Makijaż

Podwójna kreska – sposób na ciekawy makijaż.

wrz 28, 2016 przez

Trendy makijażowe zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nie tak dawno królowała jaskółka, a teraz rządzi podwójna kreska!

podwojna-kreska-kopiaBlogerki wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców prześcigają się w tworzeniu nowości make-up. Pewne ich pomysły przechodzą bez większego echa, natomiast o niektórych głośno jest dosłownie na całym świecie.

Makijaż z wykorzystaniem podwójnej kreski zyskuje na popularności, zwłaszcza że lansują go światowe gwiazdy, np. Beyonce. Również polskie youtuberki podchwyciły ten nurt i ciągle powstają tutoriale i filmiki jak wykonać makijaż z podwójną kreską, jakich eyelinerów i kredek do oczu używać i na co zwracać uwagę.

Zdaniem makijażystów i kobiet, które upodobały sobie kreskę na oku, dodaje ona spojrzeniu wyrazistości i seksownego looku. Co zatem robi podwójna kreska na oku? Oczywiście podwaja ten efekt. Jest świetnym wyborem na wieczorne wyjścia, wesela czy imprezy. Wygląda nie tylko oryginalnie, ale również intrygująco.

Podwójna kreska (robiona zazwyczaj eyelinerem) to nic innego jak jaskółka o rozwidlonym ogonku. Górna kreska optycznie unosi kącik oka, dlatego też makijaż z podwójną kreską jest idealny dla osób z opadającym kącikiem oka.

Największym problemem w wykonywaniu makijażu, gdzie prym wiedzie podwójna kreska, wbrew pozorom nie jest wcale sprawna ręka makijażystki (choć to oczywiście też się liczy), a dobór produktu. Wiele eyelinerów czy kredek ze względu na swoją konsystencję oraz końcówki nie nadaje się do użycia i jest zbyt problematycznych. Nie każdemu do gustu przypadnie forma pisaka, gąbeczki czy pędzelka. Najbezpieczniej przetestować różne produkty i wybrać coś dla siebie. :)

Edge Arrow

Wśród eyelinerów dużym zainteresowaniem cieszy się eyeliner EDGE w kolorach czarnym i brązowym. Z kolei ze względu na swoją bogatą gamę kolorystyczną na uwagę zasługuje kredka do oczu ARROW. Można kupić ją w kolorze czarnym, brązowym, grafitowym, nude oraz miętowym. Chyba warto wypróbować i poeksperymentować z kolorem na oku, prawda? :)

Jak wykonać podwójną kreskę?

Zacznij od narysowania jednej kreski na oku, tzw. jaskółki. Następnie bardzo delikatnie, tak aby linie obu kresek nie nachodziły na siebie, narysuj drugą kreskę wychodzącą z kącika oka.

Nasza rada: Jeśli w temacie rysowania kresek na oku jesteś kompletną amatorką, nic straconego. Biegnij do pierwszej lepszej drogerii po gotowe naklejki do rysowania kresek, nawet tych podwójnych. Na początek będą w sam raz! :) Dobrą alternatywą jest także rysowanie kresek na kartce papieru lub na dłoni. Dłoń to ciut lepsza opcja, ponieważ struktura papieru to nie struktura skóry. Zalecamy, aby ćwiczenie wykonywać na skórze w okolicy kciuka i palca wskazującego. Skóra w tym miejscu ma naturalne nierówności, zupełnie, jak skóra powieki oka.

makijażPodwójne kreski mogą być cieńsze, grubsze – wszystko w zależności od upodobania, nastroju czy okazji. Makijażyści radzą, żeby w makijażu z podwójną kreską zrezygnować z mocniej zaakcentowanych ust. Jeden wyraźny element wystarczy.

Teraz, kiedy już znasz podstawy wykonania makijażu z podwójną kreską, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby go wypróbować i przekonać się, czy rzeczywiście dobrze się w nim czujesz i Ci pasuje. :)

Print Friendly