Cera

Poznaj niezdrowe nawyki, które negatywnie wpływają na cerę!

sie 21, 2017 przez

Czy wiesz, jak wiele z Twoich codziennych nawyków wpływa źle na kondycję i wygląd skóry? Sprawdź, czego unikać, aby zawsze wyglądać świeżo i pięknie!

Wiele z czynności, które być może wykonujesz niemal każdego dnia, wpływa negatywnie na Twoją cerę. Przyspiesza to jej wysuszanie, intensyfikuje procesy starzenia czy powoduje różnego rodzaju uszkodzenia. Część z codziennych przyzwyczajeń weszło już Ci w krew, dlatego prawdopodobnie nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo negatywnie działa to na skórę.

Niezdrowe nawyki

Telefon siedliskiem bakterii

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiada telefon komórkowy. Mało kto jednak ma świadomość tego, iż urządzenie to jest prawdziwym siedliskiem bakterii i drobnoustrojów. Wiele z nich przenosisz na twarz poprzez przykładanie ekranu dotykowego do policzka. To łatwa droga do nabawienia się brzydko wyglądających krostek czy wysypki. Aby tego uniknąć, dbaj o wyświetlacz swojej komórki. Warto chociaż raz dziennie przetrzeć go specjalną chusteczką odkażającą i unikać obsługi urządzenia brudnymi rękoma.

Demakijaż to podstawa

Kolejnym nawykiem, który bardzo negatywnie wpływa na cerę, jest niezmywanie makijażu przed snem. Choć wydaje się, że to czynność obowiązkowa dla każdej z nas, takie sytuacja zdarzają się nawet 2/3 kobiet. Czasem przyczyną jest późny powrót do domu lub senność. Trudno jednak znaleźć racjonalne wytłumaczenie na zachowanie, które powoduje wysuszanie i niszczenie naskórka. Co więcej, makijaż pozostawiony na czas snu zatyka pory, a szminka może wywoływać pękanie ust. Jeszcze gorsze skutki powoduje tusz do rzęs. Brak demakijażu oczu może nawet skutkować zapaleniem spojówek. Dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają siły bądź czasu na dokładny demakijaż, są specjalne chusteczki przeznaczone do tego celu. Warto mieć je w pobliżu łóżka w sypialni, aby zawsze znajdowały się w zasięgu ręki.

Nieestetyczny trądzik

Na Twojej twarzy pojawiają się brzydkie krostki? Choć trądzik i wypryski nie prezentują się zbyt atrakcyjnie, pod żadnym pozorem nie możesz ich wyciskać! Ten nawyk może powodować liczne zapalenia skóry. Często na rękach znajduje się mnóstwo bakterii, które tylko zwiększają stan zapalny, co stwarza zagrożenie powstania blizn czy pozapalnych przebarwień. Ślady po samodzielnym usuwaniu trądziku mogą utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy. Najlepiej zainwestuj w antybakteryjny tonik, którym będziesz regularnie przemywać twarz i niwelować wypryski. Pomocne mogą okazać się również przeciwbakteryjne, punktowe kremy czy sztyfty.

Trądzik

Niezdrowe nawyki – czego jeszcze unikać?

Po długim i ciężkim dniu doskonałą formą relaksu jest gorąca kąpiel lub prysznic. To także świetny sposób rozgrzania się w zimowy wieczór. Niestety – zbyt długi kontakt z gorącą wodą powoduje osłabienie naturalnej bariery ochronnej skóry i jednocześnie wysusza cerę. Pamiętaj również, aby regularnie zmieniać pościel. Sen na czystym prześcieradle i pod pachnącą kołdrą to nie tylko przyjemność, ale też samo zdrowie. A to właśnie w pościel wnika m.in. pot wydzielany w ciągu nocy, który stanowi idealną pożywkę dla roztoczy. Ich odchody są natomiast groźne zarówno dla cery, jak i samego zdrowia.

A na koniec kilka słów o alkoholu. Choć lampka wina od czasu do czasu nikomu jeszcze nie zaszkodziła, to nadużywanie alkoholu, oprócz oczywistych konsekwencji, przyczynia się także do wysuszania skóry. Do tego napoje wyskokowe przyspieszają procesy starzenia się cery. Jak widzisz, nawyków szkodzących Twojej skórze jest wiele, na szczęście stosunkowo łatwo je wyeliminować. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach i jak najszybciej wdrożyć je w życie.

Print Friendly