Makijaż

Modny makijaż na lato

sie 01, 2017 przez

Lato to czas, kiedy większą wagę przykładamy do wykonania poprawnego makijażu. Jakie trendy  królują w tym sezonie i jak zrobić modny makijaż na lato?

Makijaż na lato – jakie obowiązują trendy w 2017 roku?

Moda i trendy kosmetyczne zmieniają się jak pory roku i są uwarunkowane różnymi gustami. Modny makijaż na lato powinien zawierać takie elementy jak mocny blask czy intenswyny kolor. Z drugiej strony jednak specjaliści stawiają na zupełne minimum, zarówno w kwestii używanych akcesoriów do malowania, jak i stopnia intensywności makijażu.

Makijaż na lato

Jak zrobić makijaż oczu na lato?

Mówiąc o modnym makijażu, przede wszystkim należy się skupić na oczach. Aktualne trendy wskazują na kosmetyki, dzięki którym uzyskujemy efekt błysku. Dlatego dobierając cienie chętnie sięgamy po metaliczne kolory (odcienie srebra, złota), a także połyskujące brązy, turkusy i brzoskwiniowe odcienie. Efekt świetlistych cieni można także uzyskać dzięki nałożeniu na oczy brokatu. Ten kojarzony jest jednak z zimową porą oraz z ciężkością, dlatego latem najlepiej delikatnie rozcierać go na powiekach. Dzięki temu uwidoczni się rozmycie i nieregularność koloru. Podobny efekt można uzyskać, używając połyskującego tuszu do rzęs, pełniącego dodatkową rolę błyszczyka.

Urodę świetnie podkreśli także eyeliner, stosowany w przygotowaniu makijażu dziennego. Latem świetnie sprawdzą się jasne, turkusowe barwy oraz kreski kończące się wraz z powieką. Osoby o małych oczach muszą jednak pamiętać, że taki zabieg pomniejsza je optycznie jeszcze bardziej. U większości kobiet kreski w jasnych kolorach podkreślają opaleniznę, nadając skórze świeży wygląd.

Jak zrobić idealny makijaż na lato?

Niejedna kobieta zachodzi w głowę, jak zrobić idealny makijaż. Ważne przy tym są zarówno kosmetyki, na które się decydujemy, jak i baza pod makijaż. W tym sezonie najlepiej jednak używać jedynie różu do twarzy. Nałożony na policzkach, skroniach i powiekach doda twarzy naturalnego wyglądu. Dobrym sposobem na rozświetlenie twarzy jest zastosowanie tzw. rozświetlaczy. Użycie ich pozwala na uzyskanie efektu podkreślenia kości policzkowych, wierzchołku brody czy grzbietu nosa – najlepiej przy tym sprawdzą się cienie złote, srebrne i brzoskwiniowe odcienie.

Modny makijaż na lato – jak malować usta?

Wybierając kolor pomadki w lecie 2017 warto sięgać po  wyraziste kolory. Najmodniejsze są odcienie czerwieni, fuksji, fioletu i błękitu. Kosmetyki do ust powinny nadawać blasku i chronić delikatną skórę warg od szkodliwego promieniowania UV. Wyraźnie podkreślone usta idealnie skomponują się z delikatnym makijażem pozostałych partii twarzy.

Letni makijaż ust

Delikatny makijaż – na co postawić?

Trendy obowiązujące w lecie 2017 z jednej strony wskazują na wyrazistość i intensywność, z drugiej na delikatność i jasność barw. Istnieją przecież zwolennicy delikatnego, wręcz niewidocznego makijażu, którego celem jest jedynie retuszowanie odbarwień na skórze. A także tacy, którzy lubią mocne podkreślenia urody. Pierwsi stosują jasne pomadki, brzoskwiniowe róże. Drudzy bardziej odważne i mocne kosmetyki, wyrażające ich osobowość. Wybór należy do Ciebie!

Print Friendly