Porady

Regulacja brwi nitką – jak wyrywać brwi za pomocą nitki?

lut 28, 2017 przez

Regulacja brwi nitką zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Jeśli wydaje ci się, że to odkrycie ostatnich sezonów, to jesteś w błędzie. Usuwanie owłosienia nitką było znane już wieki temu, a wywodzi się z tradycji hinduskiej i arabskiej szkoły pielęgnacji ciała. Jest to znakomita metoda, która gwarantuje m.in. proste brwi. Jeśli chcesz wiedzieć, jak idealnie wymodelować brwi powinnaś poznać zasady regulacji brwi nitką.

depilacja brwi nitką

Nitka do zadań specjalnych

W poszukiwaniu idealnego kształtu brwi, jak również najbardziej efektywnej metody na domową regulację brwi, do depilacji coraz częściej używana jest nitka. Do wyrywania brwi używa się bawełnianych nici, które są bardzo cienkie i mocne. W odróżnieniu od błyszczących nici syntetycznych są też matowe. Długość nitki do depilacji musisz dobrać sama, by wyrównywanie brwi było dla ciebie komfortowe. Nitka do depilacji jest jednokrotnego użytku i po zabiegu powinnaś ją wyrzucić.

Wyrywanie brwi nitką krok po kroku:

  • ucinasz kawałek nici o długości np. 40 cm,
  • zawiązujesz końce nici na supełek, tworząc w ten sposób pętlę,
  • pętelkę nakładasz na palce. W zależności od tego, jak będzie ci wygodniej, używasz po jednym palcu lub nakładasz ją na całą dłoń. Jeśli pętelka jest zbyt duża możesz zmniejszyć ją zawiązując kolejny supełek,
  • obracając palcami jednej dłoni zwijasz nić ok. 7-8 razy w spiralkę, tworząc w ten sposób ósemkę,
  • przykładasz jedną z pętelek do miejsca, które chcesz wydepilować i przesuwasz palcami w taki sposób, aby jedna pętelka robiła się mniejsza, a druga większa,
  • skręt nitki przesuwa się, a dostające się do niego włoski zostają usunięte,
  • ruch powinien odbywać się w kierunku przeciwnym do tego, w którym rosną usuwane włosy
nitka do brwi

Zalety i wady regulacji brwi nitką

Depilacja nitkami ma tę zaletę, że usuwa nawet najcieńsze i krótkie włoski wraz z cebulkami. Poza tym, kiedy już nabierzesz wprawy, regulacja brwi tą metodą nie boli tak bardzo, jak np. depilacja gorącym woskiem. Używanie nici do depilacji jest wskazane osobom z wrażliwą, skorą do podrażnień lub alergii skórą. Efekt jest podobny do depilacji woskiem, a przy tym jest o wiele delikatniejszy. Poza tym depilacja nitkami zabiera mniej czasu. Jest to również tania metoda, choć trudno znaleźć kosmetyczkę, która jest stylistką brwi tą metodą. Depilację nitkowaniem możesz stosować nie tylko przy brwiach, ale także w okolicach warg czy brody. Jeśli chodzi o wady, to depilacja nicią wymaga wprawy. Potrzebujesz więc ćwiczeń, by usunąć owłosienie w idealny sposób, to znaczy usunąć włos wraz z cebulką. W ten sposób efekt utrzyma się jak najdłużej, a ty unikniesz problemu wrastających włosków.

Wygląd brwi nadaje charakteru całej twarzy, warto więc zadbać o ich odpowiedni kształt i grubość. Jeśli do tej pory nie poświęcałaś im uwagi albo nie mogłaś się uporać z niesfornymi włoskami, wypróbuj depilację nitką. Gdyby nie udało ci się uzyskać zadowalającego efektu po pierwszym razie – nie zniechęcaj się. Praktyka czyni mistrza!

Print Friendly