Porady

Rękawiczki pielęgnujące – sprawdzony sposób na idealnie gładkie i nawilżone dłonie

paź 19, 2017 przez

Rękawiczki pielęgnujące to praktyczny i skuteczny sposób na błyskawiczną regenerację i nawilżenie suchych i zniszczonych dłoni.

Rękawiczki pielęgnujące

Rękawiczki żelowe

Rękawiczki nawilżające i regenerujące zawierają olejki, wyciągi z ziół, witaminy, a nawet kwas hialuronowy. Gdy zwykły krem do rąk nie pomaga poprawić stanu Twoich rąk, zafunduj swoim dłoniom prawdziwe SPA. Najbardziej wydajne, choć także najdroższe, są rękawiczki żelowe wielorazowego użytku. Ich rozmiar jest uniwersalny, więc pasują na każde ręce. Po założeniu trzeba je lekko docisnąć do skóry, aby warstwa żelu dobrze przylegała do każdego zakamarka dłoni. Zawarty w nich samoaktywujący się żel polimerowy wystarcza nawet na 50 aplikacji. Już po pierwszym użyciu odczujesz różnicę. Twoja skóra będzie nawilżona, zregenerowana i nawodniona. Rękawiczki żelowe po użyciu można delikatnie wyprać i szczelnie zapakować do kolejnego użycia.

Parafina do rąk

Kompres z parafiny to jeden z najbardziej znanych zabiegów pielęgnacyjnych dłoni. Skóra po nim staje się miękka, elastyczna, gładka i dobrze nawilżona. Jak go przygotować? Kostkę parafiny rozpuść w wodnej kąpieli lub na bardzo małym ogniu. Gdy parafina lekko przestygnie, wlej ją do płaskiego naczynia, tak byś mogła w nim swobodnie położyć całą dłoń. Do parafiny możesz dodać wyciśniętą z kapsułki witaminę E. Następnie nałóż na ręce grubą warstwę bogatego kremu odżywczego i zanurz dłonie w ciepłej parafinie. Kiedy pierwsza warstwa lekko stwardnieje, włóż ponownie ręce do kąpieli. Powtórz tę czynność kilka razy. Na koniec okryj dłonie jednorazowymi rękawiczkami i owiń ręcznikiem, aby zachować ciepło. Po 15-20 minutach zdejmij rękawiczki razem z zastygłą parafiną.

Rękawiczki pielęgnujące zamiast peelingu

Wśród dostępnych na rynku kosmetyków w formie rękawiczek są także takie, które zastępują tradycyjny peeling. Używa się ich podobnie, jak pozostałych rękawiczek kosmetycznych. Po upływie 20-30 minut, kiedy martwy naskórek na dłoniach i wokół paznokci zostanie przygotowany do złuszczenia, wystarczy zdjąć rękawiczki i rozmasować dłonie, wykonując ruchy podobne do tych w trakcie mycia. To świetne przygotowanie rąk do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Większość rękawiczek peelingujących zawiera także składni, które poprawiają kondycję i koloryt skóry, to też po zabiegu Twoje dłonie będą bardziej miękkie i nawilżone.

Rękawiczki nawilzające dłonie

Prócz rękawiczek peelingujacych dłonie na rynku dostępne są też rękawiczki nawilżajace, które prócz własciwości peelingujących silnie nawiżaja skórę dłoni. Co do sposobu użycia nrękawiczek nawilżających najlepiej stosować sie do zaleceń producenta . Przekładem rekawiczek nawilzajacych, które tagże wyglądzają skórę dłoni są rękawiczki nawilżające Touch

Nawilżająca pielęgnacja dłoni

Domowe sposoby na maseczki w rękawiczkach

Korzystanie z gotowych produktów jest wygodne, ale równie dobrze możesz wykonać rękawice nawilżające domowym sposobem. Czyste i suche dłonie pokryj grubą warstwą bogatego kremu i zabezpiecz jednorazowymi rękawiczkami. Jeżeli nie posiadasz rękawiczek, możesz wykorzystać do zabiegu cienkie torebki foliowe. Ręce możesz dodatkowo owinąć pledem lub ręcznikiem, aby dostarczyć skórze ciepła. Po 30 minutach zdejmij rękawiczki, a nadmiar kremu wytrzyj papierowym ręcznikiem. Jeśli Twoje dłonie są bardzo zmęczone, możesz zostawić kompres na noc. Zamiast rękawiczek foliowych użyj wtedy bawełnianych, w których skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Domowe rękawiczki pielęgnujące znakomicie nawilżą, zmiękczą i zregenerują Twoją skórę. Zabieg możesz powtarzać za każdym razem, gdy skóra na dłoniach będzie wymagała szybkiego ratunku.

Powiązane artykuły:

Powiązane kosmetyki:
Print Friendly