Porady

Pielęgnacja skóry po 40-stce – czy na pewno wiesz, jak to robić?

lis 17, 2017 przez

Zmarszczki, przebarwienia i pękające naczynka to najczęstsze objawy starzenia się skóry. W walce z nimi pomoże odpowiednia pielęgnacja skóry po 40-stce.

Pielęgnacja skóry po 40-stce

Jeśli dopiero przekroczyłaś tę magiczną granicę i nie wiesz, jak radzić sobie z pierwszymi oznakami starzenia, podpowiemy Ci, jak dbać o skórę twarzy po 40. roku życia. Dowiesz się także czego potrzebuje Twoja cera, by nadal wyglądać młodo, zdrowo i atrakcyjnie.

Co się dzieje ze skórą po czterdziestym roku życia?

Naturalne procesy starzenia, nieunikniony stres, zanieczyszczone powietrze oraz nieodpowiednio skomponowana dieta, to czynniki najczęściej przyczyniające się do pogorszenia stanu cery – nie tylko po ukończeniu czterdziestego roku życia. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by w każdym wieku zachować zdrowy wygląd skóry twarzy, a pielęgnacja twarzy po 40 wcale nie musi być trudna lub kosztowna.

Pielęgnacja skóry po 40-stce

Po czterdziestym roku życia wewnątrz skóry zachodzą gwałtowne przemiany, widoczne często gołym okiem na twarzy. Z powodu zmian hormonalnych poziom lipidów jest niższy niż jeszcze kilka lat temu, przez co w dotyku może ona przypominać papier, być szorstka i sucha. Na czole coraz wyraźniej rysują się poziome bruzdy, a położenie kącików ust się obniża. Pielęgnacja skóry po czterdziestce powinna skupić się także na likwidowaniu przebarwień, które w tym wieku stają się szczególnie widoczne.

W średnim wieku coraz częstszym problemem stają się również pękające naczynka. Znane wielu kobietom pajączki są wynikiem zbyt niskiego poziomu nawilżenia skóry. Znajdujące się w niej naczynia krwionośne są przesuszone, w wyniku czego zwiększające się wraz z wiekiem ciśnienie staje się dla nich za duże. To sprawia, że wraz z upływem lat rozszerzają się i łatwo dostrzec je spod skóry.

Jaki zabieg na twarz po czterdziestym roku życia?

Na szczęście wiele ze wspomnianych mankamentów cery można zlikwidować przy pomocy kosmetycznych zabiegów. Pośród nich największe znaczenie ma mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzeniu do najgłębszych warstw skóry preparatu, którego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy. Substancja ta nie tylko doskonale nawilży skórę, ale też zapewni jej ochronę przed wolnymi rodnikami, przez co ta długo po zabiegu pozostanie zdrowa i młodo wyglądająca.

Dobrym sposobem na odmładzanie twarzy jest „wampirzy lifting”. Pod tą nieco upiornie brzmiącą nazwą kryje się zabieg polegający na ostrzykiwaniu twarzy specjalnym osoczem bogatopłytkowym, uzyskiwanym na bazie Twojej własnej krwi. Zawarte w nim płytki posoki przyspieszają regenerację tkanek, podobnie jak witaminy (A, D, E, K), lipidy oraz hormony, których także jest źródłem.

Pielęgnacja cery po 40-stce

Kosmetyki dla pań po czterdziestce

Szczęśliwie wizyta u kosmetologa nie zawsze jest niezbędna. Jeśli oznaki starzenia nie są jeszcze zaawansowane, skuteczne w walce z nimi mogą okazać się dostępne w sklepach kosmetyki. Jaki krem do twarzy po czterdziestce będzie jednak najlepszy? Uwagę zwróć przede wszystkim na preparaty zawierające wspomniany już kwas hialuronowy.

W pielęgnacji skóry po czterdziestce ważnym składnikiem jest retinol, który docierając do najgłębszych warstw skóry, intensywnie ją odżywia i likwiduje niektóre z oznak starzenia. Zazwyczaj w składzie kremów przeciwzmarszczkowych występuje on wraz z estrami witaminy C, które mają podobne, choć nieco słabsze działanie.

Krem do twarzy po czterdziestce na noc powinien poza tym zawierać proteiny pochodzące ze zbóż takich jak ryż czy pszenica. Poprawiają one elastyczność skóry i zmniejszają głębokość zmarszczek, przez co te stają się mniej widoczne.

Print Friendly