Cera

Peeling enzymatyczny – co to jest?

mar 31, 2017 przez

Bezpieczne dla każdego typu skóry, naturalne peelingi enzymatyczne są dziś bardzo popularne, nie tylko ze względu na swoją atrakcyjną cenę. Dzięki dobroczynnemu działaniu naturalnych składników roślinnych doskonale usuwają martwy naskórek i wspierają zastępowanie starych komórek nowymi. Używa się go zupełnie jak maseczkę, którą przypomina swoją konsystencją.


peeling enzymatyczny

Wykonywane regularnie oczyszczanie twarzy z martwego naskórka jest niezbędne, jeśli skóra ma wyglądać zdrowo i atrakcyjnie. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów kosmetycznych, które pomagają osiągnąć ten cel, jest peeling – wykonywany w gabinecie kosmetycznym lub w domu. Jednak aby spełnił swoją rolę, musi być odpowiednio dobrany do rodzaju cery.

Naturalny peeling enzymatyczny

Zasadniczo peelingi dzieli się na ziarnisty, enzymatyczny, ziołowy, mikrodermabrazja, brushing oraz peel-of. Peeling enzymatyczny do twarzy, w przeciwieństwie do np. peelingu ziarnistego, nie zawiera drobinek ścierających, więc nie powoduje mechanicznych podrażnień skóry. Ze względu na tę właściwość poleca się go osobom o skórze wrażliwej, suchej i naczynkowej. Tak naprawdę dzięki zawartym w składzie wyłącznie naturalnym składnikom aktywnym peeling ten nadaje się do każdego typu cery.

Enzymatyczne oczyszczanie twarzy

Składnikami aktywnymi w tym naturalnym peelingu są enzymy roślinne – papainy i bromelaniny, które naturalnie rozpuszczają warstwę rogową naskórka. Podczas stosowania kosmetyku delikatne naczynka nie są zarażone na pękanie – jeśli masz cerę bardzo delikatną, a większość kosmetyków powoduje jej podrażnienie i zaczerwienienie, to rozwiązanie idealne dla ciebie. Peeling enzymatyczny poleca się szczególnie kobietom w ciąży – nie zawiera bowiem żadnych substancji, które mogłyby przeniknąć przez łożysko i zaszkodzić rozwijającemu się dziecku. Peeling enzymatyczny możesz stosować także na blizny – nawet te jeszcze niezagojone w stu procentach.

Działanie peelingu enzymatycznego

To jeszcze nie koniec dobroczynnych właściwości enzymatycznego peelingu. Te naturalne kosmetyki nie tylko łagodnie usuwają martwy naskórek, ale też przyspieszają proces zastępowania „starych” komórek nowymi. Nowe, młode komórki naskórka wyglądają świeżo, jasno i zdrowo. Zawarte w peelingu enzymy roślinne minimalizują zmarszczki, przebarwienia, a nawet rozstępy i blizny. Enzymy wnikają głęboko w skórę i oczyszczają pory, nadając cerze piękny, zdrowy wygląd. Jeśli chcesz znaleźć najlepszy peeling enzymatyczny, szukaj produktów zawierających w składzie enzymy owocowe z ananasa, papai, jagód i granatu.

peeling na twarz

Maseczka enzymatyczna

Kosmetyki do peelingu enzymatycznego swoją konsystencją bardziej przypominają maseczkę niż typowy peeling. Nie zawiera on bowiem drobinek ścierających i jest zupełnie gładki. Stosuje się go również bardzo podobnie jak maseczkę – kosmetyk rozprowadź równomiernie po całej twarzy, odczekaj dokładnie tyle czasu, ile wskazuje instrukcja producenta, po czym dokładnie umyj twarz. Oczywiście zabieg możesz też wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Jeśli jednak robisz domowy peeling enzymatyczny, pamiętaj, by wybrać produkt najwyższej jakości. Nie przeraź się, jednak jeśli po zastosowaniu takiej maseczki twoja skóra będzie zaczerwieniona – tak może się zdarzyć przy bardzo wrażliwej skórze. Jeśli podrażnienie ustąpi w ciągu kilku godzin, możesz w dalszym ciągu bez żadnych przeszkód stosować naturalny peeling enzymatyczny do twarzy. Przykładem takiej maseczki działającej jak enzymatyczny peeling jest oczyszczająca maseczka w płacie  z wyciągiem z brzoskwini marki Nutridome

Powiązane artykuły:

  1. Jak wybrać odpowiedni peeling do cery wrażliwej? Sprawdź!
  2. Domowy peeling do twarzy – rodzaje i sposoby wykonania peelingów

Powiązane kosmetyki

 

Reklama

Kosmetyki naturalne Melo

Print Friendly