Porady

Jak powinna wyglądać skuteczna pielęgnacja brwi?

lip 24, 2017 przez

Zadbaj o swoje brwi już dziś. Sprawdź zalety systematycznej regulacji oraz stosowania odpowiedniej odżywki. Jaka powinna być odpowiednia pielęgnacja brwi?

Zadbane i estetyczne brwi

Te niepozorne włoski nad powieką są bardzo praktyczne – chronią oczy przed zanieczyszczeniami, kurzem czy potem. Lecz nie tylko z tego powodu należy o nie zadbać. Zaniedbane wyglądają bardzo nieelegancko, zaburzają linię oka oraz prezentują się bardzo nieatrakcyjnie. Dlatego nigdy nie powinnaś zapominać o kilku zasadach dotyczących pielęgnacji brwi. Nie jest ich wiele i są bardzo proste – zarówno do zapamiętania, jak i późniejszego wdrożenia w życie. Osiągnięcie pożądanego efektu nie zajmie Ci wiele czasu.

Odżywka na porost brwi

Pielęgnacja brwi – odpowiednia regulacja

To bardzo istotny element pielęgnacji, gdyż bezpośrednio wpływa na ich wygląd. Podczas regulacji brwi warto wziąć pod uwagę kształt buzi. Pamiętaj, że wszystkie mamy indywidualny obrys brwi i zbytnia ingerencja wywoła efekt odwrotny od oczekiwanego. Prawidłowo wykonana depilacja brwi koryguje ich zarys oraz nadaje twarzy bardziej atrakcyjnego wyrazu.

Przy twarzy owalnej dobrze prezentują się brwi w postaci subtelnego łuku, podczas gdy na buzi okrągłej warto skorygować brwi na kształt delikatnego trójkąta. Pozwala to wydłużyć obrys głowy. Nie należy także zbytnio zmniejszać brwi przy twarzy kwadratowej. Brwi z delikatnym łukiem o średniej grubości to świetne rozwiązanie dla kobiet o buzi nieco szerszej w dolnej części.

Do regulacji brwi zawsze używaj pęsety, a ich usuwanie rozpoczynaj od zewnętrznego kącika oka. Pojedyncze włoski należy wyrywać od dołu ku górze – zawsze zgodnie z kierunkiem ich wzrostu.
Długość brwi można następnie skorygować za pomocą ołówka. Najpierw nakreśl linię wskazującą początek łuku, a jego najwyższy punkt umieść ponad tęczówką oczu w momencie, gdy patrzysz do przodu. Opcjonalnie możesz także pomalować brwi henną, co utrwala kolor i zachowuje go na znacznie dłużej.

Pielęgnacja brwi

Piękne brwi na wyciągnięcie ręki

Systematyczna pielęgnacja oraz stosowanie odżywki na porost brwi to skuteczne i polecane metody. Pozwalają na uzyskanie trwałego i bardzo estetycznego efektu, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających pań. Odżywka to doskonały sposób na piękne brwi. Jest bardzo prosta w codziennym użytkowaniu – po wieczornym pozbyciu się makijażu, wystarczy ją zaaplikować za pomocą specjalnego pędzelka i pozostawić na noc. Pamiętaj, aby w chwili nakładania odżywki brwi były całkowicie suche.

Odżywka do brwi i odżywka do rzęs. Brow i Realash marki Orphica – Nutridome

Odżywka do brwi i odżywka rzęs. Poznaj odżywkę do brwi Brow oraz odżywkę do rzęs Realash marki Orphica.

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>