Cera

Pielęgnacja cery mieszanej – najlepsze i sprawdzone sposoby dla każdej z nas!

lis 10, 2017 przez

Pielęgnacja cery mieszanej nie musi być problematyczna. Poznaj skuteczne metody, aby odpowiednio zadbać o swoją skórę. Cera mieszana jest bardzo charakterystyczna. To połączenie cery suchej i tłustej. Bardzo często skóra na twarzy ze względu na swoją dwojakość wymaga podwójnej troski, aby zawsze wyglądać świeżo oraz promieniście.

Pielęgnacja cery mieszanej

Problemy cery mieszanej

Przy cerze mieszanej skóra tłusta zwykle znajduje się w centralnej okolicy twarzy (czoło, nos i podbródek), a skóra sucha umiejscowiona jest w okolicy szczęki i policzków. Rodzaj Twojej cery najłatwiej rozpozna dermatolog lub kosmetyczka, choć możesz tego dokonać również samodzielnie. Jeśli masz cerę mieszaną, powinnaś zwrócić szczególną uwagę na prawidłową i systematyczną higienę skóry oraz dobór zarówno kosmetyków, jak i odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Nieodpowiednie decyzje mogą skutkować zwiększonym wydzielaniem sebum, wypryskami, a nawet alergiami.

Pielęgnacja cery mieszanej – na czym to polega?

Przy pielęgnacji cery mieszanej absolutną podstawą jest właściwa higiena, dlatego powinnaś dokładnie myć twarz dwa razy dziennie – rano, zaraz po przebudzeniu oraz wieczorem, przed pójściem spać. Do tego celu używaj delikatnych produktów nawilżających oraz micelarnych płynów bądź antybakteryjnych żeli. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru sebum z tłustych partii cery, a jednocześnie nie wysuszysz pozostałych obszarów. Pamiętaj również, aby bezwzględnie nie kłaść się spać z makijażem, zawsze wcześniej należy się go pozbyć. Pozostawienie makijażu na noc wpływa bardzo niekorzystnie na stan Twojej skóry.

Regularnie złuszczaj naskórek

Skutecznym sposobem na poprawę stanu skóry mieszanej jest regularne złuszczanie. Zadanie to powinnaś wykonywać ze szczególną uwagą. Po złuszczaniu skóra może być zaczerwieniona, dlatego zabieg pozostaw raczej na wieczór. Do tego celu świetnie nadają się kosmetyki z dodatkiem takich substancji, jak kwasy alfa-hydroksylowe bądź retinol. Ich działanie wspomaga usuwanie martwych komórek naskórka, dzięki czemu cera odzyskuje swój naturalny koloryt oraz staje się gładsza.

Krem do cery mieszanej

Nawilżaj i pielęgnuj skórę

Kolejny krok to stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających do cery mieszanej. Zadaniem większości z nich jest przywrócenie skórze równowagi i zapewnienie odpowiedniego pH. Kupując krem do twarzy, krem pod oczy czy tonik, wybieraj zawsze warianty dla cery naczynkowej. Kremy nawilżające do cery mieszanej powinny stać się stałym elementem Twojej codziennej pielęgnacji. Kosmetyk tego typu powinien być lekki i nietłusty, a do tego musi głęboko nawilżać skórę. Wbrew panującej opinii nakładaj nawilżający krem również na tłuste partie cery. Pamiętaj, że każdy rodzaj skóry potrzebuje nawilżenia, a wysuszona cera powoduje jedynie nadmierne wydzielanie sebum.

Pielęgnacja cery mieszanej to spore wyzwanie, a niekiedy i problem dla jej posiadaczek. Na szczęście na sklepowych półkach i w Internecie znajdziesz wiele kosmetyków, które zostały opracowane specjalnie w celu poprawy stanu Twojej skóry. Dzięki nim stanie się ona gładsza i zdrowsza, a Ty będziesz wyglądała pięknie każdego dnia.

Print Friendly