Fit&Sexy

Opalanie bez słońca – czyli zalety i wady opalania natryskowego

kwi 01, 2015 przez

Która z nas nie chciałaby na wiosnę pochwalić się piękną opalenizną? Już niedługo zdejmiemy ciężkie, zimowe ubrania, odsłonimy ramiona i nogi. Warto przygotować się na ten moment. Moda na piękną opaleniznę nigdy nie minie. Chcesz uzyskać ten zniewalający efekt opalenizny w sposób bezpieczny dla skóry? Nic prostszego!
Opalanie natryskowe to doskonała alternatywa dla wszystkich osób, które nie mogą lub nie chcą korzystać z kąpieli słonecznych oraz solarium. Zabieg trwa jedynie 15 minut. Dołączając do tego czas przebierania się i suszenia ciała potrzebujesz 30 minut, aby cieszyć się piękną opalenizną przez 10 dni.

01_opalanie-natryskowe

Opalanie natryskowe – Zalety

1. Przede wszystkim efekt pięknej opalenizny jest bardzo szybki. Jedna wizyta w gabinecie kosmetycznym i voilà! Jest to idealne rozwiązanie, jeśli wybierasz się na jakieś przyjęcie lub imprezę i chcesz założyć sukienkę, która odsłania trochę ciała.

2. Takie opalanie jest bezpieczne. Nie narażasz swojej skóry, na zgubne skutki działania promieniowania UV. Nie wysuszasz cery, unikasz ryzyka poparzenia. Dlatego bardzo często z tego zabiegu kosmetycznego korzystają kobiety w ciąży. Płyny brązujące nie zawierają substancji, które mogłoby negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka.

3. Opalanie natryskowe fantastycznie maskuje wszelkie niedoskonałości skóry (w tym: piegi, przebarwienia, rozstępy, rozszerzone naczynka, a nawet cellulit) oraz optycznie wyszczupla sylwetkę. Jeśli używałaś kiedyś płynów lub balsamów brązujących, pewnie borykałaś się z problemem nierówno rozprowadzonego opalacza. Profesjonalna kosmetyczka rozprowadzi płyn brązujący na Twojej skórze w równomierny sposób, podkreślając jedynie Twoje atuty.

4. W przeciwieństwie do kremów dostępnych w drogeriach płyn brązujący stosowany w opalaniu natryskowym pięknie pachnie. Po wyjściu z salonu kosmetycznego będziesz czuła świeżość.

5. Opalanie natryskowe daje możliwość opalenia wybranej przez Ciebie części ciała. Możesz opalić np. tylko nogi lub twarz. Ponadto nie wyklucza ono możliwości opalania alternatywnym sposobem. Wybierasz się na wakacje i nie chcesz pierwszego dnia straszyć ludzi na plaży bladym ciałem? Opalanie natryskowe to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Zanim zmyje się z Twojej skóry płyn brązujący, zdążysz opalić się dzięki kąpielom słonecznym.

02_bezpieczne-opalanie

Opalanie natryskowe – Wady

1. Zabieg opalania natryskowego nie jest już tak drogi, jak kiedyś. Jednak jest o wiele bardziej kosztowny niż wizyta w solarium czy zakup balsamu brązującego. Opalanie całego ciała to koszt ok. 70-100 zł w zależności od gabinetu kosmetycznego.

2. Teoretycznie zabieg trwa 15 minut. Jednak musisz mieć na względzie czas, który należy poświęcić na przygotowanie się do niego. Przed wizytą u kosmetyczki, najlepiej przed samym zabiegiem, należy zrobić peeling całego ciała, po czym nie wolno nakładać żadnych balsamów ani używać antyperspirantu. Najpóźniej dzień przed wizytą u kosmetyczki trzeba wykonać również depilację całego ciała. Warto pomalować też paznokcie u stóp i dłoni. Dzięki temu unikniesz możliwości przebarwienia płytki.

3. Przez kilka godzin po zabiegu nie można się kąpać, gdyż płyn brązujący wymaga utrwalenia. W przeciwnym razie mogą powstać na skórze zacieki i przebarwienia.

4. Do salonu kosmetycznego najlepiej przyjść w luźnym, ciemnym stroju. Dzięki temu uchronisz ubranie przed ewentualnym zabrudzeniem.

Naszym zdaniem zalety opalania natryskowego zdecydowanie rekompensują jego wady. Przede wszystkim taki zabieg zapewnia Twojej skórze bezpieczeństwo. Nie wystawiając się na niekorzystne działanie promieniowania UV, redukujesz ryzyko powstania zmarszczek i przebarwień. Już dziś umów się na wizytkę u swojej kosmetyczki i sama sprawdź, czy ta alternatywna forma opalania jest dla Ciebie! A już w następnym artykule zdradzimy Ci, na czym polega sekret witaminy E czy tzw. witaminy młodości i płodności.

 

 

Reklama

Pianki samoopalające

Pianki samoopalające

Reklama

Print Friendly

One thought on “Opalanie bez słońca – czyli zalety i wady opalania natryskowego”

  1. Dorota dermiblog says:

    Zastanawiałam się nad opalaniem natryskowym i chyba w tym roku się zdecyduje :)

Comments are closed.