Makijaż

Silikonowa gąbka do podkładu – makijażowy hit!

maj 10, 2017 przez
Nie jesteś zadowolona ze swojego aplikatora do podkładu? Poznaj absolutny hit kosmetyczny! To silikonowa gąbka, za pomocą której zrobisz idealny makijaż!

makijaż

Gąbeczki do makijażu, choć używane są przez miliony kobiet na całym świecie, mają swoje wady. Największą z nich jest duża wchłanialność kosmetyku. Co oznacza, że musisz użyć go znacznie więcej, jeśli chcesz zrobić perfekcyjny makijaż dzienny. Czy silikonowa gąbka poradzi sobie lepiej? Koniecznie przeczytaj.

Silikonowa gąbka – zalety

Gąbki silikonowej możesz używać zamiast Beauty Blendera, gąbki lateksowej czy pędzelka do makijażu. Za jej pomocą zaaplikujesz podkład, korektor, róż, bronzer, a nawet rozświetlacz w płynie lub kremie. Silisponge nie wchłania kosmetyku, więc możesz go użyć o połowę mniej niż w przypadku klasycznej aplikacji. Kryje bardzo dobrze, choć jest nieco twarda i mało plastyczna. Do tego jest niezwykle higieniczna. Łatwo ją umyć, nie trzeba jej suszyć. Można wytrzeć chusteczką do demakijażu, odkazić i użyć po raz kolejny lub po prostu umyć pod ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego środka myjącego, wytrzeć i schować do następnego użycia.

Silikonowa gąbka vs beauty blender

Gąbeczka Beauty Blender wchłania produkt, dlatego nie nanoś go nigdy bezpośrednią na nią. Lepszym rozwiązaniem będzie punktowe nanoszenie kosmetyku na twarz, a następnie rozprowadzenie go po skórze gąbeczką. Jeśli chcesz, by aplikacja podkładu była bardziej skuteczna, zmocz BB w wodzie i odciśnij go, nim w ogóle rozpoczniesz makijaż. Blender świetnie rozprowadza produkt, dając efekt ujednoliconego kolorytu i naturalnego wyglądu. A jego największa wada to fakt, że duża część produktu zostaje wewnątrz gąbeczki, co czyni ją mało higieniczną.

Chcesz wykonać perfekcyjny makijaż? Wypróbuj silikonową gąbkę, która choć jest mniej plastyczna, niż klasyczna, to jest niezwykle łatwa do czyszczenia. Możesz ją myć i wycierać nawet w trakcie makijażu. Niektórzy producenci zalecają, by co jakiś czas przetrzeć silisponge. Wtedy nie będzie rozmazywał on kosmetyku, który pozostaje na powierzchni skóry. Silikonowa gąbka idealnie nadaje się do nakładania rozświetlacza, dając efekt naprawdę rozpromienionej cery. Dedykowana jest dla kosmetyków w płynie i kremie, dlatego zdecydowanie nie nadaje się do pudru. Jest antyalergiczna, więc może być stosowana również przy bardzo wrażliwej skórze.

silikonowa gąbeczka do makijażu

Makijażowy hit czy kit?

Silikonowa gąbka to hit ostatnich miesięcy. Wyprodukowano ją w Korei, skąd eksportowana jest na cały świat. Do jej absolutnych plusów należy zaliczyć fakt, że bardzo dobrze wklepuje podkład w skórę i nie zostawia śladów narzędzia. Słowem krycie jest doskonałe. Należy jedynie pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością kosmetyku. Silikonową gąbką szybko aplikujemy kosmetyk na policzki. Ale już w przypadku nosa i oczu trzeba poświęcić więcej czasu na idealne nałożenie podkładu. Bowiem w tych okolicach trudniej jest nią operować. Prawidłowa aplikacja podkładu z udziałem gąbki silikonowej, powinna zakończyć się wklepaniem produktu opuszkami palców. W ten sposób będziesz miała pewność, że wszystkie, nawet te trudno dostępne miejsca, są pokryte równomiernie.

Wiesz już, jakie są zalety i wady nowości, jaką jest silikonowa gąbka. Ale to, który gadżet kosmetyczny wybierzesz, by wykonać swój makijaż dzienny, zależy wyłącznie od Twoich osobistych preferencji.

Powiązane artykuły:

Dlaczego warto stosować gąbeczki do makijażu?

Pędzle do makijażu – jakie wybrać?

Print Friendly