Makijaż

Puder sypki – jak go prawidłowo stosować?

wrz 14, 2017 przez

Puder do twarzy w formie sypkiej ma mnóstwo zalet – czy znasz je wszystkie i wiesz jak aplikować ten cudowny kosmetyk?

Puder sypki

Subtelny puder dla każdej z nas

Puder to jeden z najczęstszych i podstawowych elementów makijażu każdej kobiety. Głównym jego zadaniem jest nadanie buzi subtelnego matu oraz zamaskowanie drobnych niedoskonałości skóry. W ostatnim czasie coraz popularniejszy staje się puder sypki. Stanowi on świetną bazę pod makijaż oraz jest prosty w aplikacji. Aby puder sypki z powodzeniem spełniał swoją rolę, powinien być:

  • pozbawiony jakiegokolwiek zapachu,
  • jak najdrobniej zmielony,
  • pozbawiony składników wysuszających cerę,
  • niewidoczny na skórze,
  • wygodnie i praktycznie zapakowany (co wpływa m.in. na łatwość jego nakładania),

Jak nakładać puder sypki?

Aplikacja sypkiego pudru nie powinna sprawić kłopotu nawet za pierwszym razem. Poza tym łatwo jest skorygować każdy błąd, więc nie ma powodów, byś się obawiała tego kosmetyku. Puder sypki najczęściej dostępny jest w formie klasycznego, okrągłego pudełeczka. To bardzo praktyczne i wydajne rozwiązanie, gdyż przed nałożeniem zbyt dużej ilości, zabezpiecza pokrywka z małymi otworkami. Jednorazowo można przez nie przesypać jedynie niewielkie ilości pyłu pudrowego. Nim otworzysz pudełeczko, koniecznie delikatnie nim wstrząśnij. Dzięki temu pył wysypie się na wierzch, a nie rozsypie się na boki, robiąc w ten sposób niemały ambaras. A jeśli w środku zamknięty był puszek, puder będzie od razu gotowy do aplikacji. Puder sypki należy nanosić na buzię za pomocą ruchów przytykających. Nie pocieraj aplikatorem po twarzy, gdyż w ten sposób znacznie trudniej równomiernie rozprowadzić kosmetyk na skórze. Gdyby jednak zdarzyło się tak, że nabierzesz jednorazowo zbyt dużo pudru, otrzep puszek bądź pędzelek nad pudełeczkiem.

Nakładanie pudru

Puder sypki – mocne i słabe strony

Ogromną zaletą stosowania pudrów sypkich jest łatwość dobrania jego koloru do odcienia cery. Dużą popularnością cieszy się też puder transparentny. Jest on niemal niewidoczny na skórze i doskonale dopasowuje się do jej barwy. Dodatkowym atutem pudru sypkiego jest prostota usunięcia jego nadmiaru ze skóry. Wystarczy wziąć suchy wacik i przetrzeć nim odpowiednie miejsca – w ten sposób nie popsujesz dotychczas nałożonej bazy pod makijaż. Jedynym kłopotem związanym z nakładaniem pudru sypkiego jest fakt, że może się on „kurzyć” w czasie aplikacji. Dla bezpieczeństwa spróbuj osłonić ubranie chusteczką lub ręcznikiem, szczególnie jeśli robisz makijaż przed samym wyjściem. Pamiętaj również, aby nie nakładać pudru sypkiego na zbyt mokry podkład. Czasem powoduje to sklejanie się kosmetyków, w wyniku czego niemożliwe staje się jego równomierne rozprowadzenie. Nim podejmiesz decyzje o zakupie sypkiego pudru, wybierz odpowiedni dla siebie kolor, a w miarę możliwości ufaj renomowanym producentom kosmetyków.

 

 Reklama

Kosmetyki do makijażu - Nutridome

Kosmetyki do makijażu – Nutridome

 

 

Print Friendly