Fit&Sexy

Samoopalacze – jak szybko osiągnąć zdrową opaleniznę?

lip 10, 2017 przez

Efekty samoopalacza mogą być zachwycające, a jego stosowanie jest nadzwyczaj proste. Wypróbuj jeden z preparatów, aby cieszyć się świetną opalenizną.

Samoopalacz przed i po

Wiele z nas marzy o pięknej opaleniźnie, która wygląda nie tylko bardzo atrakcyjnie, ale również pozwala na ukrycie wielu niedoskonałości własnego ciała. Niestety, polskie lato jest, delikatnie mówiąc bardzo kapryśne i nie zawsze zapewnia szansę na odpowiednie przyrumienienie się na słońcu. Na szczęście są samoopalacze!

Piękna opalenizna przez cały rok

Znakomitym rozwiązaniem, aby osiągnąć piękną, bursztynową opaleniznę, są samoopalacze, które trochę niesłusznie są kojarzone z pomarańczowymi plamami na skórze czy licznymi uczuleniami. Wybierając jakościowe produkty wykonane z naturalnych składników oraz odpowiednio przebadane, możesz być pewna, że już wkrótce na Twojej skórze znów zagości zmysłowy brąz.

Jak wybrać najlepszy samoopalacz?

Stosowanie dobrego samoopalacza to nie tylko doskonała opalenizna, lecz również wiele innych korzyści. Przede wszystkim nie pobudzasz barwnika skóry, czyli melaniny, ani nie wystawiasz cery na nadmierną ekspozycję promieni UV. Nie jesteś także zagrożona poparzeniem słonecznym czy zmarszczkami mogącymi powstać podczas opalania. Co więcej, samoopalacz można stosować przez cały rok.

W trosce o zdrowy i naturalny efekt, powinnaś wybrać produkt dopasowany do karnacji. Najpopularniejsze są samoopalacze do jasnej i ciemnej cery. Błędny wybór może skutkować dobrze znanym, pomarańczowym odcieniem skóry, który jest zdecydowanie niepożądany. Warto także kupić osobny samoopalacz do twarzy i ciała. Najlepiej, aby oba produkty były tej samej marki, co gwarantuje taki sam efekt na całym ciele. Różnica w kosmetykach do twarzy polega na tym, że są one pozbawione olejków natłuszczających, które odpowiadają za zatykanie porów.

Istotnym czynnikiem podczas wyboru jest konsystencja samoopalacza. Najczęściej na półkach sklepowych spotyka się kremy, żele, spraye i pianki. Jeżeli Twoja skóra ma skłonność do przetłuszczania się, najlepiej wybierz piankę lub płyn, gdyż nie pozostawiają one nieprzyjemnego uczucia lepkości. Kremy dedykowane są zwykle cerze suchej, gdyż lepiej i szybciej ją nawilżają. Dobrym wchłanianiem wyróżniają się pianki i płyny. A jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałaś z samoopalacza, nie wybieraj wariantów bezbarwnych. Trudniej je zaaplikować w optymalnej ilości.

 

Samoopalacz

Stosowanie samoopalacza domowego

Być może słyszałaś o tym, że samoopalacz możesz wykonać w domu. Istnieje co najmniej kilka przepisów na tego rodzaju specyfiki, które swój skład opierają głównie na kawie, herbacie czy kakao, które każda z nas ma w swojej kuchni. Niezaprzeczalną zaletą domowych samoopalaczy jest właśnie wykorzystanie samych naturalnych składników, co z pewnością doceni Twoja cera. Produkty wykonane samodzielnie nie pozostawiają na skórze nieprzyjemnego zapachu.
Z drugiej jednak strony są mniej trwałe.

Aby cieszyć się wymarzoną opalenizną, powinnaś nakładać preparat codziennie. Bywa to czasochłonne, gdyż każdorazowo musisz najpierw swój własny samoopalacz przygotować ze świeżych składników. Czego jednak nie robi się po to, aby zachwycać brązem na skórze każdego dnia?

 

 

Reklama

Pianki samoopalające

Pianki samoopalające

Reklama

Print Friendly