Opuchnięte oczy – jak je ukryć odpowiednim makijażem i kosmetykami?
Opuchnięte powieki – problem, który może wynikać z choroby, alergii, płaczu albo zarwanej nocy. Jednak bez względu na przyczynę opuchniętych oczu, pewnie chciałabyś w miarę możliwości zatuszować obrzęk. Jak to zrobić?
Makijaż maskujący podpuchnięte oczy
Kiedy opuchnięte oczy już rano skutecznie psują ci nastrój, możesz skorzystać ze sprawdzonego, kosmetycznego zestawu pierwszej pomocy i przynajmniej częściowo zamaskować problem. Twoim celem jest optyczne powiększenie oczu i odświeżenie spojrzenia.
Podczas robienia makijażu postaraj się trzymać następujących zasad:
- przed nałożeniem kosmetyków do makijażu oczyść twarz, przemyj ją chłodną wodą i zaaplikuj serum, krem lub żel pod oczy, który wcześniej warto schłodzić w lodówce – zimno jest dobrym sposobem na złagodzenie obrzęku pod oczami,
- jeśli oprócz opuchlizny masz zaczerwienione powieki i sińce pod oczami, użyj dobrego korektora,
- sięgnij po jasne cienie do powiek – ciemny i mocny makijaż może okazać się zbyt ciężki,
- na górnej powiece, tuż nad linią rzęs, namaluj bardzo cienkie, czarne kreski eyelinerem, które sprawią że oczy wydadzą się większe,
- pod linią dolnych rzęs nanieś cień do powiek z metalicznym połyskiem, którego zadaniem będzie odwrócenie uwagi od podpuchniętych oczu,
- mocno wytuszuj rzęsy mascarą typu „wszystko w jednym”, która pogrubia, wydłuża i podkręca – to pomoże ci „otworzyć” oczy,
- podkreśl brwi – kiedy twarz jest opuchnięta, wówczas mocne i wyraziste brwi dodają jej charakteru.
Co na opuchnięte oczy? Nie zapominaj o właściwej pielęgnacji na co dzień!
Stres, zawirowania zdrowotne, problemy ze snem, błędy dietetyczne – niektóre czynniki powodujące opuchliznę wokół oczu bardzo trudno jest wyeliminować. Możesz jednak zatroszczyć się o właściwą pielęgnację, dzięki której objawy zmęczenia lub kłopotów ze zdrowiem nie będą aż tak widoczne.
Jednym z podstawowych kosmetyków, które powinnaś mieć pod ręką, jest dobre serum nawilżające pod oczy, które ujędrni skórę i zapobiegnie powstawaniu zmarszczek, a przy okazji poradzi sobie z typowymi problemami, jak cienie, opuchnięcia, odwodnienie i utrata blasku. Aplikacja kosmetyku trwa kilka chwil, a efekt może naprawdę cię zaskoczyć.
Pamiętaj, że swędzące powieki i oczy nie powinny skłaniać cię do ich silnego pocierania, które jeszcze pogorszy problem. Systematyczne nawilżanie skóry wokół oczu pomoże ci zmniejszyć dyskomfort. Oprócz tego zaopatrz się w wysokiej jakości krople nawilżające, które bywają niezbędne w dobie codziennego korzystania z komputera i zanieczyszczenia środowiska, doprowadzających do przesuszenia oczu.
Czy istnieje domowy sposób na opuchnięte oczy?
Nie zaszkodzi wypróbować starych sposobów, jak okłady z herbaty albo plasterków ogórka – te proste zabiegi mają działanie kojące, likwidujące zmęczenie i zaczerwienienie. Aby uniknąć opuchlizny postaraj się też nie doprowadzać do odwodnienia organizmu i pij 1,5- 2 l płynów dziennie. Co jeszcze? Unikaj produktów solonych (nadmiar sodu w diecie powoduje zatrzymywanie płynów w organizmie i obrzęki) za to sięgaj po dobre źródła potasu (np. suszone morele, banany, pomidory), który pomaga usunąć nadmiar wody z ustroju. Ponadto – wysypiaj się, bo sen, jak wiadomo, jest dobry na wszystko.