Miód w roli pielęgnacyjnego kosmetyku do mycia twarzy!
lip 26, 2017 przez Zespół Orphica
Niemalże w każdym domu znajduje się miód, słodki płyn o cennych zdrowotnych właściwościach. Czemu by nie wykorzystać go w codziennej pielęgnacji twarzy?
Moda na kosmetyki naturalne sprawia, że coraz chętniej sięgamy po produkty spożywcze i komponujemy z nich maseczki, peelingi, a nawet kremy i toniki do twarzy czy ciała. Jednym z takich pysznych dodatków jest miód. Słodki i gęsty płyn o wielu niezwykłych właściwościach zdrowotnych, odżywczych i pielęgnacyjnych. Dlaczego warto myć twarz miodem i jak to zrobić?

Miód – pielęgnacyjne właściwości
Miód ma przede wszystkim właściwości bakteriobójcze, dlatego często stosowany jest w leczeniu trądziku i drobnych zmian skórnych. Poza tym zmniejsza ryzyko powstawania bliznowców i przyspiesza gojenie się ran. Nawilża i koi podrażnienia. Ma również działanie złuszczające i oczyszczające. Napina skórę, ujędrnia ją i uelastycznia. Stosując miód regularnie może być więc pewna, że Twoja skóra będzie gładka, rozświetlona, pozbawiona niedoskonałości, a przede wszystkim wyrówna się jej koloryt. Poza tym mycie twarzy miodem uspokaja i wycisza, a jego zapach pobudza zmysły i pozwala się zrelaksować.Jaki miód wybrać do pielęgnacji twarzy?
Pielęgnacja skóry miodem nie wymaga specjalnych umiejętności. Ale warto zwrócić uwagę na to, jaki miód znajduje się w naszym domu. Nie każdy nadaje się do mycia twarzy. Jaki miód wybrać? Przede wszystkim naturalny. Miód ze sklepu to często mieszanka sztucznych substancji. Kupując go zwróć uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze datę rozlania/produkcji. W zależności od rodzaju miodu, jego krystalizacja powinna nastąpić po około miesiącu do pół roku od daty rozlania. Stąd tak ważna jest ta data. Przykładowo, jeśli miód rozlano w maju, a Ty kupiłaś go w postaci płynnej w grudniu możesz być pewna, że ten zakup to sztuczny miód. Po drugie sprawdź, z czego został on wytworzony, czy są to spadzie lub kwiaty pochodzące z UE. Szerokim łukiem omijaj te spoza UE, gdyż nie masz pewności co jest w składzie tego miodu. Po trzecie sprawdź WIN – Weterynaryjny Numer Identyfikacyjny, który nadawany jest pszczelarzowi po zgłoszeniu przez niego działalności nadzorowanej. Jeśli znajdziesz go na etykiecie, masz pewność, że miód jest kontrolowany.