Porady

Jak powinna wyglądać skuteczna pielęgnacja brwi?

lip 24, 2017 przez

Zadbaj o swoje brwi już dziś. Sprawdź zalety systematycznej regulacji oraz stosowania odpowiedniej odżywki. Jaka powinna być odpowiednia pielęgnacja brwi?

Zadbane i estetyczne brwi

Te niepozorne włoski nad powieką są bardzo praktyczne – chronią oczy przed zanieczyszczeniami, kurzem czy potem. Lecz nie tylko z tego powodu należy o nie zadbać. Zaniedbane wyglądają bardzo nieelegancko, zaburzają linię oka oraz prezentują się bardzo nieatrakcyjnie. Dlatego nigdy nie powinnaś zapominać o kilku zasadach dotyczących pielęgnacji brwi. Nie jest ich wiele i są bardzo proste – zarówno do zapamiętania, jak i późniejszego wdrożenia w życie. Osiągnięcie pożądanego efektu nie zajmie Ci wiele czasu.

Odżywka na porost brwi

Pielęgnacja brwi – odpowiednia regulacja

To bardzo istotny element pielęgnacji, gdyż bezpośrednio wpływa na ich wygląd. Podczas regulacji brwi warto wziąć pod uwagę kształt buzi. Pamiętaj, że wszystkie mamy indywidualny obrys brwi i zbytnia ingerencja wywoła efekt odwrotny od oczekiwanego. Prawidłowo wykonana depilacja brwi koryguje ich zarys oraz nadaje twarzy bardziej atrakcyjnego wyrazu.

Przy twarzy owalnej dobrze prezentują się brwi w postaci subtelnego łuku, podczas gdy na buzi okrągłej warto skorygować brwi na kształt delikatnego trójkąta. Pozwala to wydłużyć obrys głowy. Nie należy także zbytnio zmniejszać brwi przy twarzy kwadratowej. Brwi z delikatnym łukiem o średniej grubości to świetne rozwiązanie dla kobiet o buzi nieco szerszej w dolnej części.

Do regulacji brwi zawsze używaj pęsety, a ich usuwanie rozpoczynaj od zewnętrznego kącika oka. Pojedyncze włoski należy wyrywać od dołu ku górze – zawsze zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Długość brwi można następnie skorygować za pomocą ołówka. Najpierw nakreśl linię wskazującą początek łuku, a jego najwyższy punkt umieść ponad tęczówką oczu w momencie, gdy patrzysz do przodu. Opcjonalnie możesz także pomalować brwi henną, co utrwala kolor i zachowuje go na znacznie dłużej.

Pielęgnacja brwi

Piękne brwi na wyciągnięcie ręki

Systematyczna pielęgnacja oraz stosowanie odżywki na porost brwi to skuteczne i polecane metody. Pozwalają na uzyskanie trwałego i bardzo estetycznego efektu, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających pań. Odżywka to doskonały sposób na piękne brwi. Jest bardzo prosta w codziennym użytkowaniu – po wieczornym pozbyciu się makijażu, wystarczy ją zaaplikować za pomocą specjalnego pędzelka i pozostawić na noc. Pamiętaj, aby w chwili nakładania odżywki brwi były całkowicie suche.

Odżywka do brwi i odżywka do rzęs. Brow i Realash marki Orphica – Nutridome
Odżywka do brwi i odżywka rzęs. Poznaj odżywkę do brwi Brow oraz odżywkę do rzęs Realash marki Orphica.  
Wzmacniająca odżywka do brwi BROW marki ORPHICA – NUTRIDOME – Nutridome Zadbaj o naturalny wygląd swoich brwi. Poznaj wyjątkową odżywkę do brwi BROW marki ORPHICA.  
Print Friendly