Cera

Na czym polega pielęgnacja koreańska?

sie 11, 2017 przez

Azjatki kojarzone są z dbałością o urodę, nienaganną cerą, młodym wyglądem. W czym tkwi sekret ich dziewczęcego uroku? Na czym polega pielęgnacja koreańska?

Pielęgncja koreańska

Koreański makijaż

Dbałość o skórę zazwyczaj kojarzona jest z szeregiem problemów, które się z tym wiążą. Najwięcej kobiet boryka się z trudnościami związanymi ze zmarszczkami i tuszowaniem niedoskonałości. Koreanki mają zupełnie inne podejście do pielęgnacji urody. Otóż, ogromną część swojego czasu poświęcają na stosowanie kosmetyków, dzięki którym zapobiegną późniejszym problemom. Uparcie twierdzą, że piękna cera to nie zasługa genów, ale właśnie odpowiedniej pielęgnacji. Stąd właśnie przez lata kształtował się proces dbania o urodę, który dziś powszechnie znany jest jako rytuał koreański.

Kluczowe dla Azjatek jest na pewno systematyczne i kompleksowe dbanie o skórę, opierające się na kilku podstawowych zasadach, których regularne wykonywanie zapewni świeżość i wygląd młodej skóry na długo. Sukces rytuału koreańskiego opiera się na wykonywaniu odpowiednich czynności we właściwej kolejności i doborze najlepszych kosmetyków.

Koreańskie kosmetyki – podstawa koreańskiego makijażu

Podstawą do wykonania każdego makijażu jest właściwe oczyszczenie skóry. Także zasady koreańskiego makijażu zakładają, że najpierw należy usunąć pozostałości wcześniej nakładanego makijażu lub kremu przy pomocy olejku myjącego, który oczyszcza, nawilża i chroni. Jego stosowanie zaleca się szczególnie osobom z suchą i tłustą cerą.

Następnym krokiem jest przetarcie twarzy kosmetykiem myjącym na bazie wody. Azjatki powtarzają tę czynność kilkakrotnie, używając myjącej pianki w sztyfcie lub w kremie, który pod wpływem wody przyjmuje formę oczyszczającej piany. Mówiąc o oczyszczaniu, warto pamiętać o złuszczaniu skóry za pomocą peelingu. Osoby z cerą mieszaną powinny stosować peeling chemiczny, który w swoim składzie będzie posiadał kwas mlekowy lub salicylowy. Do cery tłustej lepiej wybrać delikatne żelowe peelingi.

Kolejnym ważnym krokiem w rytuale koreańskim jest tonizowanie skóry, czyli oczyszczanie jej z zanieczyszczeń i przygotowanie na nałożenie pozostałych kosmetyków. Najlepiej wybrać tonik nawilżający, bez wysuszającego alkoholu w składzie.

Najważniejszą czynnością dla Koreanek jest aplikacja esencji, czyli zielonej bazy pod makijaż. Esencja świetnie nawilża, wspomaga procesy zachodzące w skórze, nadając jej jasny, świeży wygląd. Koreanki chętnie sięgają po ampułki, które mają swoje europejskie odpowiedniki w postaci serum lub koncentratów.

Zielona baza

Bardzo często Koreanki stosują maseczkę w płachcie – co znajduje uzasadnienie u pań, które posiadają cerę suchą. Sukces takiej maseczki opiera się na tym, że skonstruowana jest ona ze specjalnej tkaniny, która tworzy barierę ochronną dla skóry, zapewniając utrzymywanie się substancji odżywczych i nawilżających.

Bardzo ważne w przypadku makijażu koreańskiego jest nakładanie kremu pod oczy. Regularne wklepywanie go w skórę w tych partiach zapobiega opuchliźnie i obrzmieniu. Lecz kluczem pielęgnacji koreańskiej jest nałożenie gęstego kremu odżywczego, który przeważnie zostawia się na skórze na noc.

Koreańska pielęgnacja cery to wieloetapowy rytuał, który można powtarzać codziennie – rano i wieczorem. Pamiętając jednak, że poranna pielęgnacja skóry powinna być nieco lżejsza, ograniczająca się do minimum, a więc oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie.

Print Friendly