Olejek macadamia – jeden kosmetyk, wiele możliwości
lis 14, 2018 przez Zespół Orphica
Olejowanie twarzy zyskuje coraz szerszą rzeszę zwolenniczek. Wykorzystywane podczas zabiegu naturalne tłuszcze roślinne mają szerokie zastosowanie w kosmetyce. Doskonałym przykładem jest olejek macadamia, który sprawdzi się zarówno w pielęgnacji skóry, włosów i paznokci. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z jego dobroczynnych właściwości.
Pielęgnacja z użyciem naturalnych olejków roślinnych to nie tylko ukojenie i odżywienie dla Twojej skóry, ale także przyjemna aromaterapia. Chcesz zapewnić swojej skórze jak najwięcej naturalnych i nieprzetworzonych składników? Sprawdź, co kryje w sobie olejek macadamia.

Czym jest olejek macadamia?
Z owoców drzewa macadamia pozyskuje się olejek. Roślina pochodzi z tropikalnych lasów Australii, a obecnie uprawiana jest także na Hawajach, Kostaryce, Brazylii i Zimbabwe. Już w ciągu kilku lat od zasadzenia na drzewie pojawiają się pierwsze, pełnowartościowe owoce. Orzechy można zbierać przez ok. 100 kolejnych lat. Olej z owoców macadamia jest tłoczony na zimno. Oprócz wykorzystania w kuchni, dzięki swoim dobroczynnym właściwościom, stosuje się go także w kosmetyce. Zawiera m. in. witaminę A, B i E a także skwalen, lecytynę i fenole. Aż 24% jego zawartości stanowi kwas oleopalmitynowy, który tak jak wspomniany wcześniej skwalen jest naturalnym przeciwutleniaczem.Pielęgnacja skóry
Naturalne olejki do twarzy służą do demakijażu, oczyszczenia i odżywienia skóry. Olejek macadamia to rozwiązanie dla każdego. Doskonale się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu i nie uczula. Znajduje zastosowanie w pielęgnacji skóry włosów, paznokci, rzęs i brwi. Najpopularniejszym zabiegiem jest olejowanie twarzy. Polega na delikatnym wmasowaniu niewielkiej ilości kosmetyku w cerę. Olejek macadamia ma działanie ujędrniające i regenerujące. Dodatkowo, dzięki właściwościom przeciwzmarszczkowym, niweluje istniejące zmarszczki i zapobiega pojawianiu się nowych. Naturalne olejki sprawdzą się nie tylko na twarzy. Wskazane jest stosowanie ich na całe ciało. Jeśli borykasz się z cellulitem, czyli popularną wśród kobiet „skórką pomarańczową”, zwróć uwagę na olejek macadamia. Jako jeden z nielicznych kosmetyków dociera do warstwy lipidowej i skóry właściwej. To właśnie tam swój początek ma ta częsta przypadłość. Zawarty w olejku skwalen wspomaga regulację poziomu wody, której nadmiar przyczynia się do powstania cellulitu. Olejek macadamia poprawia elastyczność skóry i niweluje rozstępy, zapewniając skórze regenerację. Z tego powodu powinny po niego sięgnąć kobiety w ciąży. Co więcej, jego zapach jest na tyle subtelny, że z pewnością nie będzie drażnił wyczulonego węchu młodej mamy.