Makijaż

Podkład mineralny – dlaczego warto go używać?

paź 04, 2018 przez

Wykonując makijaż dzienny, zastanawiasz się, jakich kosmetyków użyć, by skóra wyglądała naturalnie. Idealny pomysł na delikatny make-up to podkład mineralny.

kobieta-naturalny-makijazPodkład mineralny to kosmetyk, którego możesz z powodzeniem używać zamiast płynnego podkładu. Jest on świetną alternatywą dla tego kosmetyku, który nadaje naturalny efekt. Jest na tyle uniwersalny, że może być stosowany nawet przez osoby z cerą wrażliwą i skłonną do alergii. Sprawdź, dlaczego warto używać podkładu mineralnego i jak wykonać makijaż dzienny z jego wykorzystaniem.

Naturalnie dla pielęgnacji skóry

Dobry podkład mineralny, to kosmetyk zawierający nie więcej niż 3 naturalne składniki. Podstawą zawsze jest mika. Wypełniacz kosmetyczny występujący w wielu odmianach – od perłowej do matowej. Dzięki niej podkład nabiera lekkości i rozprowadza się jedwabiście. Obok miki powinny znaleźć się dwa naturalne filtry. Na przykład tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Szczególne działanie posiada ostatni składnik. Łagodzi podrażnienia i jest delikatny. Może być więc stosowany przez osoby z cerą skłonną do podrażnień, pękających naczynek i alergii. Taki kosmetyk sprawia, że pielęgnacja skóry staje się jeszcze skuteczniejsza. Podkład mineralny nie zatyka porów, więc cera swobodnie oddycha.

Dwa sposoby nakładania podkładów mineralnych na mokro

Kosmetyki mineralne wymagają wypracowania odpowiedniej techniki nakładania. Nie łatwo bowiem aplikować podkład mineralny na mokro, żeby nie spłynął z twarzy. Nakładając go możesz wykorzystać dwa sprawdzone sposoby. Zanim jednak przystąpisz do make-upu, którąkolwiek metodą, pamiętaj, żeby odpowiednio przygotować cerę. Pielęgnacja skóry to podstawa każdego makijażu. Oczyszczoną twarz przetrzyj delikatnie tonikiem i zaaplikuj krem. Jeśli pojawiły się jakieś wypryski, nałóż korektor. Tak przygotowaną cerę możesz teraz przykryć podkładem na dwa sposoby. Pierwszy z nich polecany jest osobom z cerą suchą. Zwilż twarz, najlepiej kosmetykiem z gliceryną (możesz dodać glicerynę do toniku), a następnie delikatnie wklep podkład mineralny w twarz. Ewentualnie spryskaj z niewielkiej odległości pędzelek z podkładem i równie delikatnie wklep kosmetyk w skórę. Ten sposób da naturalne wykończenie.

podkład-mineralny

Podkład mineralny – aplikacja na sucho dla cery tłustej

Nakładanie podkładu mineralnego na sucho jest bardziej popularne. Przede wszystkim dlatego, że ta technika nie wymaga specjalnych umiejętności. Jednak ten sposób zalecany jest przede wszystkim dla posiadaczek skóry tłustej. Należy jedynie pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze podkładu nigdy nie nakładaj bezpośrednio na krem bądź tłuste olejki. Zawsze daj skórze min. 15 minut na absorpcję kosmetyków. Przy aplikacji podkładu na skórę tłustą zawsze należy ją wcześniej dobrze oczyścić. Możesz nawet, po nałożeniu kremu nawilżającego, delikatnie spryskać twarz wodą (najlepiej termalną) i przyłożyć chusteczkę, by zebrać nadmiar kremu. Podkład zawsze wysyp na nakrętkę, by pędzelek, którym nakładasz go na twarz, nie miał kontaktu z kosmetykiem w opakowaniu. Nakładaj, zawsze delikatnie wklepując, by nie podrażnić wrażliwej i suchej skóry. Lub równie delikatnie wciskając, by lepiej się wtopił w tłustą skórę.

Kosmetyki mineralne dla naturalnego efektu

Robiąc makijaż dzienny, możesz być pewna, że użycie podkładów mineralnych da Ci naturalny efekt. Chociaż te kosmetyki mineralne doskonale matują, to efekt nie utrzymuje się na długo. Dlatego niektóre kobiety traktują podkłady mineralne jako alternatywę. Ich zadaniem jest przede wszystkim wyrównanie kolorytu skóry. Zawsze więc należy nakładać cienką warstwę, pamiętając, że odpowiedni preparat nie powoduje efektu sztuczności. Przy wyborze podkładu mineralnego zawsze sprawdzaj jego skład. Nie powinien zawierać nic poza miką (bazą) i kilkoma minerałami lub naturalnymi barwnikami. Zupełnie niedozwolone są parabeny, konserwanty i inne substancje drażniące, w tym sztuczne barwniki. Pamiętaj zatem, że kosmetyk powinien mieć atesty.

Print Friendly