Olejek ylang-ylang, pielęgnacyjny hit z egzotycznych miejsc.

Egzotyczny olejek ylang-ylang otrzymuje się w procesie destylacji świeżych kwiatów z drzewa o tej samej nazwie. Roślina występuje jedynie na deszczowych wyspach Pacyfiku, w Indonezji, na Filipinach, Jawie, Sumatrze i Polinezji. Ma duże, delikatne kwiaty o różowej lub żółtej barwie. Ekstrakt z nich charakteryzuje się pięknym zapachem. Pielęgnacja skóry olejkiem ylang-ylang ma wiele pozytywnych cech. Poznaj je wszystkie!
Pielęgnacja skóry olejkiem ylang-ylang
Olejek ylang-ylang można aplikować na twarz. Jego właściwości są doceniane głównie przez kobiety, które zauważyły, że po zastosowaniu kosmetyków z tym olejkiem, ich skóra jest zadbana, odżywiona, wygląda o wiele młodziej i nie ma na niej żadnych przebarwień czy wyprysków. Olejek działa tonizująco i świetnie usuwa martwy naskórek. Dedykowany jest skórze trądzikowej i tej z tendencją do przetłuszczania się. Niektórzy stosują go również na drobne otarcia, zadrapania i skaleczenia ze względu na właściwości antyseptyczne i przeciwbakteryjne.
Olejek ylang-ylang to aromatyczny dodatek do perfum i kosmetyków
W Indonezji kwiaty ylang-ylang używane są jako afrodyzjak, a płatki rozrzucane są na łożu nowożeńców. W Europie olejek zdobył popularność w salonach masażu i podczas sesji aromaterapeutycznych. Udowodniono, że pomaga rozładowywać negatywne emocje, w tym złość i lęk. Podczas aromaterapii lub masażu poleca się go połączyć z olejkiem lawendowym, rumiankowym, różanym, z drzewa różanego i z olejkami cytrusowymi. Działanie antydepresyjne wykorzystuje się podczas terapii, które mają poprawić nastrój oraz ogólne samopoczucie. Przemysł kosmetyczny dodaje olejek ylang-ylang również do perfum. Dzięki wyjątkowej nucie zapachowej produkty długo pozostawiają zapach na ciele.
Olejek ylang-ylang na mocne i zdrowe włosy
Olejek ylang-ylang można z powodzeniem stosować również jako remedium na podrażnioną, tłustą skórę głowy. Ze względu na działanie antyseptyczne olejek poradzi sobie z nadmierną produkcją sebum, a nawet z łupieżem. Wystarczy dodać kilka kropli do zwykłego szamponu lub odżywki. Stosowanie olejku jest bardzo skuteczne dla słabych i zniszczonych włosów oraz paznokci. Kosmyki stają się grubsze i mocniejsze, a płytka odżywiona, wzmocniona i błyszcząca. Olejek warto zabrać ze sobą na wakacje, ponieważ skutecznie ochrania łodygę włosa przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB.
Dobierz odpowiednią intensywność
Wybierając najlepszy olejek ylang-ylang dla siebie, warto pamiętać, aby dostosować jego intensywny zapach do naszych potrzeb. Olejek ylang-ylang typu extra jest poddawany krótkiemu procesowi destylacji. To sprawia, że zawiera około 30 składników, między innymi ma w sobie estry, etery i fenole, a co za tym idzie – ma znacznie słodszy zapach od olejku typu I, II lub III.
Kup olejek ylang-ylang w drogerii lub aptece i zacznij go regularnie stosować. Taka domowa pielęgnacja skóry ciała, włosów i aromaterapia, przypominająca egzotyczne miejsca, z pewnością będzie dla Ciebie bardzo przyjemna.
Powiązane artykuły:
• Olejek arganowy na włosy. Jak stosować olejek arganowy w pielęgnacji włosów?
• Olejek rycynowy na brwi i rzęsy – efekty i sposoby stosowania
• Olej kokosowy – naturalny kosmetyk na twarz, ciało i włosy