Makijaż

Jak prawidłowo nakładać podkład? Poznaj kilka prostych trików

kwi 14, 2017 przez

Podkład jest niezwykle ważnym elementem makijażu, stanowi jego fundament. To właśnie po ten kolorowy kosmetyk sięga codziennie najwięcej kobiet, gdyż dzięki niemu możemy uzyskać gładką, nieskazitelną i jednolitą cerę.

Przygotowanie skóry

Aby podkład wyglądał efektownie na naszej skórze, powinna być ona odpowiednio zadbana. Pamiętajmy o stosowaniu pilingów do twarzy, które odpowiednio wygładzą naszą skórę i o regularnym nawilżaniu skóry twarzy, dzięki czemu będzie ona zdrowa i promienna. Bezpośrednio przed nałożeniem podkładu pamiętajmy o dokładnym oczyszczeniu twarzy i nałożeniu kremu, odpowiedniego do naszego rodzaju skóry.

Jak wybrać podkład?

Wybór podkładu jest bardzo ważny, należy go wybierać w każdym przypadku indywidualnie. Na rynku kosmetycznym dostępna jest bardzo szeroka gama podkładów, między innymi kryjących, matujących, rozświetlających czy mineralnych. Dostępne są tradycyjne o płynnej konsystencji oraz podkłady w sztyfcie, o konsystencji kremu czy musu. Aby dobrać odpowiedni, musimy wiedzieć jakiego rodzaju mamy skórę i jakiego efektu oczekujemy. Przede wszystkim należy pamiętać, aby na dzień używać raczej podkładów o lekkiej konsystencji, natomiast te cięższe, mocniej kryjące, wybierać do makijażu wieczornego.

podkład do twarzy

Jak dobrać właściwy kolor podkładu?

Podkład, aby wyglądał naturalnie i efektownie, powinien być jak najbardziej zbliżony kolorem do naturalnego odcienia naszej skóry. Aby odpowiednio dobrać kolor podkładu, powinnyśmy nanieść niewielką ilość podkładu na oczyszczoną skórę. Najlepszym miejscem będzie linia, która łączy szyję i żuchwę. Tam najlepiej sprawdzisz jak podkład wtapia się w skórę twarzy oraz szyi. Po nałożeniu odrobiny podkładu trzeba odczekać chwilę, wówczas kosmetyk się utleni, a kolor ustabilizuje, dzięki temu będziemy pewne, że kupujemy odpowiedni kolor. Poza tym ważne jest, aby kolor podkładu wybierać w świetle dziennym, wówczas najlepiej zobaczymy jak wybrany kolor komponuje się z kolorem naszej skóry. Więcej o sposobach dobierania podkładu ww zależności od rodzaju cery przeczytasz w Jak dobrać dobry podkład do danego rodzaju cery? Jeżeli trudno Ci podjąć decyzje przy zakupie, a istnieje taka możliwość, poproś o pomoc makijażystkę lub o próbkę podkładu.

Sposoby nakładania podkładu

Aplikacja podkładu jest możliwa na kilka różnych sposobów i tylko od nas zależy, którą metodę wybierzemy. Ale niezależnie od tego, nakładanie tego kosmetyku nie jest trudne i nie powinno sprawiać żadnego problemu nawet tym paniom, które mają niewiele doświadczenia w robieniu makijażu. Przy nakładaniu tego kosmetyku należy pamiętać, aby nakładać go stopniowo. Najbardziej popularną metodą jest nakładanie podkładu palcami. Możemy również używać do tego specjalnego pędzla lub gąbek. Aplikacje należy rozpocząć od środka czoła przesuwając opuszki palców lub aplikator na zewnątrz twarzy i w dół, przechodząc do policzków, również wykonując ruchy na zewnątrz i w dół. Pamiętajmy o aplikacji kosmetyku na uszy i szyję, jednak w tych miejscach aplikujemy zdecydowanie mniej podkładu.

Nakładanie podkładu przy pomocy palców

Bardzo popularna metoda, a zaletą jej jest to, że ciepłe palce lekko rozgrzewają podkład, ułatwiając jego wchłonięcie w skórę. Należy jednak pamiętać, aby podkład nakładać koniuszkami palców a nie całą dłonią. Podkład delikatnie wklepujemy w skórę. Przy tej metodzie zużywa się niestety więcej podkładu i trudniej jest nałożyć go równomiernie.

Nakładanie podkładu pędzlem

To szybka i efektowna metoda, dająca bardzo naturalny efekt. Zaletą używania pędzla jest oszczędne zużywanie podkładu. Pędzel powinien być sztywny i mocno zbity, wykonany z syntetycznego lub mieszanego z naturalnym włosia. Możemy użyć do tego pędzla tzw. kociego języczka lub wąskiego pędzla z zaokrąglonym włosiem. Ta metoda nie jest najłatwiejsza, ale kilka aplikacji i na pewno każda z pań nabierze wprawy. więcej na temat pędzli do makijażu przeczytasz w artykule  – Pędzle do makijażu – jakie wybrać?

Nakładanie przy pomocy gąbki

Ten sposób aplikacji pozwala na bardzo precyzyjne nałożenie podkładu i naturalny końcowy efekt. Możemy użyć do tego silikonowe gąbki o różnorakim kształcie lub gąbek o kształcie jajka, między innymi bardzo popularnego w ostatnim czasie Beauty Blender. Przed użyciem gąbkę należy zmoczyć i wycisnąć. Podkład nakładamy na gąbkę i przyciskając nakładamy na twarz, nie rozmazując podkładu. Wadą stosowania gąbki jest duże absorbowanie podkładu oraz trudność w dokładnym jej oczyszczeniu przed jej kolejnym użyciem.

Print Friendly