Porady

Serum pod oczy – do czego służy i w czym pomaga?

cze 15, 2020 przez

Serum pod oczy to niedoceniany kosmetyk, który często stosowany jest za późno. A jego dobroczynne działanie to wynik wysokiego stężenia składników aktywnych.

Serum pod oczy Delikatna skóra pod oczami

Skóra pod oczami to ta okolica twojej twarzy, która narażona jest na szczególnie częste spojrzenia otaczających Cię osób. A to właśnie w tym miejscu najszybciej uwidaczniają się wszystkie niedoskonałości. Nie dość, że łatwo kontrastują one z oczami, to jeszcze wyglądają zwykle bardzo nieestetycznie.

Co więcej, to na skórze pod oczami zmarszczki pojawiają się najwcześniej. Powodem tego jest niezwykle cienka warstwa tkanek w tym miejscu, co powoduje, że szybciej ulegają one procesom starzenia. Dlatego jeszcze przed 30. rokiem życia kobiety powinny rozważyć stosowanie serum pod oczy. Zazwyczaj taki preparat należy nakładać raz na 24 godziny, najlepiej tuż przed snem.

Czym jest serum pod oczy?

Serum pod oczy to dosyć charakterystyczny kosmetyk, który odznacza się płynną konsystencją. To podstawowa różnica między nim a kremem. Na tym jednak nie koniec. Zasadniczą zaletą serum pod oczy jest zawartość substancji aktywnych, które korzystnie wpływają na Twoją skórę. Ich wysokie stężenie pozwala na szybkie i widoczne efekty, podczas gdy w standardowych kremach tego typu substancji jest zwyczajnie mniej. Stąd ich działanie nie jest zazwyczaj aż tak skuteczne.

Jak wybrać najlepsze serum pod oczy?

Przed podjęciem tej decyzji, powinnaś wziąć pod uwagę kilka czynników. W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się swojej skórze i określić rodzaj jej niedoskonałości. Może bowiem dojść do sytuacji, kiedy konieczne będzie zastosowanie serum o specjalnych właściwościach lub z konkretnymi składnikami aktywnymi. Warto wybierać również kosmetyki o działaniu uniwersalnym i wszechstronnym. Pozwala to nie tylko na opóźnienie procesów starzenia, ale także ogólną ochronę i pielęgnację skóry w tej okolicy twarzy.

Składnikiem serum pod oczy, na który na pewno warto zwrócić uwagę czy jest olej abisyński. Substancja ta poprawia ogólną kondycję skóry oraz wpływa na jej gładkość i elastyczność. Właściwości te wzmaga także elastyna. Aby odpowiednio odżywić i nawilżyć naskórek, powinnaś wybrać serum pod oczy z dodatkiem kolagenu i hialorunianu sodu. Nie można również zapominać o witaminach A (zapobiega rogowaceniu naskórka), B3 (ujędrnia i wygładza skórę) oraz E (cechuje się działaniem przeciwzapalnym i kojącym). Zwróć uwagę czy serum, które zamierzasz kupić, ma w składzie śluz ślimaka. Działa on ujędrniająco i odżywczo. Pozwala skórze się zregenerować i odbudować, zapewniając jej odpowiedni poziom nawilżenia.

Serum pipeta

Co można zyskać dzięki stosowaniu serum pod oczy?

Dobre serum przeciwzmarszczkowe pod oczy to doskonały kosmetyk dla kobiety w niemal każdym wieku. Aktywne składniki działają profilaktycznie i w ogromnej mierze wpływają na kondycję skóry. Czyniąc ją lepiej odżywioną, jędrniejszą i gładszą, serum pod oczy spowalnia procesy starzenia i sprawia, że twoja twarz wygląda młodziej i bardziej atrakcyjnie.

Serum pod oczy warto zacząć stosować, nawet jeśli jeszcze nie zauważyłaś pierwszych zmarszczek. Pomoże Ci to opóźnić pojawienie się pierwszych oznak starzenia i poprawić kondycję naskórka w okolicy oczu. Warto o tym pamiętać, gdyż systematyczne stosowanie kosmetyku daje naprawdę rewelacyjne efekty w dłuższej perspektywie.

Wygładzające serum pod oczy PURE marki ORPHICA – NUTRIDOME Jak pozbyć się cieni pod oczami? Poznaj serum PURE i zapomnij o niedoskonałościach. Sprawdź, jak zahamować zmarszczki.  

Print Friendly