Makijaż

Pędzle do makijażu – jak czyścić pędzle do makijażu?

lut 05, 2020 przez

Zastanawiasz się, jak myć pędzle do makijażu? Chcesz o nie dbać niczym wizażysta? Te proste metody sprawią, że makijaż będzie bezpieczny dla Twojej skóry.

jak czyścić pędzle do makijażu

Codziennie nakładasz nimi bazę, fluid, róż i konturujesz twarz. Często nawet nie zdajesz sobie sprawy, że zgromadzone na nich zabrudzenia mogą być niebezpieczne dla cery. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy Ci, jak myć pędzle do makijażu!

Pędzle do makijażu bez bakterii i zabrudzeń

Każdy makijaż wymaga precyzji, staranności i zachowania zasad higieny. Za każdym razem, kiedy używasz pędzla do makijażu, oprócz resztek pudru czy fluidu na włosiu zbierają się liczne bakterie i martwe komórki skóry. Czyszczenie pędzli i ich dezynfekcja jest zatem niezbędna ze względu na zdrowie Twojej skóry. Brudny pędzel może być przyczyną trądziku, przebarwień, alergii i tworzenia się nowych zaskórników. Postępuj jak doświadczony wizażysta i dbaj o swoje narzędzie pracy! Pędzle do różu i sypkiego pudu myj co 2-3 tygodnie. Te do nakładania fluidu, korektora oraz pomadek najlepiej umyć od razu po ich użyciu.

Jak myć pędzle do makijażu - woda, mydło i szampon

Jak myć pędzle do makijażu – woda, mydło i szampon

Pędzle do makijażu możesz dezynfekować specjalnymi preparatami do czyszczenia włosia z alkoholem, który zabija nagromadzone bakterie. Tego sposobu najczęściej używają profesjonaliści. Jeżeli nie masz odpowiedniego środka w swojej kosmetyczce, nic straconego! Wystarczy ciepła woda, odrobina mydła w płynie lub ulubionego szamponu, aby dokładnie wyczyścić pędzel za pomocą domowego sposobu. Pędzle najpierw namocz i dodaj na włosie środek czyszczący, który dokładnie się spieni. Następnie opłucz pędzel pod bieżącą wodą do momentu, aż woda nie będzie zabrudzona.

Nasza porada:

Masz pędzle z naturalnego włosia? Spróbuj po umyciu nałożyć na nie odżywkę, która doda im miękkości. Jeżeli Twoje pędzle mają drewniane trzonki, pamiętaj, aby zmoczyć tylko samo włosie. W innym przypadku woda może rozkleić dwa elementy, a Twój pędzel będzie do wyrzucenia.

Silikonowe gadżety myjące pędzle do makijażu

W drogeriach znajdziesz ciekawe akcesoria do czyszczenia pędzli. Silikonowe maty, rękawice lub nakładki na palce w kształcie jajka są ostatnio hitem wśród blogerek, które interesują się makijażem. Różnorodność wypustek sprawia, że pędzel można łatwo i szybko wyczyścić oraz odsączyć z nadmiaru wody. Taki gadżet jest wygodny w użyciu oraz bardzo łatwo utrzymać go w czystości.

Silikonowe gadżety myjące pędzle do makijażu

Wirówka do mycia i suszenia pędzli

Od pewnego czasu dostępny jest w sklepach, ale głównie internetowych elektryczny gadżet do mycia i suszenia pędzli do makijażu nazwany wirówką. Zasada działania takiej wirówki jest bardzo prosta – teoretycznie szybki ruch obrotowy zanurzonego w płynie do mycia pędzli pędzla ma spowodować jego umycie. Natomiast gdy chcemy go wysuszyć po prostu nie zanurzamy go w płynie, a siła odśrodkowa ruchu wytrząsa kropelki z włosia. Teoretycznie taka wirówka do mycia i suszenia pędzli ma być skuteczniesza i ma mniej niszczyć pędzle niż normalne mycie. Może i owszem suszenie może być skuteczne, ale chyba nie do końca praktyczne – te kropeli pryskają w koło w czasie suszenia pędzla . Natomiast co do skuteczności mycia mamy jednak dość duże zastrzeżenia. Tak samo jeżeli chodzi o zaletę jakoby taka wirówka mniej niszczyła pędzle – jeżeli używamy miernej jakości pędzli to i tak włosie będzie sie łamać i wypadać

Odpowiednie suszenie pędzli to podstawa

Po umyciu pędzli ważne jest ich odpowiednie wysuszenie. Jeżeli nie chcesz, żeby włosie odstawało, odłóż mokry pędzel na ręcznik bawełniany i pozwól mu wyschnąć. Zapomnij o suszeniu go na słońcu, przy użyciu suszarki albo na grzejniku. Niezwykle pomocne mogą być specjalne siateczki, które nakłada się na włosie. Elastyczna osłonka z pewnością ułatwi suszenie i sprawi, że pędzel zachowa swój naturalny kształt i miękkość. Jeżeli masz cały zestaw pędzli do makijażu i niektóre z nich używasz okazjonalnie, pamiętaj, żeby zadbać o ich właściwe przechowywanie. Najlepiej, gdy masz kuferek z kosmetykami do makijażu, do którego możesz schować także akcesoria. Zapobiegnie to osiadaniu na nich kurzu

Jak często myć pędzle do makijażu

Wszysko zależy od tego jakie to są pędzle i do czgo ich używamy  i tak naprzykład. Pędzel do podkładu płynnego musisz umyć od razu po użyciu. Pędzel do pudru sypkiego lub prasowanego – najczęściej raz w tygodniu. Aplikatory do cieni średnio po 3 użyciach. Im bardziej tłusty kometyk który nakładamy za pomocą pędzla tym częściej go myjemy.

Powiązane Artykuły:

Powiązane produkty:
basic_collection2

Pędzle do makijażu – Say Makeup

 
Print Friendly