Porady

Odżywka do rzęs – jak prawidłowo stosować ?

sie 17, 2017 przez

Odżywka do rzęs to praktyczne i skuteczne rozwiązanie dla pań, które pragną poprawić kondycję swoich rzęs. Sprawdź, jak stosować tego rodzaju produkty.

Rzęsy to prawdziwa esencja kobiecości, nie może zatem dziwić fakt, że każda z nas przywiązuje do ich kondycji i wyglądu niemałą uwagę. Zdrowe rzęsy uwodzą i prezentują się znakomicie przy każdej okazji, niestety wiele pań ma spore problemy z utrzymaniem ich w dobrej formie. Zadanie to dodatkowo utrudnia fakt, że cykl życia rzęs wynosi zaledwie około miesiąca.

Odżywka do rzęs jak stosować

Piękne i zadbane rzęsy każdego dnia

Jeżeli zastanawiasz się, czym odżywić rzęsy, warto skorzystać z preparatów specjalnie do tego celu przygotowanych. Staraj się korzystać przede wszystkim z produktów renomowanych firm – zazwyczaj posiadają one wiele składników aktywnych i są przy tym bardzo bezpieczne w stosowaniu oraz nie wywołują podrażnień i reakcji alergicznych. Dobrze dobrana i systematycznie stosowana odżywka do rzęs pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów. Wyraźne poprawienie kondycji rzęs zauważysz już po kilku tygodniach. Stosowanie odżywki do rzęs jest bardzo proste i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Odżywka do rzęs jak stosować ?

KROK 1 Postępowanie przy korzystaniu z odżywki do rzęs można podzielić na 4 zasadnicze kroki. Jako że preparat tego typu najlepiej stosować wieczorem, najpierw powinnaś pozbyć się makijażu po całym dniu. Wykorzystaj do tego dobry środek do demakijażu, który oczyści dokładnie skórę twarzy. Jeżeli tego nie zrobisz, kosmetyki użyte wcześniej zaburzą wchłanianie odżywki, przez co nie wykorzystasz w pełni jej właściwości.

KROK 2 Następny krok to aplikacja odżywki do rzęs. Koniecznie przeczytaj zalecenia producenta, gdyż niepoprawne stosowanie może nie tylko okazać się nieskuteczne, ale również wywołać podrażnienia. Najczęściej do odżywki do rzęs dołączony jest specjalny pędzelek podobny do eyelinera. Preparat nałóż w sposób zbliżony do tego, jak malujesz kreski eyelinerem. Pamiętaj, aby zawsze rozpoczynać od wewnętrznej krawędzi i kierować się w bok. Czasami odżywkę do rzęs można nakładać również za pomocą delikatnej szczoteczki.

KROK 3 Kolejnym etapem, a właściwie zwyczajem, jest systematyczność stosowania. Efekt nigdy nie jest natychmiastowy i po kilku dniach nakładania odżywki do rzęs poprawa raczej nie będzie widoczna. Długość kuracji może być różna, co zależy od producenta preparatu. Zazwyczaj waha się od 1 do nawet 3 miesięcy, sporą różnicę dostrzeżesz jednak zwykle już po 2-3 tygodniach.

KROK 4 Pamiętaj też, by po zakończeniu kuracji nie zaprzestać stosowania odżywki do rzęs. Codzienne nakładanie preparatu to właściwie etap początkowy. Pielęgnację należy następnie kontynuować z mniejszą częstotliwością. Odżywkę powinnaś aplikować na rzęsy 2-3 razy w tygodniu, co utrwali i podtrzyma osiągnięty efekt.

Odżywione rzęsy

Stosując odżywkę do rzęs powinnaś być cierpliwa i systematyczna. Choć efekt nie pojawi się od razu, z pewnością będzie w pełni satysfakcjonujący. Aplikacja środka jest bardzo prosta, a jego dodatkowym atutem jest fakt, że preparat nakłada się na noc.

Odżywka do brwi i odżywka do rzęs. Brow i Realash marki Orphica – Nutridome
Odżywka do brwi i odżywka rzęs. Poznaj odżywkę do brwi Brow oraz odżywkę do rzęs Realash marki Orphica.
Print Friendly