Porady

Nawilżanie skóry od wewnątrz – dieta dla dobrze nawilżonej skóry

mar 13, 2017 przez

Kremy, balsamy, olejki i toniki – regularne stosowanie kosmetyków nawilżających jest bardzo ważne, ale to dopiero połowa sukcesu, jeśli chcesz mieć piękną i gładką skórę. Nie mniej ważne jest odpowiednie skomponowanie codziennej diety. Czasem jednak nawet najlepiej zbilansowany jadłospis nie wystarcza – wtedy możesz bez obaw sięgnąć po wysokiej jakości nutrikosmetyki – suplementy wspomagające nawilżenie skóry.

nawilżanie skóry od wewnątrz

Słońce, wiatr, słona woda, zanieczyszczenia, używanie mydła – wszystkie te i inne czynniki sprawiają, iż skóra staje się sucha i wygląda niezdrowo. Aby zachowała swój atrakcyjny wygląd na co dzień, wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Kosmetyki to nie wszystko

Oczywiście pierwszym, co zazwyczaj przychodzi nam na myśl, jeśli chodzi o nawilżenie skóry, jest stosowanie odpowiednich kosmetyków. Codzienne odżywianie skóry od zewnątrz jest bardzo ważne. Jednak nie mniej istotne okazuje się nawodnienie skóry „od środka” – odpowiednia, zbilansowana dieta, bogata w wodę i tłuszcze. Brak tłuszczów w organizmie ma negatywny wpływ na komórki skóry – ich ścianki stają się cienkie i tracą wilgoć, czego efektem jest przesuszenie skóry. Jednak nie każdy tłuszcz jest tak samo zdrowy, niezbędne są także witaminy i mikroelementy.

Czym nawilżyć włosy i skórę?

Nawilżanie skóry od wewnątrz rozpocznij od wzbogacenia swojej diety o produkty bogate w witaminy A, B5, C i E – neutralizują one działanie wolnych rodników oraz współpracują przy odbudowie kolagenu i elastyny. Znajdziesz je w tłustych rybach, olejach, a także owocach i warzywach (szczególnie czerwonych i pomarańczowych). Naturalne nawilżenie skóry wymaga także codziennego dostarczania organizmowi produktów bogatych w potas, żelazo, cynk oraz sód – znajdziesz je w tłuszczach roślinnych, chudym mięsie, kaszach oraz zielonych warzywach. Dieta nawilżająca skórę powinna też zawierać odpowiednią ilość płynów. Pamiętaj, iż w przypadku niedostatecznej ilości wody w organizmie, zostanie ona pobrana przede wszystkim ze skóry – w pierwszej kolejności z naskórka, w drugiej kolejności ze skóry właściwej. Każdego dnia wypijaj co najmniej 2 litry wody, a latem nawet więcej. Ponadto wzbogać swoją dietę o nabiał, ryby i herbatę, ponieważ zawierają one potas, magnez, kwasy tłuszczowe, sód i wapń – minerały, które pomagają wzmocnić warstwę wodno-lipidową skóry, a co za tym idzie zatrzymać w niej wodę.

zbilansowana dieta

Tabletki nawilżające skórę

W codziennym pędzie nie zawsze udaje nam się odżywiać racjonalnie. Ponadto nawet prawidłowo skomponowana dieta niekoniecznie dostarcza skórze wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Aby dodatkowo odżywić i nawodnić skórę, warto sięgnąć po nutrikosmetyki, czyli tabletki nawilżające skórę od wewnątrz. Pamiętaj jednak, aby wybrać produkt dopasowany do twojego wieku i potrzeb. Jeśli borykasz się z problemami takimi jak cellulit, wypryski czy przesuszenie skóry, znajdź preparat przeznaczony do walki z nimi. Tabletki nawadniające skórę dojrzałą powinny zawierać przede wszystkim przeciwutleniacze. Natomiast skóra zwiotczała, przesuszona wymaga wsparcia kwasów tłuszczowych i fitosteroli. Jeśli połączysz te trzy czynniki – nawilżanie kremami i tonizowanie, odpowiednią dietę i suplementację – uzyskasz maksymalną skuteczność. Twoja skóra stanie się zdrowa i doskonale nawilżona.

Print Friendly