Cera

Pielęgnacja tłustej cery każdego dnia!

lip 04, 2017 przez

Pielęgnacja tłustej cery jest naprawdę problematyczna. Sprawdź, jak dbać o skórę tłustą, aby wyglądała dobrze.

Tłusta cera

Po pierwsze: oczyszczanie

Tłusta cera wymaga regularnego i dogłębnego oczyszczania. W tym celu stosuj dobrej jakości kosmetyki, które pozwolą dokładnie oczyścić pory i skutecznie usunąć z nich nadmiar sebum i produktów do makijażu. Przetłuszczająca się twarz powinna być oczyszczana dwa razy dziennie –rano i wieczorem. Należy jednak uważać, aby stosowane kosmetyki nie były zbyt agresywne, ponieważ nadmierne przesuszenie przyniesie efekt odwrotny do zamierzonego. To, po jaki typ kosmetyków sięgniesz, zależy od Ciebie. Możesz wypróbować żele, pianki, chusteczki oczyszczające, maseczki oraz inne dostępne na rynku produkty.Skutecznym kosmetykiem do oczyszczania tłustej cery jest na przykład NUTRIDOME FACE OCZYSZCZENIE I NAWILŻENIE – oczyszczająca maseczka ekstraktem z ogórka, która jednocześnie nawilży naszą cerę

Po drugie: tonizowanie

Tonik do cery tłustej to jeden z najważniejszych kosmetyków. Pomaga on wyregulować pracę gruczołów oraz przygotować cerę do aplikowania innych kosmetyków, na przykład kremu albo serum. Najlepiej, jeśli jest on złożony z substancji naturalnych, gdyż zbyt duża ilość chemikaliów może wywoływać alergie oraz podrażnienia.

Po trzecie: odpowiedni krem

Cera tłusta rządzi się własnymi prawami. Wybór kremu odpowiedniego dla jej potrzeb jest bardzo trudnym zadaniem. Po pierwsze, musisz unikać wszystkich kosmetyków zawierających w składzie parafinę lub silikony. Powodują one zapychanie porów i sprawiają, że tłusta skóra błyszczy się jeszcze bardziej. Krem do cery tłustej nie powinien też zawierać w składzie dużej ilości olejów, gdyż one mogą powodować przetłuszczanie. Najlepszy krem to taki, który dobrze się wchłania, ma lekką formułę i zapewnia matowy efekt.

Po czwarte: ogranicz makijaż

Niestety, przetłuszczająca się cera nie lubi nadmiaru makijażu. Używany codziennie fluid czy podkład powoduje zapychanie porów i potęguje problemy, z którymi zmaga się skóra tłusta. Warto więc stosować pełny makijaż tylko od czasu do czasu, a na co dzień sięgać jedynie po matujący, antybakteryjny puder i stosować go na tłuste czoło i inne błyszczące partie. Jeśli jednak koniecznie chcesz używać kosmetyków do makijażu, wybierz te, które są przeznaczone do Twojego typu skóry. Świecąca cera będzie wyglądała lepiej po przyłożeniu do niej na krótką chwilę chusteczki lub bibułki matującej. Dzięki niej uzyskasz efekt matu i ograniczysz ilość stosowanych kosmetyków.

Pielęgnacja tłustej cery

Po piąte: naturalne sposoby na tłustą cerę

Cera łojotokowa lub cera tłusta trądzikowa czasem wymagają leczenia farmakologicznego. Można jednak w znaczny sposób poprawić kondycję skóry poprzez stosowanie naturalnych kosmetyków i domowych metod. Jako sposób na tłustą cerę doskonale sprawdzają się maseczki, na przykład z glinki. Składnik ten lekko wysusza skórę oraz pomaga wyregulować pracę gruczołów. Możesz spróbować także naturalnego oleju. Wybierz taki, który zawiera dużą ilość substancji odżywczych (np. olej jojoba) i nałóż na twarz kilka kropli na noc zamiast kremu. Taki zabieg pomoże wyregulować pracę skóry głowy i być może przyczyni się do ograniczenia przetłuszczania.

Print Friendly