Makijaż

Pociągła twarz – jak modelować?

maj 06, 2015 przez

Czy wiesz, że pociągły kształt twarzy jest uważany za królewski? Wysokie czoło, wyraźnie zarysowana broda i wysokie kości policzkowe nadają twarzy elegancji, ale mogą być kłopotliwe podczas doboru odpowiedniego makijażu. Liv Tyler, Jessica Alba czy Victoria Beckham doskonale wiedzą jak modelować twarz makijażem. Sprawdź ich sekret!

Spójrz w lusterko. Jaki masz kształt twarzy? Jeśli Twoje kości policzkowe są wyraźnie zaznaczone, czoło jest wysokie, a linia szczęki ostro zarysowana, jakby wyrzeźbiona, to Twój kształt twarzy jest podłużny. Twoim zadaniem będzie podkreślić kości policzkowe i skupić uwagę na środkowej części twarzy.

Aby wykonać makijaż, który podkreśli Twoje atuty potrzebne Ci będą:

- bronzer - róż i rozświetlacz - eyeliner i maskara - kredka lub cień do brwi

Konturowanie – bronzer

Do makijażu twarzy użyj swojego ulubionego podkładu o jasnym odcieniu. Aby optycznie skrócić nieco brodę i zaokrąglić ostro zarysowaną szczękę nałóż nieco bronzera na koniec podbródka. Nałóż także odrobinę bronzera na skronie i szczyt czoła. Pamiętaj o dokładnym blendowaniu. Konturowanie optycznie skróci Twoją buzię i nada jej idealny owalny kształt.

01-modelowanie-ksztaltu-twarzy

Modelowanie – róż i rozświetlacz

Teraz kolej na modelowanie twarzy różem. Powinien on być nieodzownym elementem Twojej kosmetyczki. Nakładaj go poziomo, zacznij od środkowej części policzków i rozetrzyj na zewnątrz do linii włosów. Wybierz jasny, lekko opalizujący róż – nada on Twojej twarzy świeżości i lekkości. Twoja buzia nabierze rumieńców i będzie wydawać się pełniejsza. Na koniec muśnij szczyty kości policzkowych rozświetlaczem.

Oczy – eyeliner Jesteśmy fankami kociego oka! Ty też? Świetnie! Cat eye wygląda seksownie prawie przy każdym typie twarzy, a szczególnie będzie pasował paniom o twarzy pociągłej. Odważnie wyciągnij kreskę na zewnątrz oka. Do kociego oka pasują także mocno pomalowane rzęsy. Jeśli masz naturalne rzęsy, użyj tuszu wydłużającego lub pogrubiającego. Rzęsy dokładnie wytuszuj w kącikach. Jeśli wcześniej używałaś odżywki do rzęs, wystarczy, że użyjesz zwykłego tusz – efekt i tak będzie spektakularny!

02-modelowanie-twarzy-rozem

Brwi – cienie do brwi Idealne brwi dla twarzy pociągłej to brwi długie o delikatnym łuku. Podczas regulacji zadbaj o to, by miały one naturalny kształt. Nie usuwaj włosków na samych końcach brwi. Pozwól im swobodnie rosnąć – pamiętaj, wyraźnie zaznaczone brwi są wciąż trendy! Jeżeli jednak Twoje brwi są krótkie, delikatnie przedłuż je kredką lub cieniem do brwi. Makijaż gotowy! Kształt Twojej buzi jest teraz zbliżony do owalu. Do takiego kształtu twarzy pasuje niemal każda fryzura i cięcie. Przy długich włosach mogą to być na przykład delikatne fale lub cieniowanie na całej długości. Jednak najkorzystniej będziesz wyglądała z grzywką, zarówno prostą jak i zaczesaną na bok.

Jeśli wcześniej nie wiedziałaś jak modelować twarz makijażem, po przeczytaniu naszych wskazówek musisz przyznać, że nie jest to trudne, choć wymaga nieco wprawy. Pamiętaj: ćwiczenie czyni mistrzynię makijażu. A może jesteś fanką tych kosmetyków już od dawna? Koniecznie przeczytaj nasz następny wpis o tych kosmetykach.

Print Friendly