Porady

Soczewki zmieniające kolor oczu – czy warto?

lut 04, 2017 przez
Zastanawiałaś się kiedyś, co zrobić, by Twoje spojrzenie nabrało blasku i głębi? Co powiesz na zmianę koloru tęczówki? Tak, to możliwe! Soczewki zmieniające kolor oczu zapewnią Ci fantastyczny efekt, a Ty poczujesz powiew świeżości w swoim wyglądzie. Czy warto kupić takie soczewki? O tym właśnie jest dzisiejszy artykuł.

Każda z nas chciałaby od czasu do czasu coś zmienić w swoim wyglądzie. Zwłaszcza jeśli wychodzimy na imprezę lub randkę. Zmiana koloru oczu lub jego podkreślenie dają Ci wiele nowych możliwości makijażowych. Zakładając odpowiednie soczewki odmienisz swoje spojrzenie w subtelny aczkolwiek widoczny sposób.

soczewki kontaktowe zmieniające kolor oczu

Dla kogo są soczewki zmieniające kolor oczu?

Przede wszystkim wiele osób myśli, że soczewki są tylko dla osób mających wadę wzroku. Nie jest to prawdą, na rynku już od dłuższego czasu dostępne są soczewki kolorowe, które można nosić bez żadnej wady wzroku. Musisz jedynie zrobić odpowiednie badanie u okulisty i sprawdzić, czy w ogóle możesz nosić soczewki. Potem możesz już tylko przystąpić do wyboru koloru „nowych oczu” dla siebie ;).

Niestety mamy przykrą wiadomość dla Pań o ciemnych brązowych oczach. Większość soczewek kolorowych nie jest dla Was :(. Im oczy są jaśniejsze, tym łatwiej zmienić ich kolor za pomocą szkieł kontaktowych. W przypadku ciemnych oczu, nałożony nowy kolor po prostu nie jest widoczny. Osoby o ciemnych oczach mogą jedynie zakładać soczewki, które całkowicie kryją naturalny kolor tęczówki, jednak są to zazwyczaj ekstremalne wzory. Więc jeśli chcesz kogoś zaszokować wyglądem, wybierz soczewki typu „tygrysie oko” lub o wzorze zebry.

soczewki zmieniające kolor oczu

Jaki kolor wybrać?

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sama. Na co masz ochotę? Szafir, turkus czy ciepły brąz? Istnieje bardzo dużo odcieni soczewek kolorowych, nawet do 30 dla jednej marki. W salonach optycznych można przejrzeć katalogi ze zdjęciami, przedstawiającymi jaki możesz uzyskać efekt. Zawsze możesz również poprosić sprzedawcę o darmowe próbki. Nam szczególnie podobają się na pozór zwariowane pomysły np. fioletowe soczewki na szaroniebieskich oczach albo zielone na tęczówce koloru jasnego brązu. Warto czasem się skusić, bo efekt może przejść Twoje najśmielsze oczekiwania. Na co dzień osobom o niebieskich oczach polecamy założenie soczewek w kolorze Pacific Blue albo Caribbean Blue – dzięki takiemu zabiegowi odcień Twoich oczu zostanie subtelnie podkreślony, a Twoi znajomi patrząc na Ciebie, będą mieli wrażenie, że leżą na plaży przy oceanie. Zniewalający pejzaż w Twoich oczach? Która z nas tego by nie chciała…

Za oknami zima, przyroda nie zachwyca kolorami, ale Ty możesz! Już dziś wybierz się do okulisty i sprawdź, jak odmienić swoje spojrzenie… Już niedługo przeczytasz u nas wpis o idealnym makijażu na Walentynki. Może warto na ten wyjątkowy dzień dodać swoim oczom trochę blasku?

Print Friendly