Porady

Regulacja brwi woskiem – na czym polega ten zabieg?

maj 15, 2017 przez

Brwi to często niedoceniany element twarzy, pomijany czasem w codziennym makijażu. Jednak ich codzienna pielęgnacja może przynieść rezultaty, których się nawet nie spodziewasz. Bo brwi są jak rama obrazu, którym jest twoja twarz. A przecież najpiękniejsze dzieło traci na swym pięknie, jeśli jego rama nie jest odpowiednio dobrana. Brwi mogą nadać twojej twarzy odpowiedniego charakteru, podkreślić oczy, zniwelować niektóre mankamenty urody. Jeśli więc do tej pory tego nie robiłaś, poświęć im trochę uwagi.

Najważniejszy jest kształt

Jeśli przeglądasz zdjęcia artystek czy celebrytek na pewno zauważyłaś, że kształt brwi, który jest w modzie, zmienia się. Jeszcze kilka lat temu modne były cienkie rzędy włosków, które widziałaś również na posterach gwiazd filmowych lat 20-tych czy 30-tych. Zyskując przestrzeń między rzęsami a brwiami kobiety chciały optycznie powiększyć oko. Był czas, kiedy kobiety w ogóle nie depilowały brwi, pozwalając im rosnąć w nieładzie. Prawdziwe krzaki nad oczami na pewno nikomu nie dodawały uroku. Dzisiaj kobiety znajdują złoty środek i najczęściej nadają kształt zbliżony do naturalnego, jednak są to brwi starannie regulowane i trzymane w ryzach. Chcąc uzyskać najlepiej dobrany do siebie kształt powinnaś poddać się regulacji brwi u kosmetyczki. Zadba o to, by był dopasowany do twarzy i oka. Dodatkowo dobierze również kolor. Przecież brwi nie zawsze maluje się na czarno. Do wykorzystania jest cała gama brązów i szarości, która podbije koloryt oczu.

Regulacja brwi woskiem

Sposoby depilacji brwi

Dzisiejsza kosmetyka oferuje kilka rodzajów depilacji brwi. Klasyczną metodą jest oczywiście wyrywanie brwi pęsetą. Jest to chyba ciągle najbardziej popularna forma regulacji brwi nawet u kosmetyczki. Jest dość czasochłonna, szczególnie jeśli brwi są gęste i szerokie, ale pozwala na pozbycie się niechcianych włosków z dużą precyzją. Jedną z metod regulacji jest również tzw. nitkowanie brwi. Polega ono na usuwaniu niechcianego owłosienia za pomocą jedwabnych nici. W Internecie znajdziesz wiele filmików, które krok po kroku zapoznają cię z tą metodą. Wymaga ona jednak cierpliwości i wprawy. Najlepszą metodą, która na długo pozbawi cię problemu z czasochłonną regulacją jest depilacja brwi woskiem.

przybory do brwi

Woskowanie brwi

Nie jest to wcale nowoczesna metoda. Już w starożytności kobiety używały różnych past, by zyskać gładką skórę. Dzisiaj mamy do dyspozycji specjalny wosk do depilacji brwi. Najbezpieczniej jest regulacje brwi woskiem zostawić kosmetyczce. Salony są wyposażone w przyrządy, by wosk do depilacji brwi podgrzać do odpowiedniej temperatury. Ciepły wosk kosmetyczka nałoży na górną część powiek, zostawi na chwilę do zastygnięcia i jednym, wprawnym ruchem usunie. Jeśli regulację brwi woskiem chcesz przeprowadzić w domu możesz się zaopatrzyć w plastry do depilacji brwi. Są one całkowicie bezpieczne dla oka. Pamiętaj jednak, by umiejętnie przyłożyć plaster. Lepiej depilację woskiem przeprowadzić na mniejszej powierzchni, a resztę wystających włosków usunąć pęsetą, niż wydepilować brwi za bardzo. Wśród wielu produktów możesz kupić plastry do depilacji brwi z gotowym kształtem. Dzięki temu problem profilowania masz z głowy, a regulacja jest naprawdę szybka.

Print Friendly