Makijaż

Rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs – wybierz najlepszą opcję dla siebie!

lip 27, 2018 przez

W kosmetyczce każdej kobiety czołowe miejsce zajmuje tusz do rzęs. Czasami mimo wysokiej ceny produktu masz posklejane włoski? Okazuje się, że to najczęściej wina źle dobranej szczoteczki. Jakie są rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs i jak wybrać tę najlepszą? Sprawdź też, jak malować rzęsy, aby za każdym razem prezentowały się perfekcyjnie, zniewalająco i po prostu pięknie.

Tusz do rzęs rodzaje Masz za każdym razem problem z doborem najlepszego kosmetyku do malowania rzęs? Pomożemy Ci zażegnać powtarzające się dylematy, kiedy stajesz przed półką w drogerii, na której konfekcjonowane są maskary. Podpowiadamy, jakie rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs są godne uwagi.

Rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs – co wybrać?

Kiedy kupujesz tusz do rzęs, zwracaj uwagę na to, z jakiego tworzywa została wykonana jego szczoteczka. Najlepszym wyborem są silikonowe tworzywa. Taka szczoteczka jest nie tylko trwała, ale przede wszystkim higieniczna i gwarantuje precyzyjne pokrycie pojedynczych włosków. Nie bez znaczenia jest również jej ergonomiczny kształt. Zanim wybierzesz ten idealny i najlepszy dla siebie, będziesz niejednokrotnie musiała robić to metodą prób i błędów. To, jakie rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs będą Twoimi numerami jeden, zależy od osobistych preferencji. Co zatem masz do wyboru?

Szczoteczka z główką, która przypomina grzebyk

Ten rodzaj szczoteczki przeznaczony jest przede wszystkim do krótkich rzęs. Wyprofilowana główka, która łudząco przypomina mały grzebyczek do rozczesywania włosków, perfekcyjnie rozdzieli rzęsy i zapobiegnie ich sklejaniu. Oprócz tego świetnie wydłuży i optycznie zagęści rzęsy. Szczoteczka sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy lubisz nakładać dwie lub trzy warstwy maskary. Dzięki niej unikniesz efektu pajęczych, posklejanych nóżek na rzęsach, zapomnisz o grudkach i trudno dostępnych miejscach w zakamarkach oczu, gdzie zazwyczaj ciężko nałożyć tusz bez pobrudzenia skóry.

Jaka szczoteczka do krótkich rzęs?

Odpowiedź jest jedna – stożkowa! Dzięki tej szczoteczce pięknie podkręcisz włoski w kącikach oczu, nawet te bardzo krótkie i ledwo widoczne. To także idealne narzędzie, które uwydatni Twoje kocie oko. Szczoteczka dociera do każdego zakamarka i pozwala wyczarować naprawdę cudowny make-up oczu, podkreślając spojrzenie oraz wydobywając z niego to, co najpiękniejsze.

Wygięta szczoteczka z włoskami o różnej długości

Szczoteczka tego typu przeznaczona jest do prostych rzęs, które z natury nie są podkręcone. Lekko wygięta główka idealnie okala każdą rzęsę i ją delikatnie unosi ku górze. Posklejane rzęsy dzięki niej nie będą już problemem, ponieważ włoski o różnej długości idealnie rozdzielają Twój wachlarz. Dodatkowo rzęsy zyskują więcej sprężystości, bo zostają podkręcone i wydłużone, a oczy zyskują ciemniejszą oprawę. Jeżeli wybierzesz tusz wodoodporny, będziesz mogła cieszyć się wyjątkowym make-upem przez cały dzień.

Rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs

Szczoteczka w kształcie kulki

Ten rodzaj szczoteczki nie jest dosyć popularny, a szkoda… Tusze z główką do malowania przypominającą kolczastą kulkę są naprawdę genialne! Jak malować rzęsy takim przyrządem? To bardzo łatwe! Szczoteczki można używać pod każdym kątem, a aplikacja tuszu za każdym razem jest prosta i szybka. Kuleczka z wypustkami chwyta nawet krótkie rzęsy i dokładnie pokrywa je maskarą, dlatego spojrzenie jest idealnie podkreślone.

Szczoteczka w rozmiarze mikro i oversize

Jeżeli szukasz najlepszej szczoteczki w tuszu do rzęs, koniecznie weź pod uwagę jej rozmiar. Szczoteczki mogą być małe i nieco większe. Dobór zazwyczaj należy to od Twojego kształtu i wielkości oka. Dopasuj rozmiar do swoich potrzeb, aby uniknąć rozmazywania produktu wokół rzęs podczas nakładania tuszu. Duże szczoteczki zostały stworzone również do tego, aby nakładać jedną warstwę kosmetyku. Przy tych w rozmiarze micro możesz śmiało poprawiać aplikację aż do momentu uzyskania zadowalającego efektu. Co wybierzesz dla siebie? Płaską i plastikową szczoteczkę czy tę o klasycznym, pełnym kształcie? :) Nasza rada: przetestuj również szczoteczki z naturalnym włosiem, które dodadzą rzęsom objętości i pięknie je rozczeszą. Mamy nadzieję, że już wiesz, jak wybrać tusz do rzęs. Pamiętaj, że posklejane rzęsy nie wglądają dobrze i mogą popsuć nawet najlepiej dopracowany make-up. Rodzaje szczoteczek w tuszach do rzęs są czasami kluczową sprawą, aby Twoje spojrzenie było wyraziste, kokieteryjne oraz ponętne.

Powiązane artykuły:

Print Friendly