Porady

Odżywki do rzęs. Czy przynoszą zamierzone efekty?

lut 20, 2017 przez

Oczy to najbardziej przyciągająca uwagę część twarzy. Z pewnością dokładasz wielu starań, by zawsze były błyszczące, skóra wokół nich napięta i dobrze odżywiona, rzęsy długie, a brwi idealnie wyprofilowane. Nawet jeśli jesteś minimalistką w makijażu w twojej kosmetyczce nie brakuje tuszu do rzęs, którym nadajesz im bajeczną długość i objętość. Jednak żadna mascara nie uczni cudów, jeśli nie zainwestujesz w odpowiednią odżywkę do rzęs i brwi. Jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś, najwyższy czas przekonać się, że warto zainwestować w dobry preparat wzmacniający rzęsy i brwi.

odzywka do rzes

Piękna i pożyteczna

Kiedy myślisz o rzęsach z pewnością skupiasz się na ich wyglądzie i możliwościach wyczarowania z nich prawdziwego wachlarza okalającego oko. Chcesz żeby przyciągały spojrzenia i wzbudzały zazdrość. Jednak rzęsy nie zostały stworzone po to, by podkreślać urodę, ale by chronić gałki oczne przed brudem i kurzem. Dlatego odżywki do rzęs, odpowiednia i delikatna pielęgnacja służy nie tylko dobremu wyglądowi, ale również zdrowiu. Musisz wziąć pod uwagę, że rzęsa żyje na naszym oku od 100 do 150 dni, dlatego by odżywka do rzęs przynosiła rezultaty musisz stosować ją regularnie i systematycznie. Na pewno zauważyłaś, że na górnej powiece rzęsy są dłuższe (przeciętnie ok. 10 mm) oraz jest ich więcej (między 150 a 250). Na dolnej powiece krótsze rzęsy występują w ilości między 50 a 100. Bez względu na ich długość czy ilość odzywka do rzęs powinna być stosowana zarówno na dolnej, jak i górnej powiece.

Pielęgnacja dla zdrowia i urody

Jeśli myślisz, że odżywka do rzęs i brwi to wymysł nowoczesnej kosmetologii, to się mylisz. Już w starożytności kobiety dbały, by ich rzęsy i brwi były zmysłowe i piękne. I już wtedy używały różnych specyfików dla poprawy ich kondycji czy podkreślenia koloru. Miały do dyspozycji wiele naturalnych preparatów. Dzisiaj nie musisz się martwić doborem odpowiednich składników. Na rynku pojawiły się odżywki stymulujące wzrost rzęs i brwi, których skład bazuje na zdobyczach najnowszych badań w kosmetologii. Najczęściej odzywki do rzęs i brwi zawierają kwas hialuronowy, witaminę E, aloes, świetlik czy keratynę. Zwiększają one elastyczność włosków oraz ich nawilżenie. Perfekcyjnie dobrany skład sprawia, że odżywki do rzęs są całkowicie bezpieczne, nawet dla osób z wadami wzroku czy noszących szkła kontaktowe. Nie powinny one powodować podrażnień, ani wywoływać alergii, ale jeśli taka sytuacja ma miejsce musisz od razu zrezygnować z jej używania. Jeśli po kilku dniach dolegliwości nie ustąpią powinnaś pójść do lekarza. Odżywek zagęszczających rzęsy powinny unikać osoby poniżej 18. roku życia, kobiety w ciąży lub karmiące oraz po chemioterapii.

dlugie rzesy

Odżywki do rzęs są łatwe w użyciu i przynoszą spektakularne efekty. Sama musisz wybrać, które składniki odpowiadające za stymulację wzrostu rzęs najlepiej podziałają na twoje rzęsy i brwi. Podstawą efektywności odżywek zagęszczających rzęsy i brwi jest systematyczność. Nakładasz je codziennie wieczorem przez kilka miesięcy. Pierwsze efekty możesz zauważyć nawet po tygodniu czy dwóch stosowania. Twoje rzęsy będą dłuższe i mocniejsze. To chyba wystarczający powód, by zainwestować w odżywkę stymulującą wzrost rzęs i brwi.

Print Friendly