Porady

Regeneracja rzęs po przedłużaniu

paź 02, 2014 przez

Skusiłaś się na zabieg przedłużania rzęs i teraz Twoje rzęsy potrzebują pomocy? Odbudowa rzęs to Twoje rozwiązanie. Poszperałaś to i ówdzie, żeby zdobyć informacje, jednak w dalszym ciągu nie jesteś pewna od czego zacząć? Dobrze trafiłaś. Nasze rady na pewno Cię nie zawiodą!:)

01_Realash_przedluzane-rzesy

Przedłużanie rzęs, choćby nawet wykonane przez światowej sławy specjalistę, pozostawia po sobie znaki obecności. Naturalne włoski rzęs mając do siebie doczepione inne włoski, niekoniecznie sztuczne, bo tak samo działają te z naturalnego włosia, np. norek, są obciążone. Dźwigają ciężar i tylko czekają chwili, w której się od niego uwolnią.

Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja rzęs już w trakcie noszenia sztucznych rzęs. Wiesz przecież dobrze, że naturalne włoski rzęs, podobnie jak włosy skóry głowy, nieustannie rosną. Wzrost włosa odbywa się od nasady, najlepiej widać go przy linii górnej powieki rzęs. Rzęsy syntetyczne przyklejone są do naturalnych rzęs, ale nie do ich cebulek. A to właśnie odpowiednio odżywiona cebulka decyduje o właściwościach włosa – czy jest zdrowy, mocny, lśniący, odpowiednio długi oraz gruby. Naturalne włoski rosną i rosną, a doklejone rzęsy przesuwają się coraz bardziej do góry, tym samym dodatkowo lekko wydłużając rzęsy.

Bez względu na to czy dopiero co założyłaś sztuczne rzęsy, czy jesteś na etapie ich uzupełniania, bo zaczęły one coraz bardziej oddalać się od nasady naturalnego włosa i potrzebują uzupełnienia ubytków, zawsze warto zadbać o odżywienie rzęs. Wzmocnienie rzęs to podstawa. (Zresztą nawet jeśli nie masz przedłużanych rzęs, to codzienne używanie tuszu do rzęs je osłabia, także warto pomyśleć o ich odbudowie).

02_Realash_odzywki-do-rzes

Jak zregenerować rzęsy?

Odżywki do rzęs przychodzą na ratunek. Na rynku jest ich pełno, wszystkie obiecują poprawę kondycji rzęs. Różne marki, ceny, kompozycje składników, o konsystencji nie wspominając. Co zatem wybrać? Na co zwrócić uwagę? Stoisz przed nie lada wyzwaniem…

Wybierz sprawdzoną odżywkę do rzęs. Opinie użytkowniczek, wypowiedzi dermatologów, okulistów i kosmetologów, zdanie Twoich koleżanek – wszystko ma znaczenie. Mając już jakieś namiary na odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, zwróć uwagę na skład – im bardziej naturalny, tym lepiej. I nie daj się skusić na podejrzanie niską cenę, ale z drugiej strony nie nabijaj kasy producentom, którzy tylko liczą na zwiększenie swoich zysków kosztem klientów w potrzebie. W naszym wcześniejszym wpisie pisaliśmy, jak wybrać dobrą odżywkę do rzęs i na jakie elementy zwrócić uwagę.

Skuteczna odżywka do rzęs znakomicie odżywi włoski rzęs, sprawi, że staną się one mocniejsze i będą mniej wypadać. Pamiętaj, że wypadanie włosków jest procesem jak najbardziej naturalnym i owszem, jeśli wypada ich za dużo jest to powód do zmartwień, ale poza tym nie ma się co dręczyć. Ponadto, regularne stosowanie serum do rzęs pozwoli Ci w niedługim czasie zauważyć pierwsze efekty stosowania preparatu – wyraźnie dłuższe, grubsze oraz lśniące rzęsy. Niektóre odżywki dają jeszcze jeden fajny rezultat – seksownie podkręcają rzęsy, również te doczepiane!

Twoje rzęsy każdego dnia zasługują na otoczenie ich szczególną opieką. Nie zwlekaj, już dzisiaj zacznij proces ich odbudowy. Na pewno odwdzięczą Ci się zniewalająco pięknym wyglądem, którego każdy szczerze pozazdrości!:)

Print Friendly