Porady

Pielęgnacja rzęs po przedłużaniu. Jak zadbać o rzęsy po przedłużaniu?

mar 21, 2017 przez

Długie i piękne rzęsy są pragnieniem niemalże każdej kobiety. Niestety nie każda z nas została obdarowana przez naturę pięknymi rzęsami. Ale nie musi być to dla Was powód do zmartwienia, ponieważ znane są inne skuteczne sposoby na piękne rzęsy.

pielęgnacja rzęs po przedłużaniu

Jednym z nich jest udanie się do gabinetu kosmetycznego, aby wydłużyć bądź zagęścić nasze naturalne rzęsy. Samo jednak wykonanie zabiegu nie jest wystarczające. Aby wydłużone rzęsy na długo robiły piękne wrażenie, musimy pamiętać o ich właściwej pielęgnacji. Przede wszystkim musimy pamiętać, że sztuczne rzęsy są tak samo delikatne jak rzęsy naturalne, w związku z tym powinnyśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Kilka ważnych zasad

Najważniejsza zasada w pielęgnacji takich rzęs, to jak najmniej w nie ingerować. Co oznacza unikać nadmiernego dotykania, nie pocierać ich, bowiem mogłoby to spowodować wykruszenie się kleju i odklejenie nasady sztucznej rzęsy od naturalnej. Przez pierwsze 24h po zabiegu nie należy moczyć rzęs. Nie korzystajmy w tym czasie z basenu, sauny, a nawet gorącego prysznica. Unikajmy, mycia twarzy pod bieżącą wodą a do jej oczyszczenia używajmy wacika, który nasączamy wodą, lub płynem micelarnym pamiętając, aby omijać rzęsy. Nie smarujemy również powiek, dzięki temu klej na rzęsach wyschnie i wówczas nasze rzęsy będą już idealnie zabezpieczone przed działaniem wody, pary, wysokiej i niskiej temperatury. Dalsza pielęgnacja rzęs sprowadza się do przeczesywania ich na przykład umytą szczoteczką po tuszu. Dzięki temu nasze rzęsy nie będą poplątane i zachowają ładny kształt. Należy to robić jednak niezbyt często, tak aby nie przyspieszyć ich wypadania.

Jak zmyć makijaż po przedłużaniu rzęs?.

Przy zmywaniu makijażu z okolic oczu pamiętajmy, aby nie używać do mycia substancji na bazie olejków czy tłuszczy, gdyż ich stosowanie osłabia klej. Do demakijażu najlepiej używać preparatów na bazie wody, pianki czy żelu. Należy również uważać z nakładaniem kremu, gdyż jego tłusta konsystencja również może osłabić klej. Przy jego nakładaniu trzeba unikać kontaktu z rzęsami.

Mając przedłużone rzęsy, musimy zrezygnować z ich tuszowania. Jednak wykonywanie takich zabiegów nie powinno być konieczne, gdyż z założenia nowe rzęsy powinny być ciemne, gęste i w związku z tym, niewymagające tuszowania. Również rezygnujemy z używania zalotki, gdyż może połamać rzęsy. Oczywiście nie musimy rezygnować z tuszowania dolnych rzęs, jednak przy zmywaniu z nich tuszu robimy to ostrożnie, rezygnując z tłustych płynów. Jeśli będziemy prawidłowo przestrzegać powyższych zasad, przedłużone rzęsy utrzymają się około 3 tygodnie. Jeżeli nadal będziesz chciała cieszyć się ich posiadaniem, po tym okresie trzeba udać się do kosmetyczki na ich uzupełnienie.

rzęsy po przedłużaniu

Jak odżywić swoje rzęsy?

Jeżeli zdecydujesz się, na powrót do swoich rzęs pamiętaj, że wcześniejsze zabiegi mogły twoje rzęsy osłabić lub nawet zniszczyć, jeżeli zabieg nie był wykonany profesjonalnie. W takiej sytuacji należy o własne rzęsy szczególnie zadbać:

  • Do codziennej pielęgnacji użyj dostępnych na rynku olejków np. rycynowego, z awokado, migdałowego, macadamia, arganowego czy lnianego. Wystarczy je codzienne wcierać w rzęsy. Jak użyć olejku rycynowego do  pielęgnacji rzęs przeczytasz w artykule Olejek rycynowy na brwi i rzęsy – efekty i sposoby stosowania
  • Można również zakupić którąś z dostępnych na rynku dobrych odżywek do rzęs, które zawierają keratynę, polipeptydy, ekstrakty z roślin.
  • Pomocne będzie stosowanie odpowiedniej diety lub przyjmowanie suplementów diety zawierających biotynę, witaminy z grupy B, D, A, E, cynk, żelazo, aminokwasy, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6.
  • Pamiętać należy również o codziennym demakijażu oczu.

Pełna regeneracja może potrwać pół roku, od zakończenia ich przedłużania. Tak, więc musisz uzbroić się w cierpliwość :)

Print Friendly