Cera

Oliwa ozonowana, czyli sposób na gładką, jędrną i wypielęgnowaną skórę!

kwi 11, 2018 przez
Oliwa ozonowana to wyjątkowy kosmetyk, dzięki któremu wypielęgnujesz swoje ciało. Produkt łączy w sobie zalety oliwy z oliwek oraz ozonu. Nie zawiera sztucznych konserwantów, barwników oraz substancji zapachowych, dlatego mogą go używać nawet osoby z wrażliwą skórą. Poznaj właściwości i zastosowanie oliwy ozonowanej! oliwa ozonowana Oliwa ozonowana powstaje przy użyciu ozonu, czyli czystego gazu, który w procesie barbotowania wypełnia oliwę i łączy się z jej podwójnymi wiązaniami tłuszczów nienasyconych. Ozonowanie oliwy sprawia, że powstają naturalne, bezpieczne i odżywcze kosmetyki, które z powodzeniem mogą zastąpić Ci dotychczasowe produkty do pielęgnacji skóry.

Oliwa i ozon – połączenie idealne

W metodach leczenia ozonem szczególną uwagę przywiązuje się do poprawy metabolizmu energetycznego i ochrony skóry, dlatego znalazł on zastosowanie również w kosmetologii. Już w trakcie I wojny światowej ozon stosowano do dezynfekcji ran, dlatego jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych środków bakteriobójczych, przeciwwirusowych i przeciwgrzybiczych. Z kolei oliwa z oliwek zawiera cały zestaw antyoksydantów i witamin: A, B, C, E oraz F. Doskonale chroni przed promieniowaniem UVA i UVB, odżywia, nawilża i regeneruje skórę, sprawiając, że staje się ona miękka oraz gładka.

Pielęgnacja skóry oliwą ozonowaną – czy warto?

Producenci kosmetyków, które łączą oliwę z ozonem, najczęściej wybierają naturalną oliwę z oliwek, pochodzącą z greckich regionów, np. z Krety. Oliwa pod wpływem ozonu nabiera zupełnie nowych właściwości. Ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, dlatego sięgają po nią szczególnie osoby, które chcą ujędrnić, oczyścić oraz wygładzić skórę. Pielęgnacja twarzy i ciała z jej użyciem jest wyjątkowo korzystna. Zdecydowanie każda kobieta powinna mieć taki kosmetyk na swojej półce w łazience, ale produkty tego typu polecane są nie tylko paniom… oliwa ozonowana

Oliwa ozonowana – właściwości

Ozon w oliwie ozonowanej utrzymywany jest w postaci ozonków, których struktura umożliwia przenikanie składników odżywczych oliwy do głębokich warstw skóry. Ozonki zwiększają również komórkowe reakcje chemiczne z udziałem tlenu. To sprawia, że komórki zostają dotlenione i odżywione, dzięki czemu skóra wygląda młodziej, jest promienna oraz dobrze nawilżona. Dzięki oliwie ozonowanej krem i limfa zaczynają krążyć szybciej. Ważne jest, żeby proces ozonowania przebiegł w odpowiedni sposób, aby nie powstały szkodliwe dla skóry aldehydy. Najlepiej stosować te produkty, które zostały przygotowane przez sprawdzone firmy kosmetyczne.

Zastosowanie oliwy ozonowanej

Oliwę ozonowaną bardzo często wykorzystuje się do pielęgnacji skóry po oparzeniach, odleżynach, ukąszeniach, zabiegach chirurgicznych, po wykonanej depilacji, laseroterapii oraz w niwelowaniu cellulitu, zmarszczek, otarć i drobnych urazów naskórka. Po oliwie nie występują podrażnienia skóry czy alergie, ponieważ to całkowicie bezpieczny i naturalny produkt. Oliwa ozonowana pomoże Ci pozbyć się drobnych zmarszczek, ochroni skórę przed działaniem wolnych rodników oraz grzybów. Dodatkowo zadba o wysuszoną cerę, rewitalizuje ją i zadziała ochronnie po wszelkiego rodzaju urazach. Wszystko dzięki zawartości dużej ilości witaminy E, roślinnych polifenoli oraz naturalnych kwasów tłuszczowych, które idealnie łączą się z ozonem. Teraz już wiesz, dlaczego musisz ją mieć!
Print Friendly