Warto sięgnąć też po maseczki – na przykład z białka jaja lub z jogurtu naturalnego (2 łyżeczki) oraz pół łyżeczki miodu i soku z cytryny.

Krem anti-ageing na dzień TIMELESS marki ORPHICA – NUTRIDOME Jędrna skóra twarzy? Sprawdź, jak przywrócić cerze młody wygląd. Poznaj skuteczny krem anti-ageing TIMELESS marki ORPHICA.  
Print Friendly