Porady

Jak pozbyć się cellulitu? – skuteczne sposoby na cellulit

cze 13, 2017 przez

Cellulit spędza sen z powiek wielu osobom. Za receptę na pozbycie się cellulitu cierpiąca na tę przypadłość kobieta dałaby się pokroić. Na szczęście są sposoby, byś pozbyła się tego problemu. Poniżej znajdziesz sprawdzone sposoby na cellulit. Są w 100 procentach bezpieczne, skuteczne i tanie. Wypróbuj proponowane środki na cellulit, a dodatkowo zyskasz lśniącą, sprężystą i zdrową skórę, którą będziesz mogła się pochwalić nie tylko na plaży.

Cellulit

Spójrz cellulitowi prosto w oczy

Cellulit to nie byle co. To inaczej lipodystrofia, która polega na zwiększonym podziale tkanki łącznej, zaburzeniu metabolizmu w tkance podskórnej i zwężeniu naczyń krwionośnych, co prowadzi do nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Jej efektem są nieestetyczne grudki i fałdy, które mogą nawet powodować ból. Pojawiają się najczęściej w tych miejscach na ciele, gdzie szczególnie gromadzi się tłuszcz, czyli na pośladkach, udach, łydkach czy ramionach. Kiedyś przypadłość tą wiązano z nadwagą, ale nie jest to jedyny powód pojawiania się cellulitu. Dzisiaj wiemy, że wpływ na jego powstanie ma metabolizm, gospodarka hormonalna organizmu, styl życia i predyspozycje genetyczne. Dlatego nawet szczupłe i wysportowane osoby szukają skutecznych sposobów niwelowania cellulitu.

Cellulit – jak się go pozbyć?

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się cellulitu wyeliminuj ewentualne medyczne przyczyny, przede wszystkim wykonaj badania poziomu hormonów. Jak przy każdej dolegliwości podstawą walki ze skutkami cellulitu jest odpowiednie odżywianie. By pozbyć się cellulitu musisz zrezygnować z cukru, alkoholu czy wysoko przetworzonej żywności. Jedz dużo warzyw i dobre tłuszcze zawarte w rybach i orzechach. Pilnuj, by jeść małe posiłki, ale w stałych odstępach czasu i nie głódź się. Dieta to sposób odżywiania, a nie post. Sport powinien być stałym elementem twojego dnia codziennego. Jeśli jeszcze nie znalazłaś swojej ulubionej dyscypliny masz wiele możliwości – bieganie, fitness, taniec, joga. Każda forma ruchu jest zdrowa i jest sprawdzonym sposobem na cellulit. Jeśli zastanawiasz się jak najszybciej pozbyć się cellulitu to odpowiedzią jest masaż. Możesz oddać się w ręce profesjonalistów, którzy w gabinecie wykonują masaż ręczny lub zaoferują ci odpowiednie zabiegi. Taka konsultacja jest wskazana szczególnie dla kobiet, które borykają się z cellulitem po ciąży.

Gąbki do masażu na cellulit

Masaż to idealny sposób na pozbycie się cellulitu z ud czy pośladków. Dobrze jest jednak, gdy sama również będziesz wykonywać codzienny masaż. Świetne efekty, szczególnie jeśli chcesz się pozbyć cellulitu tłuszczowego, daje masaż bańką chińską. Uzupełnieniem w walce z lipodystrofią jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Dobrze nawilżona i odżywiona skóra to absolutna konieczność. Świetnie sprawdzają się olejki do ciała i balsamy na bazie kofeiny. Skuteczne sposoby na cellulit znajdziesz w swojej kuchni. Świetnie sprawdza się sok grejpfrutowy, który należy wetrzeć w miejsca dotknięte cellulitem. Masaż grejpfrutowy może stać się twoim ulubionym momentem dnia. Pamiętaj, by raz lub dwa razy w tygodniu robić peeling całego ciała i stosować naprzemienne natryski. Cellulit nie lubi zimnej wody. Kluczem do sukcesu jest jednak systematyczność. O dietę, ruch, zabiegi kosmetyczne musisz dbać codziennie. Więcej na temat metod pozbywania się cellulitu przeczytasz w artykule Co to jest cellulit? – Kilka podstawowych porad jak walczyć z problemem cellulitu

Print Friendly