Porady

Przedłużanie rzęs. Co to jest metoda 1 do 1?

lut 21, 2017 przez

Choć masz ich setki na powiekach ciągle dążysz do tego, by było ich więcej, by były dłuższe i bardziej gęste. Wszelkie odżywki i metody, dzięki którym rzęsy będą wyglądać jak firany robią prawdziwą furorę. Nowe technologie wykorzystywane w kosmetyce wychodzą naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientek. Prawidłowo doczepione rzęsy będą się utrzymywać nawet do 6 tygodni, a ty nie będziesz musiała martwić się o ich codzienne tuszowanie. Nawet bez mascary twoje rzęsy będą długie i pięknie podkreślone, a spojrzenie zabójcze.

przedłużanie rzęs

Doczepianie, przedłużanie, zagęszczanie

Jedną z najpopularniejszych metod na zagęszczenie rzęs jest doczepianie rzęs metodą 1:1. Metoda ta polega na doklejaniu jednej sztucznej rzęsy w minimalnej odległości do naturalnej. Przedłużanie i zagęszczanie rzęs metodą 1:1 cieszy się doskonałą opinią klientek. Doczepione rzęsy wyglądają bardzo naturalnie. Doskonały efekt zagęszczenia rzęs daje również metoda 2:1. W tym wypadku do naturalnej rzęsy dodawane są dwie sztuczne. Jeśli jesteś właścicielką wyjątkowo rzadkich rzęs możesz się skusić na zabieg rzęsy doczepione metodą 3:1. Wymienione metody nie wyczerpują listy możliwości. Gabinety kosmetyczne wykonują zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs również na inne sposoby, przy użyciu coraz to nowych materiałów.

Doczepianie rzęs metodą 1:1

Metoda ta cieszy się największym uznaniem klientek. Na zabieg trzeba zarezerwować ok. 2-3 godzin. Wskazane jest, by dzień wcześniej umówić się na barwienie swoich naturalnych rzęs henną. Doklejane rzęsy są czarne, a henna zniweluje ewentualne różnice w kolorach. W dzień zabiegu zrezygnuj z tuszu, by rzęsy były maksymalnie czyste i odtłuszczone. Sam zabieg jest bezbolesny i komfortowy. Kosmetyczka rozdziela rzęsy dolnej i górnej powieki najczęściej płatkami kolagenowymi, które dodatkowo odżywią podczas zabiegu delikatną skórę oczu. W zależności od twoich naturalnych rzęs kosmetyczka dobierze rodzaj rzęsy, którą doczepi. Może zaproponować ci naturalne rzęsy z norek, jedwabne bądź syntetyczne. Do najdroższych należą rzęsy z norek. Cena rzęs jedwabnych czy syntetycznych może być niższa nawet o blisko 50%. Rzęsy wypadają każdego dnia, a cykl ich żywotności trwa od 6 do 10 tygodni. Przy wypadaniu rzęs naturalnych będziesz tracić również doczepione rzęsy. Dlatego musisz się liczyć, że po ok. 5, 6 tygodniach, chcąc zachować odpowiedni efekt, będziesz musiała udać się na uzupełnienie rzęs. Będzie to już krótszy zabieg, a cena uzupełnienia doczepionych rzęs również będzie niższa.

metoda 1 do 1

Przedłużanie rzęs w oparciu o sprawdzone produkty jest całkowicie bezpieczne dla oka, choć jak w przypadku każdego zabiegu, może wywoływać uczulenie np. na klej. Dlatego najlepiej udać się do profesjonalnego gabinetu, w którym usługa zostanie wykonana przy użyciu odpowiednich materiałów, gwarantujących najwyższe bezpieczeństwo. W razie wystąpienia reakcji alergicznej bez problemu usuniesz rzęsy. Kosmetyczka powinna przeprowadzić z tobą wywiad przed zabiegiem, dobrać rzęsy do kształtu oka i twarzy oraz zaproponować odpowiednią metodę przedłużania rzęs. Zwróć uwagę na cenę za zabieg zagęszczanie rzęs – zbyt niska powinna wzbudzić twoje podejrzenie. Najlepiej zasięgnąć więc opinii o gabinecie, do którego chcemy się udać na wydłużanie rzęs.

Print Friendly